America (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

....pumba...te invidiez...frumos! noi nu am mai ajuns la un film macar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Miere, ce scumpete de copil! Faina cheliuta, faina privire, daca n-as sti sigur ca are doar doua luni jumate nu te-as crede!

Pumba, brava ca scapasi de "laxativ".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multumim pt complimente:))!

Ioana am si eu o intrebare prosteasca:)))Cat trebuie sa doarma un copilas de varsta lui Aidan? Mie mi se pare ca doarme cam mult.
El doarme de la 11 seara pana la 8-9 dimineata fara intrerupere, nici macar nu se misca in somn. Apoi mananca si in maxim o ora adoarme din nou, pana pe la 12. Mai trage un pui de somn si seara de pe la 7-8 pana la 9. In rest este foarte activ, rade, gangureste....ma rog, chestii normale pt varsta lui. Mai mult ma gandesc sa nu se dezhidrateze noaptea cand sta fara papa in jur de 8-9 ore.
Tu ce zici?

E un scump Mati, smecher cu camasuta si blugi!

Edit: sa nu radeti de mine, saptamana trecuta mi se parea ca mananaca prea mult:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Am vazut poze cu bebei frumosi!

Andreea, sper ca e ok baietasul tau! Pup buba!

Delia, sanatate si voua, sa va faceti bine si spor la bebe. Am ras de numa' la faza cu relatiile. LOL

Fetele doctorite, ajutati-ma va rog cu o parere. Vreau sa cumpar nebulizer pt Aidan ca sa am in casa.Acum a facut bronsita si facem inhalari cu un aparat inchiriat care m-a costat o gramada!
Inafara de asta, pe Aidan il mai apuca tusea noaptea si ar fi bine daca as avea in casa un nebulizer sa ii fac inhalari cu saline cand il ia cu tuse in mijlocul noptii.
Eu am gasit asta pe net, e bun, imi trebuie mai performant?Daca da, de care?
http://www.amazon.com/MHI40126000-Compressor-Nebulizer-Filters-White/dp/B001A3W6ZI/ref=pd_bxgy_hpc_img_b



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adriana, mie mi-a acoperit tricare-ul nebulizerul cand a facut philip bvronsiolita. mi l-au dat de la dr si mi-au spus ca-l pot pastra ca plateste asigurarea si asa a si fost.

philip
31weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Blackpanterro, noi folosim unul de trei ani si suntem foarte multumiti de el. Este www.medicalsuppliesshop.com/product.cfm/hurl/Respiratory-Therapy-Supplies/Pulmo-aide-compact-compressor-nebulizer.html" target="_blank">asta: DeVilbiss.
L-am primit de la medic cand a facut Eva la 6 luni prima bronsiolita. A acoperit asigurarea costul lui.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Panteruto si la noi tot asa...La noi pentru ca are astm, doctorita ni l-a dat si presupun ca l-a acoperit asigurarea, ca eu nu am dat nici un cent pe el.

Sanziana, ai vazut intrebarea mea?

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Miere, ce minunatie de baietel ai!!! Si tu ziceai ca seamana cu Iliescu ... LOL. O sa te parasc eu cand se va face el baietel mare .
Atata timp cat este vioi, atent, mananca bine, imi dau si eu cu parerea ca este ok. Faptul ca el este mai maricel, o avea si stomac mai maricel si ii ajunge papica pe timpul noptii.
Si se spune ca bebelusii cresc in timp ce dorm.
Luca se trezea de doua ori pe noapte sa manance, iar ziua tragea cate un nani la fiecare 2 ore.
Eva, in schimb, ma teroriza. Trezit noaptea la fiecare doua ore, iar ziua dormea cate un somn de o jumatate de ora, maxim o ora, de cand avea trei luni. Si nu vroia decat plimbata in marsupiu .
Nasii Evei isi culca copiii la 7:30 seara si dorm intins pana dimineata la 7. Plus somn de frumusete la pranz de vreo 2 ore. Ai mei, dorm foarte putin comparativ cu ei.
De aceea spun, fiecare copil e diferit. Probabil lui Aidan ii place mai mult. Stai sa mai creasca un pic, sa aiba ce sa faca cu manutele si piciorusele.
Bucura-te ca acum doarme mai mult, pe masura ce va creste, orele de somn se vor micsora, va dori sa se joace mai mult.
Cat de mult il stimulezi cand e treaz? Poate e overstimulated? Muzica ii pui?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ciuf, cand e treaz il tin cu mine aproape tot timpul, nu-mi place sa-l las singur in patut. Sta in carut langa mine, unde are jucariile (are o chestie agatata care canta si cu care se joaca, ori in bouncer, ori in swing. Mergem la plimbare 1 ora-2 ore pe zi. Cand am de lucru il tin pe picioare pe o perna si eu lucrez cu laptopul in poala. Restul timpului il tin in brate (dansam, vorbim,ori suge).El este foarte vesel, rade tot timpul, nu plange decat cand ii este foame....orcum ingrijorarea mea era legata de dezhidratare, iti dai seama ca sunt multumita ca doarme dar as vrea s afiu sigura ca e bine pt el.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

pai scutecele cum ii sunt? ca daca sunt pline, atunci nu e bai. Sistemul lucreaza .
Acum vazui ca intrebarea ii era adresata Ioanei, ma repezii si eu la un raspuns , dar nu-mi place sa sterg mesajele. Asa ca il las acolo.
Ma apuca un asa avant sa scriu mesaje pe DC... mai bine ma duc sa imi vad de supa mea. Vecinul nostru a avut un infarct acum doua saptamani, nu a stiut ca il are, el credea ca sunt arsuri la stomac. A doua zi s-a dus in continuare la serviciu (cica avea o sedinta importanta; este director de nursing home) si cand s-a intors acasa tot se plangea ca ce arsuri incapatanate sa nu treaca cu nimic . Si s-a dus la spital. A doua zi l-au bagat rapid la operatie, 4 by-pass-uri. Sotia a venit sa ne spuna ce s-a intamplat, sa ne rugam pentru el. Dar m-a uimit cat optimism avea in ea. As vrea sa fiu si eu tot asa.
La 5 zile de la operatie a venit acasa. Ne-am dus si noi la el sa il vedem si ne-au rugat daca am putea sa ii ajutam cu mancare pana se reface el. Ca ea, sotia, nu a gatit in viata ei . Si are 62 de ani.
Si uite-ma acum gatind pentru cardiaci. nici macar o dieta nu i-au dat, am cautat pe net sa vad ce are voie sa manance.
Dar ce vroiam sa spun este ca sunt innebuniti dupa mancarea care le-o gatesc. Un asa compliment mai rar primesc.
Deja la 10 zile de la operatie iese si isi plimba patrupezii. E intr-o forma foarte buna.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput