Clopotei de ian-feb 2008 (205)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Multumim de cafea Elle, pe aici suntem, incarcam flimuletze si poze.

La multi ani Ginger!!!

Fetelor eu il trezesc pe Vlad aproape de fiecare data la somnul de dimineatza (intre 10.30- 12.00)...asta pt ca sa il pot culca la amiaza odata cu Iulia...cam trag de el...ce parere aveti?...sunt cam rea,nu?...mai e cineva in aceeasi oala? (edit- nu mai stiu daca e corect aceeasi Ven help...sau cine se mai pricepe)
Oricum eu tot nu intzeleg de ce trebuie sa ii adormiti voi? Eu il pun in pat si gata...adoarme cand vrea el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



vera la somnul de pranz e ok .. adica papa apoi ii dau putin apita .. iti spun hai mami sa mergem sa faci nani cu cioc-cioc (are un strut de plus de la ikea si ziua numai cu ala doarme) .. o duc in patut si o lasa acolo .. mai canta si se joaca cu cioc-cioc 15 minute dupa care adoarme ..

eh seara parca e alt copil .. parca ii este frica sa adoarma singura .. de obicei adoarme la bibe dar ultimele seri zici ca a luat-o razna .. urla frate cand ies din camera ca din gura de sarpe .. am lasat-o sa urle si o data mi-a vomitat .. m-am lipsit de asta .. iti dai seama, schimba patul, schimba copilul, baga carpetica de langa pat la spalat .. .. eu sper sa-si revina ca altfel fac cu capu' ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Laura mai are doar o singura repriza de somn ziua de la 1-2 la 3-4.De lasat o las sa adoarma cand vrea ea, se duce singura si se culca. N-o fi cea mai buna solutie dar asta e echilibrul gasit de mine.Stau dupa coada ei, cand vrea sa se culce atunci se culca, n-am avut nervi sa o culc fortat, adica sa o pun in pat, sa plec, si sa astept sa adoarma (in urletele ei). Din fericire nu a mai depasit 22:30 de ceva timp.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Am adaugat ceva poze recente


Si niste filmuletze cu
1. baita

2. in balansoar

3. in leagan

Off cu vomitatul asta...si Iulia facea la fel cand o lasam singura...cu Vlad am mai mult noroc mai ales ca doarme cu sora-sa...da lasa ca vine bb 2 curand

Camelia super...ea pote sa se urce in pat singura? Pe Vlad inca nu am curaj sa il "eliberez".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui godzila

Am adaugat ceva poze recente


Si iste filmuletze cu
1. baita[/blue]

2. in balansoar[/blue]

3. in leagan[/blue]

Off cu vomitatul asta...si Iulia facea la fel cand o lasam singura...cu Vlad am mai mult noroc mai ales ca doarme cu sora-sa...da lasa ca vine bb 2 curand

[b]Camelia
super...ea pte sa se urce in pat singura? La Vlad inca nu am curaj sa il "eliberez"


[b]Vera
, mamica de
Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & [b] Iulia Maria (17 octombrie 2005)



www.psihologiafamiliei.ro
[b]POZE[/blue]


sunt superbi puii tai!! mor dupa ei! si cat de diferiti sunt .. unul brunet cu ochii negri si celalalt blondut cu ochii albastri! ce frumos se joaca la baita si cum se dau in balansoar ..

abia astept sa-i vad si pe ai mei jucandu-se impreuna .. asta la anu' in vara/toamna, cred ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Servus va spunem si noi!

Iulia am vazut-o pe frumusete de Iris care danseaza!Ce scumpa e!
Vera, Vlad e un dragut, dar eu mooor dupa Iulia. Te vanez de cate ori pui ceva poze/filmulete noi sa-i mai admir pe puiutii tai!
Am vazut ca spuneai de adormit copiii. OF! Eu inca o mai adorm pe Alexia la amiaza in brate, seara adoarme singura, dar eu trebuie sa stau planton langa patutul ei, altfel plange cu suspine. La fel face si noaptea cand se trezeste pentru lapte, eu ies sa-i fac laptele, ea ma vede ca ies din camera si pana cand revin urla cat o tine gura: mama, mama! Degeaba merge tata-so la ea! E dependenta de mine.. oare cat mai dureaza mamo-dependenta asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stiti ce a papat eva aseara??? ciulama de ciuperci .. sa vedeti ce mai infuleca si nu-i ramanea in gat .. am gresit ca i-am dat? poate sa pateasca ceva?

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



stiti ce a papat eva aseara??? ciulama de ciuperci .. sa vedeti ce mai infuleca si nu-i ramanea in gat .. am gresit ca i-am dat? poate sa pateasca ceva?

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


E ok. Ciupercile se dau mai tarziu doar ca sunt mai grele un pic. Dar daca ii dai rar e super ok.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am vazut 3 copii superbi :Vlad, Iulia si Iris

Despre somn eu nu am probleme, am scris si pe blog povestea somnului copiilor mei , apropo Camelia am rosit toata la aprecierile tale .
Andrei adoarme singur doar pus in patut la joaca cu prietenii lui indiferent daca e pranz sau seara, fara maraieli, caraieli.
Doar ca el inca se trezeste noaptea, azi noapte, de exemplu a avut 5 treziri din cauza de dinti noroc ca se linisteste repede. Problema e ca eu nu pot adormi la fel de repede la loc

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Neata pe la pranz!
Am fost afara la locul de joaca si abia l-am adus acasa! Topaia peste tot, intra-iesea din groapa cu nisip, umplea galetusa, o golea, vantura nisip printre degete, escalada topoganul invers sa ajungem iar sus si aproape chiuia la coborare. A fost o incantare! Acuma e rupt doarme de 30min aproape. Si eu sunt terminata!


Ven, Iulia,
Hm, greseli de ortografie, punctuatie si gramaticale?!
Ma zgarie in urechi de exemplu cand parintii mei (oameni cu 8 clase si o profesioanala) mai fac dezacorduri dar imi plesneste capul cand citesc cum scriu oameni cu studii superioare!!!!!!!
Mai scap si eu greseli probabil, dar asta se intampla fiindca nu am "studii superioare"(finalizate)!!!!!!!
Si ma mai racaie un lucru: pocirea limbii romane!!!! Sa ii auzi pe toti "dupe=dupa, pa=pe", "care o vreau eu =pe care o vreau eu" si alte din astea.
In anul I, la introducere in drept, dl profesor a notat primele lucrari nu dpdvd "penal" ci gramatical. Si erau destui cu "antecedente penale" in ale gramaticii!!!!!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput