Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Iete ce-am gasit tot googalind dupa ale mele vitamine si...pitici

Calciu&Vitamina C de la FarmaClass
Calciu fortifica sistemul osos, dentitia, intervine favorabil in functionarea sistemului nervos si muscular. Favorizeaza absorbtia fierului, are efect benefic in insomnie, creste rezistenta la stres. Mentine ritmul contractiilor cardiace, influenteaza procesul de coagulare. Asocierea cu vitamina C duce la o absorbtie si eficacitate superioara a calciului.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Iete ce-am gasit tot googalind dupa ale mele vitamine si...pitici

Calciu&Vitamina C de la FarmaClass
Calciu fortifica sistemul osos, dentitia, intervine favorabil in functionarea sistemului nervos si muscular. Favorizeaza absorbtia fierului, are efect benefic in insomnie, creste rezistenta la stres. Mentine ritmul contractiilor cardiace, influenteaza procesul de coagulare. Asocierea cu vitamina C duce la o absorbtie si eficacitate superioara a calciului.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi


inseamna ca piticul ttau stia el ceva. Pacat ca babymom n-are net. Poate iti notezi pe undeva chestia asta si revii cand poate intra si ea? Sunt tare cusrioasa cum vede ea "problema".

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eva iti raspund cat mai pe scurt ca vad ai inteles tot ce ai vrut tu , ca de obicei.
Daca ti-am zis de colierul de ziua ta este pt ca mi-a placut si colierul si gestul sotului . Iar pt gluma de aseara nu cred ca este cazul sa ma justific in fata ta. Am dreptul la libera exprimare. Nu am vazut nicaieri numele tau....Iar ce ti-au spus alte fete legat de cadoul tau nu ma priveste e mine.
De gratulat pe tine personal, ma indoiesc. De Luca am zis pentru ca este un copil foarte dulce si imi pace de el la fel cum imi place si de alti bobocei de care scriu zilnic. Dar de tine personal nu am spus absolut nimik niciodata....Ma confunzi...
Ce fac eu la 2 noaptea nu este problema ta. Pot sa stau si in cap daca doresc.
Despre postul tau de ieri nu ti-am spus nimik. Mai citeste.
Si nici despre conspectele tale pretioase nu cred ca ti-am spus vreodata ceva. Nu ca nu ar fi toate bune, dar nu am scris , asa cum zici tu ca te-am ridicat in slavi si acum sunt contra ta.
Ceva cu tine stii foarte bine ca am de cand te-ai luat foarte urat de o mamica si ai jignit-o. Am ceva impotriva lipsei de bun simt , atata tot ,deci nu te umfla in pene ca nu dorm noaptea de grija ta. Ca dorm foarte bine...Si cu sot si cu copii.
Cum iti cresti copilul e problema ta , nimeni nu te-a acuzat de ceva negativ asa ca nu exagera ca ti-a jignit cineva copilul sau pe tine de treaba asta , ca nu a facut-o absolut nimeni.

Fetelor imi pare tare rau ca suteti obligate sa cititi aceste lucruri cand sunt altele mult mai importante de discutat aici pe forum. Dar daca ii scriam pe PM riscam sa urle la mine pe forum ca o bantui sau mai stiu eu ce. Si eventual sa dea ea copy/paste in asa fel incat sa se inteleaga altceva.
Acesta a fost ultimul meu mesaj adresat Evei. De acum inainte ignore total , pentru a evita astfel de polemici din cauza carora fetele nu mai intra pe forum.




Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Ramo dar un aliment care sa o faca sa se rostogoleasca nu stii? Ca eu sunt in cautare


ROSTO...pasca?!

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

300 nu dau cu rosii, ca sunt scumpe
Ideea e ca nu stiu ce altceva sa ii mai introduc in alimentatie in momentul asta(adica o leguma care sa aiba si oarece gust) Maine ii dau si eu spanac si pe urma... ma duc sa mai citesc..

Fetele ce legume ii mai pot da acum (aproape 6 luni) si diversificare de abia inceputa? (mananca morcov(oarecum), dovlecel, cartof dulce)

Babytza cum i-ai facut spanacul?

Boo ai luat lapte de la ferma de lapte? Pot sa merg cu mihnea sa cumpar lapte? Ca m-ar tenta sa dau o fuga pana acolo.

sarumana de raspunsuri



Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete


Matei papa acum legume: morcov, telina, dovlecel, urzici si loboda... cate 200-250g la pranz...idei pt altele: mai vreau sa ii introduc in curand: brocoli, conopida, spanac, cartof toate aburite si blenduite...

Am apucat sa intru si eu acum la capitol nou...nu am mai citit de mult si imi era dor...nu am sanse sa recuperez dar ma chinui....am pierdut ceva?


Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza multe fete nu mai intra pe forum nu din cauza polemicilor ci din cauza unei persoane!!!!
In rest total de acord cu tine!!!
Musettepink


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cosmy imi pare tare rau ca e cu febra ....ai vorbit cu dr ? sa treaca repede POate e de la dintisor ...uf...

Paula am facut spanacul impreuna cu dovlecel si morcov + muschiulet de vita. Nu i-am facut simplu ca azi a papat prima oara.
Le-am facut la steamer si apoi in blender si cu o lingurita de ulei.

Oana nici nu se pune pune problema de facut tabere ...nu e loc de asa ceva pe forum. Aici suntem un grup si nu e nimeni mai pretios sau mai prejos. Asta este parerea mea personala.

Legat de nausica sunt perfect de acord cu ce a spus Simona. Aveam noi destule de vorbit de bebeii din dotare Nu prea ramanea loc de barfit alte mamici si bebei.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu va propun sa ne mai aruncam niste rosii pana la sfarsitul capitolului si apoi sa ne regrupam, cine mai are chef si energie. Eu nu m-am simtit vizata, jignita sau alte chestii va rog sa imi spuneti daca eu v-am jignit, nu ma apuc sa imi cer scuze dar sa fie totul clean sa mergem mai departe.

Deci astazi sunt in dispozitei sa mi-o fur bagati cat puteti maine sa inchide.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Boo ai luat lapte de la ferma de lapte? Pot sa merg cu mihnea sa cumpar lapte? Ca m-ar tenta sa dau o fuga pana acolo.




Da, ieri. Am facut branza de vaci din el (cu lamaie) si a mancat Alex foarte bine. As vrea sa incerc sa ii dau numai din asta. Peste o luna sau ceva de genul asta am inteles ca vor incepe si livrari prin Bucuresti. Asa ca daca te duci acolo poti sa intrebi si de asta.

andreutac ma bucur ca ma pomenesti ! Sa vezi ce mai rad taranii de mine cand ma apuc si ii caut de legume urate. Mi-a zis una odata ca ea n-a mai auzit asa ceva niciodata, sa caute cineva legumele mici si urate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri
Acum cu spalatul rufelor in public pot sa fiu de acord...dar cred ca si alte lucruri se puteau discuta pe messenger (cum ar fi discutia de cereale cu Nausica) si nu trebuiau combatute lucrurile personale aici.


Mai fetelor, acum serios. Ce vi s-a parut atit de personal la posturile mele despre cereale? Si de ce considerati ca discutia asta trebuia sa aiba loc pe mess? Eva nu ti-a scris tie pe mess, Tzitziri sa incetezi cu cerealele, si nici pe privat. Singurul lucru personal era ca ii atrageam atentia, Evei virtuale, ca isi exprima uneori parerile cam brutal, lucru pe care, daca nu ma insel, l-au remarcat si alte fete. In afara de asta era o discutie despre diversificare, ca atitea altele. A, ca Eva a luat-o personal... e explicabil, la cit de marcata era de haituiala cu apartamentul meu de inchiriat. Si inca nu v-a spus tot. Am haituit-o si cu un aparat de luat tensiunea, cind era inca insarcinata - si asta numai ca sa patrund la ea in casa si sa-mi confirm ca e clientul ideal pentru apartamentul meu.
Deci, daca exista instante care pun granita intre ce e personal si ce e de interes general sa se gindeasca mai bine unde incepe personalul.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput