America (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

DELIA- sanatate si la treaba

adriana- sanatate si reface rapida lui Aidan!


ioana- ce ati facut la doctor?

ramona- mersi de urare....acum servesc 4prune pe zi

miere- eu zic ca e ok, cu somnul e plin scutecul dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ciuf- sanatate vecinului ,dar ce mancau?semipreparate? ce l-ai facut de mancare? te-ai obisnuit cu noua culoare? eu acum ma vopsesc si sper sa iasa ok , ca la tuns m-am enervat destul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ciuf intrebarea era adresata tuturor! Multumesc mult!
Scutecul e foarte plin dimineata:))oricum copilul meu parca e un ceas de mare precizie:)) are un orar foarte riguros..pana si scaun are la ore fixe, la 12 si la 4 dupa amiaza:))Daca m-a lasat atata sa il astept sa se nasca, s-a gandit sa se revanseze acum.

hai ca nu va mai plictisesc, plecam la scoala.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Irina, sa stii ca si eu am fost ingrijorata mai ales ca o prietan de-a mea m-a bagat in spertiteti ca nu e bine sa o las sa doarma atat(asta cand mi-a dormit 8 ore), asa ca am sunat la doctor care a inceput sa imi zica ca imi fca griji din orice si ca ,citez:" sunt mii de mame care si-ar dori un copil ca al tau",ca e o prostie asta cu deshidratarea ,sa o las sa doarma ca se va trezi ea cadn ii e foame. mi-a zis ca un copil care mananca bine in timpul zilei,doarme noaptea ca nu mai are nevoie de papa.
hai ca avem copii exemplari

am incercat cu luthansa,sunt scumpi,dar asta e...tot merg

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc mult de raspunsuri.

Andreea, noi nu am fos in baza la dr, am fost la urgente ca astia la baza inchid la 4 dupa-masa si azi au avut training holiday iar sambata si duminica e inchis, daca poti sa iti imaginezi.
Pana deschide la baza o sa fie ok copilul.Oare imi pot recupera banii de la tricare pt inchiriere de nebulizer de la farmacia germana plus cumparat trusa cu furtun si masca?
Si daca ma duc la dr sa cer nebulizer cand Aidan poate e vindecat, ca pana luni ma gandesc ca va fi ok, mai imi da reteta pt el?

Daca il cumpar de pe net imi da Tricare banii inapoi? Habar nu am cum sa fac.Asta care l-am gasit eu, e ieftin, ma gandesc ca pana la urma nu conteaza numai sa fie bun.

Ciuf, al vostru a venit complet cu furtun si masca, ca pe net vad ca nu scrie daca e inclus.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ma distreaza la maxim reclama de pe margine la crema anticelulita. Cica 2 la pret de 1 jumate LOL.
Oare poti sa cumperi 1 jumate in general? LOL Ce fel de reducere e asta? LOOL

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Ioana, sunt de acord cu tine, parerile sunt impartite. Dar eu am vazut copii de 3 ani care nu vorbeau mai deloc si nici semne nu i-a invatat nimeni. Copilul prietenei mele a inceput sa vorbeasca pe la 4 ani si ma intreb oare daca l-ar fi invatat devreme macar prin semne sa comunice nu era mai bine? Eu sunt incantata deocamdata, desi nu vad rezultate inca (ce-i drept nici nu folosesc semnele non-stop ca mai uit). Fiecare semn este insotit de cuvantul spus cu voce tare, pentru ca de fapt asta este scopul final, sa-l invatam sa vorbeasca. Vom vedea cum decurg lucrurile. Daca imi schimb parerea anunt

Irina, al meu a dormit noaptea intreaga fara intrerupere cam dupa prima luna de viata. Dormea 10-12 ore pe noapte asa cum spui tu, nici nu se misca. Si dormea si in timpul zilei. La inceput si eu m-am cam ingrijorat, imi venea sa-l trezesc, mai ales ca eu ma trezeam in fiecare noapte oricum sa pompez ca-mi explodau sanii. Dar uite ca nu l-am trezit niciodata, pediatrul a zis ca nu-i nevoie. Ma laudam la toata lumea cu baiatul meu cuminte si dormicios.
Si minunea a durat fix pana la 5 luni, cand a inceput scumpul meu sa se trezeasca o data, de doua ori, de 3-4 ori pe noapte si la un moment dat chiar la fiecare ora. Si acum la 1 an inca se mai trezeste de 3-4 ori.



Vio & Sean
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=863471b462ccca5342ce0b&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Amazing 365

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Carmenbr, scuze...nu am vazut ce m-ai intrebat (te superi daca intrebi din nou?)


Io anunt ca am gasit boneta pt Aidan...e asa haioasa!!!!!...haha!!!!!

Sinzi 6+, Radu si David psihologul
varsta David
varsta bb2
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


adriana- de ce nu suni la tricare,sa vezi ce platesc si ce nu? au 1-800 nr nu?
cum se mai simte Aidan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sanzi, nu-i nimic...ma alint si eu...mesajul era oricum pe ultimele pagini, asa ca...
Te intrebam ce hd extern pentru poze ai tu? ca ziceai ca ai ceva cu memorie foarte mare unde stochezi pozele. Si eu fac multe poze si pana acum le-am salvat pe computer, cd-uri si webshots. Cum pc poate muri, cd-urile se mai zgarie si site-urile pe intrenet pot dispare...stiu, paranoica ...mai vreau o metoda de back-up pt poze. Mersi mult.

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput