Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Da "sor-mea" in Militari stau...pe str. Veteranilor f aproape de complexul Sir (asta ca sa iti faci o idee). Tu? Ce ma bucur ca suntem vecine si o sa ne plimbam cu bebei prin cartier sau parc .

Unde te vad si eu? Ai pus o poze ceva pe contul comun...ca na..sa ne cunoastem mai bine .

Abia astept sa raman acasa si sa ne vedem la colindat prin magazine.

23+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Vad ca deja ati mai terminat un capitol. Deci se mai adauga la odisee...
am reusit sa intru de la lucru acum ca acasa nu mai reusesc sa ma asez la calculator. De azi sunt singura la servici pentru ca mi-a plecat colega in concediu pana in 10 aprilie. Ufff tocmai cand vroiam sa-mi cer reducerea programului la 6 ore. e dreptul ei nu am ce zice si e si bolnavioara saraca dar ma enerveaza situatia de la noi. E greu cand suntem doar 2 persoane care tb sa fac atatea...iar acum daca am ramas singura abia reusesc sa ajung la toilet asta e...
Durerile de burtica s-au intors probabil datorita pozitiei. sa stau 9 ore si ceva la birou cu ochii in calc nu e ceva foarte placut.
Adrianafedorca multumesc pentru modelul de cerere. maine o sa o trimit daca am timp. poate pana se intoarce colega o sa primesc un raspuns.
va las acum ca tb sa-mi termin treaba aici la servici sa pot pleca si eu pe la 18.


19+viitoare mami de Maya Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna burtici!
ayda m si buburuza!
eu voi naste la spitalul Polizu.
ylla intreba cum te simti dupa epidurala...la prima nastere am facut epidurala, dar m-am simtit f bine dupa ea. nu am avut dureri de cap, nici de spate. doar o jena pe locul unde a fost intepaptura, asa ca o mica vanataie. in rest nimic neplacut. si mi-am propus ca la a doua nastere sa fac tot epidurala.
monica2008 am mai patit si eu asa sa-mi sparga vena si mi s-a umflat de nu puteam sa indoi mana. sa ai grija sa-ti pui gheata ca sa nu faci vreun hematom.
mony bafta miercuri la cerclaj!
vally sanatate multa si sa stea bebe in burtica pana la termen.
ce frumos ar fi sa se stabileasca o intalnire poate se mai indereapta si vremea ca ieri si azi a fost cam uratel.
va pup!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

theea, stai linistita. si eu am simtit bebele abia dupa 21 sapt si ceva. dupa ce citeam pe aici ca la fete misca si se si vede pe burtica...chiar mai devreme...ma cam speriam...faceam chiar o gluma cu o mamica de zmeurici, si ea in aceeasi situatie, ca probabil sunt eu mai NE-simtitoare asta ca sa nu xic altceva. acum misca, dar nu excesiv. cel mai bine o simt daca stau pe spate in pat, linistita...cam ca niste zvacnituri asa...pt mine greu de explicat senzatia...

23s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Am fost la o sedinta de acupunctura si sunt mult mai bine acum.
Ma mai doare, dar suportabil. Sa vedem mai departe cum e.

Sanziana si Codrin Marius (15.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:


FETELE, zicea-ti ceva de o listuta cu spitalul si doctorul cu care nastem o mai faceti?
eu o sa nasc la Sf.pantelimon cu doc.Ionescu Crangu

Meleea 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu o sa nasc la Elias cu dr Filipescu Alexandru

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

lorelay_28 nu ar trebui sa astepti raspuns, eu zic sa o
faci si sa o duci la resurse umane maine si le anunti ca de luni o sa stai 6 ore
9 ore pe scaun la calculator este foarte mult, ai grija de burtica

m-as fi dus si eu la C&A azi, vreau niste bluzite de vara de gravi si niset papucei ceva...mi se umfla groaznic picioarele...mai nasol e ca nu se desumfla peste noapte...

maine e ultima zi de servici... am 2 saptamani concediu de odihna...azi la servici am fost zombie...m-am trezit la 3 dimineata si abia pe la 6 m-a luat somnul de n-am mai auzit ceasul la 6,30, m-am trezit la 7 am sarit din pat ca arsa, la 7,30 trebuia sa fiu la servici , noroc ca la ora aia nu e trafic



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mony nu-l cunosc. bafta maxima, sa fie totul bine.
Lucialu poate ajungeti voi....eu una nu cred ca voi avea chef de shopping, daca mergea al meu era ok...ii bagam listoaca pe gat...dar asa...
Theea nu stiu cum e cu aparatul si daca are contraindicatii, sorry.
rallu imi pare rau ca si tu ai probl. cu picioarele. eu inca nu simt asa ceva, pot sa incalt si niste tocuri mai groase, dar nu pot sta mult pe ele...noroc ca sunt mai mult cu masina.
Sanziana doamne ajuta sa-ti alini durerea cu acupunctura.

Noi am stat mult in parc, tare frumos a fost, dar imi simteam toate organele inghesuite sus in stomac. am alergat si de 2x dupa pitic, caci iesise din parc si mi-era groaza de masini...zau de ma vad facand lucrul asta prin ultimele 2 luni...horror va fi.

In rest cu musafirii, care au sosit acum 3 ore.
si ne auzim maine.



_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

fetele va multumesc din suflet pt urari si va invit asa pe seara la o felie de (tort) si un paharel mic de vin ... ca unu nu face rau

ayda la multi ani !!!!
si eu am schimbat azi prefixul...

de sarbatorit nu prea sunt in stare... azi m-am confruntat cu dureri maricele de burta dar jos de tot si numai cand ma ridic in picioare... nu mi-au trecut la no-spa si eu cred ca sunt ligamentele si bazinul... e o durere ciudata care nu o mai simt daca stau in pat... cred ca preseaza bebele ceva cand stau in picioare si de acolo si durerea.

fetele apropos de pantofi ... chiar ieri am vazut pantofi sport decupati la spate la mini prix la romana... eu inca nu am probleme cu umflatul picioarelor.

ieri m-am si cantarit si la 23 sapt am ajuns la frumoasa performanta de 10 kg in plus ... dar nu se vad sau nu le vad eu...
chiar nu stiu unde s-au pus... probabil ca s-au depus uniform si de aia nu se observa asa rau ...

pe mine va rog sa ma scuzati dar ma retrag la patut ca deja ma iau durerile din nou ...

va multumesc inca o data de urari!!!

************************
23+
my sweet raspberry

Mergi la inceput