Burtici fericite de septembrie-octombrie (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

As vrea sa fac macar o parte din ceea ce imi spuneti ca sa imi pot revenii darsunt la serviciu inca...si partea mai proastae ca nici nu am nimic de facut...si ma mai doare si dintii astia de la aerul cond

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Ca sa vedeti ce praf sunt ca nici nu mai stiu sa scriu corect...

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna fetelor!
Santorini FELICITARI!!!!!! Sa fiti sanatosi!
Danuta decat tensiune mica, mai bine o cana de cafea pe zi. O cafea nu face rau. Am prietene care la fel ca tine au avut probleme cu tensiunea si beau o cana de cafea dimineata la recomandarea medicului.

17+ cu floricica roz
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Hai fetelor..moralul sus! Si mie mi-au facut bine zilele astea de stat acasa, desi azi nu m-am putut abtine si am trecut in fuga pe la catedra...sa vad care e miscarea pe acolo...si am constatat ca nu s-a darimat fara mine. Asa ca sunt foarte decisa sa o iau mai incet si sa ma pun pe mine si pe bebe pe primul loc. Acum stau si realizez ce mi se putea intimpla, din vina mea ca nu am inteles ca trebuie sa o iau mai incet.

Eu sunt de acord cu Kiki ...cele care puteti, stati macar 3-4 zile in CM si ocupati-va doar de voi.

Acum desi eu sunt cu moralul sus am intrat sa ma pling...de sotul meu si de reactia lui. Pina acum el maturul nu se pierdea cu firea indiferent de situatie. Luni cind l-am chemat sa ma duca la urgenta si-a pierdut complet controlul, a inceput sa panicheze si asta m-a speriat si mai tare. Plus remarca "nu realizezi ca poti sa pierzi copilul meu???" M-am simtit ca un accesoriu...copilul asta e si al meu, de fapt e al nostru, eu una asa gandesc. Oricum...mi-e groaza sa ma gandesc cum va reactiona la nastere, ma bazam pe el ca vine cu mine in sala si ma asista....dar daca el panicheaza, asta ma termina si ma agita si pe mine in plus.

Voi v-ati gandit la asta? L-ati lua cu voi pe sot sa va asiste? Ce parere aveti?

Kiki-Cri fug sa imi iau inghetata, asa pofta mi-ai facut!

12 +


pai de ce nu-i spui ce simti, ca sa-si revina pana atunci. e adevarat ca ei se panicheaza mai usor. al meu a cam luat-o rau cu radiografia aia. adik s-a dus pe net sa se utie si m-a rugat sa nu mai fac altele. dar il vreau in sala ca sa am la cine tipa daca e ceva. in schimb, cred ca trebuie sa-i spui ce te doare ca sa-si analizeze pozitia :)

MangaGirl :-) 14+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Vik, si nu-i asa ca inca nu-ti facusera nici statuie in fata universitatii???!!

Eu nici n-am inceput bine propozitia: ai veni cu mine in sala de nastere, ca mi-a dat un nu hotarat....si scuza ca ar lesina pe acolo....dar oricum in spitalul din Constanta stiu ca nici nu e posibil, asa ca nu mai are rost discutia....

Vik, ce zodie ziceai ca e sonda ta?? ca parca ai mai zis ceva nu demult, care i se potrivea perfect si sondei mele

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ce femei dom'le.....ce caractere.....ajunge omu' epuizat de la munca, vrea si el sa vada o atmosfera vesela si placuta ....si ce gaseste ?
Babute smiorcaite care-si plang de mila.....
Pai voi aveti motive de tristete ? atunci eu ar trebui sa fiu atarnata de lustra.....
De cateva zile tot auzim noi ceva, eu cu sotul....un zgomot....prin casa (impropriu spus casa ca e o garsoniera la casa) primesc reprosuri ca sunt nebuna, ca mi se pare ...ca una ca alta.....cand colo micul soricel la noi in casa
Cumparam o capcana si o plasam unde mi se "parea" mie ca aud zgomote.
Vin azi relaxata de la munca, afara soare, narcise, pasarele....deschid usa si aud un zgomot hat - hat. Soricelul s-a prins in capcana dar nu suficient cat sa dea coltul.....ci cat sa se raneasca ca sa planga si sa poata......tineti-va bine...umbla cu capcana dupa el prin casa.
Am inceput sa tremur si sa plang. mi-am sunat sotul care nu e acasa.....l-am speriat groaznic si pe el cu plasetele mele......IAR ACUM.......s-a bagat nesimtitul sub un dulap, cu tot cu capcana, unde cred ca se pregateste sa-si dea sufletul ca din cand in cand se mai zbate si mai chitaie. Este groaznic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stau la calculator cu picioarele ridicate cat mai sus .....cu inima/sufletelul/chiloteii .....umezite si tremurand toata de frica si scarba....si il astept pe sot sa scoata "monstrul" de acolo.
Intre timp am si descoperit pe unde a venit si deseara avem program artistic de astupat gaurica cu spuma

Deci cum e cu starile de stres si plangaceala ?
Eu zic sa fiti serioase ca orice se poate rezolva pe lumea asta.....

Ieri mi-a luat si mie sange pentru Triple Test....si iar au inceput sa ma intrebe daca stiu ce inseamna, ce implicatii are, daca vreau sa fac ceva in functie de rezultat....si tot asa....

Daca am high risc ma suna intr-o saptamana, daca nu si e totul bine imi vor trimite o scrisoare de la spital.
Acum eu ma gandesc "in sinea mea interioara" daca inchid telefonul vre-o 10 zile ...inseamna ca nu m-au sunat, nu ?

Cea mai fericita 16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Lutoniana esti criminala Chiar mi-am inchipuit cum alerga soricelul cu capcana dupa el. Eu sunt la servici (fac ore suplimentare ..) si printre picaturi va mai citesc.

16+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Ce femei dom'le.....ce caractere.....ajunge omu' epuizat de la munca, vrea si el sa vada o atmosfera vesela si placuta ....si ce gaseste ?
Babute smiorcaite care-si plang de mila.....
Pai voi aveti motive de tristete ? atunci eu ar trebui sa fiu atarnata de lustra.....
De cateva zile tot auzim noi ceva, eu cu sotul....un zgomot....prin casa (impropriu spus casa ca e o garsoniera la casa) primesc reprosuri ca sunt nebuna, ca mi se pare ...ca una ca alta.....cand colo micul soricel la noi in casa
Cumparam o capcana si o plasam unde mi se "parea" mie ca aud zgomote.
Vin azi relaxata de la munca, afara soare, narcise, pasarele....deschid usa si aud un zgomot hat - hat. Soricelul s-a prins in capcana dar nu suficient cat sa dea coltul.....ci cat sa se raneasca ca sa planga si sa poata......tineti-va bine...umbla cu capcana dupa el prin casa.
Am inceput sa tremur si sa plang. mi-am sunat sotul care nu e acasa.....l-am speriat groaznic si pe el cu plasetele mele......IAR ACUM.......s-a bagat nesimtitul sub un dulap, cu tot cu capcana, unde cred ca se pregateste sa-si dea sufletul ca din cand in cand se mai zbate si mai chitaie. Este groaznic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stau la calculator cu picioarele ridicate cat mai sus .....cu inima/sufletelul/chiloteii .....umezite si tremurand toata de frica si scarba....si il astept pe sot sa scoata "monstrul" de acolo.
Intre timp am si descoperit pe unde a venit si deseara avem program artistic de astupat gaurica cu spuma

Deci cum e cu starile de stres si plangaceala ?
Eu zic sa fiti serioase ca orice se poate rezolva pe lumea asta.....

Ieri mi-a luat si mie sange pentru Triple Test....si iar au inceput sa ma intrebe daca stiu ce inseamna, ce implicatii are, daca vreau sa fac ceva in functie de rezultat....si tot asa....

Daca am high risc ma suna intr-o saptamana, daca nu si e totul bine imi vor trimite o scrisoare de la spital.
Acum eu ma gandesc "in sinea mea interioara" daca inchid telefonul vre-o 10 zile ...inseamna ca nu m-au sunat, nu ?

Cea mai fericita 16 + cu


mortala, ca de obicei :) ce sa mai spun...nu am cuvinte...asta da, dom'le probleme...soricei-monstri pe sub dulapuri. mai fetelor, bagati-va mintile in cap...

MangaGirl :-) 14+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Lutoniana ne-ai inveselit cu soricelul tau! Esti tare curajoasa!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Lutoniana, ai picat la tzanc!! POate le scoti tu pe fete din starea asta...

iar cu monstrul te inteleg perfect si eu sunt la fel, cand stateam acasa la parinti, se mai intampla sa avem "musafiri" nepoftiti, si mai aveam putin si stateam pe lustra pana il prindea tata eu in locul tau nici nu mai stateam in camera respectiva, cred ca plecam de nebuna pe strazi, asa sunt de fricoasa...de soareci si gandaci..dar mai mult de soareci


ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput