Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

doamne fetelor m-ati speriat cand am citit ca ce se poate intampla cu cainii si copiii...eu am crezut ca este vorba despre copil acolo ca acel caine i-ar fi facut ceva copilului....mi-a stat inima pana am vazut poza....eu nu am caine si nici daca asa avea nu l-as tine in apartament sau in casa...doar in curte(sorry pt. cele care aveti)

de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Andy G intra in tabelul date lunile 4-7
cel inaltime-greutate 4-7 e cel stricat in mod misterios

Si eu cred ca ar trebui sters cel vechi, ca nu ajuta la nimic si creeaza confuzii. Cine stie cum se procedeaza? Anamona?

gata, merg la nani nani ca mi-am depasit ora

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Aoleu, Nausica aproape m-ai socat...

desi eu nu m-am gandit niciodata sa am un caine in preajma copilului...nu mi se pare deloc ca l-ar ajuta cu ceva...mai ales ca nici eu, nici sotul meu nu suntem iubitori de caini...Sotul meu, mai ales, din cauza cresterii, nu ar suporta un animal, familia in care a fost crescut nu a avut asa ceva...Pisica e doar o exceptie si oricum saraca, mai mult nu sta decat sta...Ce sa zic, copilul e bine sa fie crescut intr-un mediu cat mai sanatos, cat mai fara ingradiri, alaturi numai de parintii lui, sa poata sa mearga in 4 labe si sa linga pe jos cat vrea fara ca eu sa google-esc la infinit despre riscurile expunerii la saliva de caine si la parabenii si BPA-ul (adica bisfenolul- A nu B, atentie) din jurul nostru! Totul este bio la noi in casa, biberoanele sunt sigur de sticla, animalele sunt numai din ipsos (si le curat regulat), si mai ales, nu as suporta sa imi impart deloc copilul cu altcineva, fie el si un animal!

( a se considera postul de sus drept un pamflet... va multumesc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nausica la pisici o fi la fel sau mai rau?


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

andreea-ada incearca sa i pui apa intr un mini biberon.Putina asa incat sa poata sa manevreze biberonul.Karina nu papa la biberon insa e fan biberon la joaca.Si mai curge si cate o picatura doua in timpul jocului.Si noi suntem consti.Azi am ajutat o sa fc kk, masaj burtica, apasat genunchii pe burtica...si fc, se inroseste dar face si nu zice nimic:).Incearca si tu!

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Andy_Galro ti-am tarnsferat eu datele in noul tabel, daor te rog sa intri din nou si sa treci si datele de luna4

babytza, Paula_laura - am sters vechiul tabel sa nu mai cream confuzii

Babytza ce evolutie frumoasa a avut soricelul in luna 6 si la greutate si la inaltime.
Eu credeam ca odata descrescut ritmul de crestere se pastereaza asa si in lunile urmatoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Aoleu, Nausica aproape m-ai socat...

desi eu nu m-am gandit niciodata sa am un caine in preajma copilului...nu mi se pare deloc ca l-ar ajuta cu ceva...mai ales ca nici eu, nici sotul meu nu suntem iubitori de caini...Sotul meu, mai ales, din cauza cresterii, nu ar suporta un animal, familia in care a fost crescut nu a avut asa ceva...Pisica e doar o exceptie si oricum saraca, mai mult nu sta decat sta...Ce sa zic, copilul e bine sa fie crescut intr-un mediu cat mai sanatos, cat mai fara ingradiri, alaturi numai de parintii lui, sa poata sa mearga in 4 labe si sa linga pe jos cat vrea fara ca eu sa google-esc la infinit despre riscurile expunerii la saliva de caine si la parabenii si BPA-ul (adica bisfenolul- A nu B, atentie) din jurul nostru! Totul este bio la noi in casa, biberoanele sunt sigur de sticla, animalele sunt numai din ipsos (si le curat regulat), si mai ales, nu as suporta sa imi impart deloc copilul cu altcineva, fie el si un animal!

( a se considera postul de sus drept un pamflet... va multumesc)



Cuscra e bine ca ai timp sa cureti animalele de ipsos regulat,eu nu am timp draga,ma dedic trup si suflet copilului meu,care este absolut incantator si rezonez cu el la unison.Iti dai seama ca de un caine nu se pune problema.
( tot un pamflet)

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anamona

de Andrei Petru(18.08.2008)
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

anamona eu pot sterge comentariile fara remuscari. eu nu am cantare acasa si o cantaresc pe bebelina cand ajung la controlul lunar. de care cam fug din pricina diversificarii. in sfarsit luna asta as vrea sa fiu punctuala.

kid mi-ai frant inima. nu imi dai mie superbitatea aia de pisoi?

simodina voi ce mai mesteriti prin umbra ?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput