Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andreea aproape uitasem ce ochi superbi are Maia....e o scumpete. Ce imi plac fetitele cu bentita...ma topesc

Iepurila si tu o ai cu bentita in poze , e manechina

july ce dintisori avem !!!! Eu nu ma mai plictisesc sa va admir puii cand puneti poze E o scumpica dintoasa Maia

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

Multumesc pt raspunsurile cu branzica calcica, Oana, Laura, Eva si Bitza.
Eva, mutumesc pt ca mi-ai explicat cum sa o fac

Bitza, si eu tot la 2 min de parc stau, de fapt parintii mei.Stau in cap 1.Da, vreau sa ne int, numai ca ramane pe sapt viitoare.Eu maine merg in Iasi si ma intorc duminica.

Lui Sebi ii trec bubitele de la gurita de la sine, in cateva minute dupa ce nu mai baga in gurita.

Babytza, ma refeream ca nu a mai facut progrese de la ultima postare a mea in care am povestit ce face tzancul, cand am revenit pe forum.Iti dai seama cat de bucuroasa sunt ca sta pe fundulet...u ai trait deja experienta asta cu Valentina...si norocoaso, o vei trai din nou cu David.

Fetelor, intreb din nou, daca Sebi are nasucul infundat (fara tuse sau febra) i se face vaccinul?

Mamica de puiutz Sebi (02.09.2008)

Minunea noastra

www.youtube.com/watch?v=OAyOGWxlcWI" target="_blank">Grasunelul rade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

va multumim babytza , nerantula promi sa mai pun poze , poate data viitoare le nimeresc din prima ...
o sa iau si eu lassbaby ca nu se mai poate , saraca de 2 saptamani se chinuie cu cate un cacatzel mic si se streme , se inroseste mi-e asa mila de ea....si eu la randul meu am incercat cu de toate , in primul rand i-am scos morcovul , apoi i-am introdus portocala/prune/mai mult cartof/debridant...e destul de rau pt ca as sti de unde se trage , maia nu bea apa sau ceai , nu-i place deloc ...papa numai supica , fructele si san nu reusesc sa o conving nici cum sa bea si alte lichide

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nerantula, pai suntem pe drumul cel bun....cu unele.Cu tusea o luam usor.Vad ca nu i s-a dat nimic de tratament (e drept ca oricum nu face rau) asa ca banuiesc ca o sa treaca de la sine.
Si cu ochii caprui...David ii are asa de la 2-3 luni.Lasa ca e Gruia frumos si asa


Aly, eu nu cred ca se face vaccinul daca e cumva oarescat bolnavior.Acum nu stiu daca doar mucii aia se pot numi 'boala', dar stiu ca e de preferat sa se astepte pana e sanatos tun.Acum e drept ca doctorul e mai in masura sa decida de la caz la caz..




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:


Buna fetelor!

Noi pe aici, va citim dar nu prea apuc sa scriu (Mihnea tot cu spatele ia viteza si se enerveazaa...)

Am citit ca sunt multi bebei bolnaviori Uf cu virozele astea, si mie mi se strange inima de cate ori tuseste Mihnea. Colac peste pupaza m-a anuntat tati ca lui a inceput sa ii curga nasul

Noi cu diversificarea stam binisor. Mananca 50-80 ml la 1 saptamana de la inceperea diversificarii. Nu e foarte incantat de legume, insa deschide gura (pana la un moment dat) Am mancat pana acum: morcov, dovlecel, cartof dulce. Cel mai mult ii place dovlecelul, pe ala il mananca gol. Morcovul doar indoit cu muult lapte (de la tzitzi) si combinat cu dovlecel. Cartof i-am dat azi prima data, a mancat putin si simplu dar tot mai bun e cu dovlecel
Inca ceva: morcovul fiert il mananca mult mai bine decat cel facut la steamer...

In rest am mai fost azi o tura la piscina, a inceput sa dea si din manute pestisorul meu Au filmat cei de la Antena, cica se da maine la observator reportajul (eu cred ca voi dormi la ora aia)

In incheiere urez si eu bine ati venit fetelor noi:Marinush, Nicoleta si Amif

Si transmit pupici fetelor frumoase care s-au aratat in capitolul asta: Elena, Maia si Maia

Anamona multumim de tabelul nou! Intrebare: eu folosesc virgula sau punctul a.i. sa se poata sorta datele ?(sa considere inregistrarea numar si sa putem da sortare? Poate ar fi mai bine sa introducem greutatea in grame si fara alte comentarii??

bebicii si mamicile

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Hai sa va arat cum papa Eva mea morcov...de fapt poza e de saptamana trecuta cand papa.
cam asa ceva

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

andreea ce ochi albastrii are Maia woooowww !!!

july super simpatica poza cu dintisorii, eu n-am rausit sa-l prind pe Alex deloc. Iar poza cu piciorul care iese printre gratii e foooarte tare !

Luminita cred ca v-am mai spus ca eu am aparat din ala mic de facut mancare la bebe. si m-am taiat in lama blenderului cand il curatam, credeam ca e orientata invers

Apropos de ochi, eu visam un copil cu ochi albastri si m-am ales cu 2 masline negre. Acum sper sa-i ramana asa, negri sau nu se transforme in caprui.

Babytza eu daca n-am fetita, tot pot sa ma joc un pic Oare o sa se supere cand o sa fie mare ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Babytza eu daca n-am fetita, tot pot sa ma joc un pic Oare o sa se supere cand o sa fie mare ??

Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



E super tare Alex cu bentita galbena!!! Poate data viitoare DD iti va darui o fetita(cu ochi albastri).

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Boo

Andreutac vaaai ce e la boticul ei

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Anamona multumim de tabelul nou! Intrebare: eu folosesc virgula sau punctul a.i. sa se poata sorta datele ?(sa considere inregistrarea numar si sa putem da sortare? Poate ar fi mai bine sa introducem greutatea in grame si fara alte comentarii??


ok...eu pusesem ca unitate de masura kg, le pusesem si sus in capul de tabel...dar am vazut ca vine mai la indemana sa sescrie in g. Modific eu peste tot, si rog fetele de acum incolo sa treaca greutatea in grame

LE: am mpodificat
300 ce facem cu comentariile tale?



Asa...si multumesc eu ca treceti adtele acolo, eram tare curioasa sa fac o comparatie la evolutia lui Tzuki..de aia si am insistat atata

Mergi la inceput