Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 96

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Magditzule.. multumim pentru capitol , vedeti ca Magda e molipsotiare stati aproape

numai bine tuturor

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea
Sf Nectarie si Maicutza Sfanta mi-au binecuvantat pantecul cu un mic ghiocel
asa de optimista am fost
www.pregnancy-layouts.com/style-Binky-Catalina%20Maria.jpg" target="_blank">www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-Catalina Maria.jpg" target="_blank">

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_2006 spune:

buna fetelor! ma alatura clubului tutunicilor! pe 15.04 am programare la dl. dr.. abia astept sa incepem sa lucram la "proiectul" .
sau .
va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

sant trista ca miau venit rusii si acum trebuie sa imi fac programare pentru histeroscopie sa vada ce este cu trompa dr. infundata ca la laparo nu sa putut rezolva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

stiti daca tutu face si in cursul sapt histero la clinica sau doar in weekend

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Coca, imi pare rau. Poate reuseste sa iti desfunde trompa la histero si ai dupa aceea sanse duble. Iti tin pumnii. Vezi ca trebuie sa il suni sau sa ii dai sms in prima zi de cm ca sa te programeze pana in ovulatie, adica pana prin z 9-10 a cm. Eu nu stiu daca face histero si in cursul saptamanii la clinica, chiar nu stiu, insa nu prea vad cand ar mai avea timp, la cat este de aglomerat.Iti tinem pumnii .
Oana, bine ai venit in club .
Madutz, tare mult as vrea sa molipsesc toate fetele, daca as putea le-as atinge cu o bagheta magica pe toate, cum zice Rocsy, si le-as pune II pe teste .

Pup toate fetele si un we minunat va urez, sa va relaxati si sa va bucurati de vremea frumoasa. Sa-mi tineti pumnii luni, ca merg la eco sa-mi vad inimioara .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta s-a intamplat 6+!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

magdita incerc sa il sun dar nu raspunde nu stiu sigur daca nr e bun este cumva cu 39 la sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 11_dye spune:

Magdita, toate gandurile mele bune se indreapta catre tine si minunea ta!

DD e langa tine, deja ti-a dovedit-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Coca , da ala e nr , cu 39 la coada . O sa raspunda , cand poate ...

11 Dye , la spital nu cred ca mai face histero . Doar laparo . Histero face la clinica , cu aparatura mult mai performanta . Dar , pune-i o intrebare ...Ca e cel mai in masura sa-ti raspunda .

Oana , vad ca ai reusit sa te programezi ! Bafta la prima intalnire !

13 +
www.flickr.com/photos/36444576@N05/?saved=1" target="_blank">poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

anaconda iti multumesc de raspuns .daca nu te superi imi spui si mie daca cele doua sarcini oprite au fost tratate tot cu tutu si daca ai descoperit cauza eu avand tot doua sarcini oprite cam la 10 sapt dar nu cu tutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Coca , de fapt ...am 4 sarcini oprite din evolutie .
In cursul inseminarilor , am mai ramas de 2 ori , insa le-am pierdut . Si daca s-au oprit din evolutie , nu e vina lui T ! Am facut tratament de sustinere la ambele , insa degeaba .
Apoi au urmat niste analize mai specifice , printre care si Factorul V Leiden - care a iesit pozitiva . Iar ptr asta fac acum Clexane , probabil toata sarcina . Plus de asta , am facut inca de la inceput si progesteron injectabil , pregnyl etc .

13 +
www.flickr.com/photos/36444576@N05/?saved=1" target="_blank">poza

Mergi la inceput