Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Fetelor care vreti sa va duceti in Militari la shopping, eu va sfatuiesc sa amanati...macar pana saptamana viitoare.
E nebunie curata acolo.
Am fost eu pt. ca mi-era in drum si saptamana viitoare am 2 sarbatoriti: sotul si mama.
De uitat am mai reusit...desi uneori te strecurai cu greu...dar de cumparat nici vorba.
Coada la casa la Deichmann dadea efectiv inconjorul magazinului...cred ca stateai si 2 ore acolo. Toata lumea avea in brate 3-4 cutii de pantofi.

La C&A e adevarat ca erau foarte multe modele care se pretau la gravidute. Multe chiar dragutele. Preturile erau ca peste tot...nici prea-prea...nici foarte-foarte.
Coada nu era chiar atat de mare ca dincolo dar tot de ne-acceptat pt. burtica si spatele meu.

Ce mai, m-am invartit pe acolo si apoi am plecat acasa cu mana goala pt. ca mi se facuse foame.
Am zis ca poate mai incerc saptamana viitoare....cand s-or mai obisnui romanii cu ideea.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Rallu..mi-a zis mama ca e deschis pana la ora 22:00..poate dac ama duc la ora 20:30 - 21:00 prind mai liber....oare?

23+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana

Lucialu, ai dreptate se face acel amestec litic chiar si impotriva contractiilor. Pe mine m-a verificat dr. si mi-a zic ca sunt ok din punctul asta de vedere, sarcina e sus si colul inchis.
Am sa ma interesez de niste sedinte de acupunctura sa vad daca sunt permise si de un masaj fizioterapeutic.
M-am uitat si la algocalmin si nu am vazut contraindicatii.

Sanziana si Codrin Marius (15.08.2006)

Sanziana eu am luat algocalmin chiar in primul trimestru de sarcina.
Racisem si aveam niste dureri groaznice de cap iar medicul ginecolog mi-a zis sa iau algocalmin. Pana acum bebeii sunt ok nu mi-a afectat cu nimic sarcina algocalminul.


elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Theea,eu sunt la a doua sarcina si mi-am simtit bebelusul abia dupa 20 de saptamani....asa ca stai linistita....sau incearcaPooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Blanca, daca n-ai o urgenta deosebita, as zice sa mai amani.
N-au intrat zilele in sac.
Ma rog, parerea mea.

Eu eram acolo si nu m-am indurat sa stau la coada.
La ora la care m-am dus ar fi trebuit sa fie aproape pustiu....fiind in mijlocul saptamanii si totusi nu era.
Banuiesc ca spre seara o sa fie si mai si.

Acu, daca te simti in stare, go for it.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Aaa...am uitat sa precizez ca e de preferat sa te duci musai cu barbatul din dotare...scandal garantat cel putin o saptamana.

Exact langa masina mea a mai parcat un cuplu. Tipa se da jos si-i spune lui sa nu se impacienteze ca vrea doar sa se uite si pleaca repede de acolo.
El o crede si intra amndoi fericiti la Deichmann.
(eu mergeam in paralel cu ei si deja ma amuzam de ce banuiam ca o sa urmeze)
Nu stiu daca de la intrare a ochit ea pantofii dar oricum n-a facut decat cativa pasi in magazin si se repede la unii, se uita la numar si ii probeaza.
Apoi se intoarce suav catre el si-i spune "dulce": "ar fi bine sa te asezi la coada ca mie astia imi plac, uite ce bine imi vin si vreau sa-i cumpar ca nu stiu daca mai gasesc alta-data. Cat stai tu la coada, eu am timp sa ma uit in magazin poate mai vad ceva."
Saracul am crezut ca se pune pe plans . A mormait ceva de genul "asta e coada de cel putin 2 ore" si continua sa mai zica in barba dar n-am mai stat sa vad ce anume ca deja nu ma mai puteam abtine sa nu rad asa ca am sters-o la randul urmator de pantofi.

Mi-l si inchipuiam pe barbata-miu blagoslovindu-ma daca-l puneam la coada.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


As ave ao urgenta..dar ma rog pot cumpara de oriunde gasesc..de incaltaminte. Au inceput sa mi se umfle picioarele dupaamiaza destul de mult. Cel putin piciorul stang se face jos la laba piciorului cat si la glezna pufos ca o gogoasa.
Imi pun dimineata pantof sau adidas dar de pe la ora 3 simt ca ma strange rau incaltamintea.

Asa ca m-am gandit ca cea mai buna varianta ar fi o preche de adisas decupat la sapte..asa ca un papuc-adidas. Ati vazut pe undeva? Eu am fost in Plazza la cateva firme de sport dar nu am gasit asa ceva.

Cu altceva nu stiu cu ce sa ma mai incalt ca ma strange rau.....si am incercat sa imi iau pantofi cu un nr mai mare dar tot arat ca o gogosa infipta intr-un pantof...

23+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

ieri am fost la eco morfo de trim II si apoi la dr meu si...colul era scurt si jumate deschis ...asa ca azi am fost la spital pt cerclaj...ooofff nu-mi scapa nimic....acum trebuie sa ne odihnim
importanta este siguranta si binele bebelinei
revin cand ma simt mai bine cu vesti

pupicei

vally 20+ Sara Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Blanca...idem .
Eu deja nu mai stiu cu ce sa ma incalt.
Mi s-a umflat, vorba ta, stangul....desi mai mult s-a latit...si acum am ramas in picioarele goale.
Ma rog sa dea caldura sa trec la papuci.

Am fost intr-o vizita si am observat ca ma cam strangeau pantofii cand i-am incaltat acasa dar am zis ca merge pana acolo si inapoi.
Acolo am stat desculta cateva ore pe un fotoliu, cu picioarele atarnate, era si foarte cald si cand sa plec...SURPRIZA...nu am mai reusit sa ma incalt.

Daca mai stai si prin zona...Militari, Dr. Taberei...putem sa ne facem surori de suferinta si de colindat

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

vally, ai grija de tine si de bebelina

of fetelor, greu cu umflatul picioarelor...hai ca vine in curind caldura si se trece la papuci.
eu prima sarcina nu am experimentat asa ceva, nici acum nu simt la pantofi vreo schimbare, dar gleznele par ceva mai groase parca.

Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput