Clopotei de ian-feb 2008 (205)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ziua buna fetelor!

Noi tot pe afara stam de cand s-a incalzit.Itram doar la papa si un somn.I-am schimbat somnul, adica nu mai doarme 2 ci unul.Acum la 11 cand de obicei dormea mergem afara, si venim in casa sa pape si doarme de la 2 la 4-5 si iar papa si afara pana deseara.



Gabi imi pare tare rau ca s-a intamplat asa.E cel mai groaznic lucru ce i se poate intampla unei femei.Timpul le vindeca pe toate, vei fi ajutata de sot si de Daria scumpa.

Iulia mare dansatoare ai tu acolo.Stie sa fac si piruete Da ce bine rade ea si se distreaza.

Vera am vazut si piticii tai Vladut si Iulia.Mi-au placut mult in balansoar ce mult se iubesc ei.

Elle ce buna papica a mancat Eva.Vrem si noi.


Despre modul in care adorm picii: si al meu adoarme singur dintotdeauna.De vreo 2 ori l-am leganat cand am fost in spital pt ca erau foarte multi copii in jur si ii distrageau atentia.In rest il pun in pat si adoarme singur.Bineinteles ca intai face cateva ture de pat, mai povesteste si in final adoarme, da asta dureaza max 10 min.

Greselile gramaticale ma deranjeaza si pe mine la culme.Mai ales acolo unde se pune cratima aiurea..Bineinteles ca inteleg ca din graba se mai intampla sa gresesti, dar cand se repeta atunci deja e clar ca nu are cunostinte minime de reguli gramaticale.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:


Am revenit si eu, Alexia doarme, eu am cam terminat treaba prin bucatarie(oalele sunt pe foc) si vreau sa va povestesc patania noastra din parc:
Pe la 12, cand ieseam din parc, am vazut o mireasa. (E prima data in viata mea cand vad o mireasa joia dimineata.) Alexia, incantata, mi-o tot arata cu degetul: m, m! La un moment dat, fiindca eu nu ziceam nimic, a inceput sa strige pa-pu-ta, pa-pu-ta(papusa)! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia82

Neata!

Hmm..greseli gramaticale...sa va zic de-o prietena de-a mea,care cand imi scrie pe mess,ma lasa cu gura cascata de fiecare data;deci,daca scrie "inca mai canta" ea scrie M-AI iar daca scrie "m-ai strigat?" ea scrie MAI si astea sunt mici exemple,ca poate mult mai mult...si vezi Doamne e patroana de firma mare si acu face si facultatea..

Saptamana trecuta am fost la cumnata-mea sa ne uitam la un DVD de la o nunta.La un moment dat,inecepe fii'mea sa se invarta,cu mainile pe sus si a facut asta timp de aproape o ora,pur si simplu nu mai puteam s-o opresc.Am incercat si acasa s-o fac sa danseze,da n-a mai vrut...cred ca muzica de pe DVD i-a placut,ca tare s-a distrat;se pare ca-i place p.o.p.u.l.ara si manelele desi la noi in casa doar pop.u.l.ara mai merge uneori.Am pus si un www.youtube.com/watch?v=5l1dMqFs9YI&feature=channel_page" target="_blank">filmulet cu "dansul lebedei" la semnatura,s-o vedeti si voi pe manelista lu' mama

POZE IRIS 0-13 luni
POZICI NOI
www.youtube.com/user/irisuk1" target="_blank">FILMULETE

uite cum cresc
mami Iulia siIRIS- MARIA (19.12.2007)



SUPERBA!!! Mi-a placut si cum se arunca in bratele tau...e atat de prezenta. Am inchis ochii de cate ori era sa cada cu fata in coltul mesei...rau mi-a stat inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Elle da, sa vezi ce repede o sa treca 1 an. Ciuperci zici? Mie imi plac enorm…mai mult decat carnea.

Lalad, Ramona

Codruta mamo-dependenta va mai fi mult timp de aici incolo…

Ceska si pe mine ma oripileaza greselile gramaticale vorbite…cu prisosinta dezacordurile…astea mi se par culmea…in cratime, virgule, articulari te mai incurci…mai ales daca ai plecat din tara si ti-ai pierdut obisnuinta de a scrie, auzi, chiar gandi in limba materna. Deci Benji e un mare catarator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

cum adica e mai revoltator ca nu stie gramatica decat ca nu stie sa calculeze un procent sau sa faca o deductie clara?!
sotul meu are un IQ peste 150 dar nu-l intereseaza absolut deloc scrierea cu cratima...considera ca e un abuz al limbii romane, ca se poate intelege foarte bine si fara a se uza de asa ceva asa ca nu are nici un fel de jena in problema asta. Partea cu acordul e deranjanta, recunosc.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna ziua! si tuturor de la DARIUS MATHEO!Multumim din suflet ptr mesajele voastre!Noi am ajuns acasa si cei mici dorm.Duminica seara va spuneam ca mi s-au oprit contractiile.Pe la 9 si 20 seara i-am zis surorii mele sa imi refaca pedichiura pt ca iesind de la salon mi s-a lipit oja de ciorapi si unghiile aratau groaznic.La 9 si 30 am avut o contractie dureroasa care s-a repetet peste 5 minute.Am luat spasfon si nu a avut efect asa ca pana la 10 seara am avut vreo 6 contractii dureroase si care se repetau la un interval de 5 minute.Am inteles ca se apropie momentul,am facut un dus,m-am imbracat si la 10 si 20 am iesit din casa cu unghiile de la picioare facute pe jumatate.Peste 20 minute am ajuns la clinica,m-au luat f repede in primire ptr ca aveam deja contractii la 3 minute.Moasa s-a schimbat la fata dupa ce m-a controlat ptr ca aveam deja dilatatie de 8 cm.I-a sunat pe dr meu(care locuieste aproape de clinica) si pe anestezist si in 10 minute amandoi au ajuns pregatiti de atac.Mi s-a facut peridurala si a avut efect destul de repede asa ca ultima jumatate de ora am petrecut-o facand pariuri daca Darius se va naste pe 29 sau pe 30.El a decis sa fie de data asta de acord cu dr si sa se nasca cu 6 minute inainte de miezul noptii.Sper ca puiutul nostru sa fie cuminte si sa ma lase sa intru din cand in cand sa vad ce fac mamicile mele dragi.Vanessa si Albert se uita cu mirare la Darius.Albert inca nu intelege ca nu e o jucarie si ca nu are voie sa traga de el dar incerc sa il invat sa il mangaie incetisor.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006) Albert (20.12.2007)si Darius(29.03.09)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Bravo Dana Felicitari pt Darius Matheo! Sa fie sanatos si papacios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Da, Gratiela, e revoltator. Asta e parerea MEA. Si vad ca nu numai a mea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Buna ziua! si tuturor de la DARIUS MATHEO!Multumim din suflet ptr mesajele voastre!Noi am ajuns acasa si cei mici dorm.Duminica seara va spuneam ca mi s-au oprit contractiile.Pe la 9 si 20 seara i-am zis surorii mele sa imi refaca pedichiura pt ca iesind de la salon mi s-a lipit oja de ciorapi si unghiile aratau groaznic.La 9 si 30 am avut o contractie dureroasa care s-a repetet peste 5 minute.Am luat spasfon si nu a avut efect asa ca pana la 10 seara am avut vreo 6 contractii dureroase si care se repetau la un interval de 5 minute.Am inteles ca se apropie momentul,am facut un dus,m-am imbracat si la 10 si 20 am iesit din casa cu unghiile de la picioare facute pe jumatate.Peste 20 minute am ajuns la clinica,m-au luat f repede in primire ptr ca aveam deja contractii la 3 minute.Moasa s-a schimbat la fata dupa ce m-a controlat ptr ca aveam deja dilatatie de 8 cm.I-a sunat pe dr meu(care locuieste aproape de clinica) si pe anestezist si in 10 minute amandoi au ajuns pregatiti de atac.Mi s-a facut peridurala si a avut efect destul de repede asa ca ultima jumatate de ora am petrecut-o facand pariuri daca Darius se va naste pe 29 sau pe 30.El a decis sa fie de data asta de acord cu dr si sa se nasca cu 6 minute inainte de miezul noptii.Sper ca puiutul nostru sa fie cuminte si sa ma lase sa intru din cand in cand sa vad ce fac mamicile mele dragi.Vanessa si Albert se uita cu mirare la Darius.Albert inca nu intelege ca nu e o jucarie si ca nu are voie sa traga de el dar incerc sa il invat sa il mangaie incetisor.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006) Albert (20.12.2007)si Darius(29.03.09)
poze albert


Ma bucur ca sunteti bine si sanatosi.Imi place combinatia de nume la care v-ati hotarat.
Sunt sigura ca va fi un baiat cuminte si mancacios.Cate un pup pentru fiecare.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

cum adica e mai revoltator ca nu stie gramatica decat ca nu stie sa calculeze un procent sau sa faca o deductie clara?!
sotul meu are un IQ peste 150 dar nu-l intereseaza absolut deloc scrierea cu cratima...considera ca e un abuz al limbii romane, ca se poate intelege foarte bine si fara a se uza de asa ceva asa ca nu are nici un fel de jena in problema asta. Partea cu acordul e deranjanta, recunosc.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


Da mi se pare revoltator pentru ca este ceva ce folosim zilnic si nu da prea bine cand nu sti sa scrii o propozitie corect.Nu tine de IQ, nu inseamna ca esti inteligent daca stii sa scrii corect, inseamna ca ai putina educatie.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput