Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

hai sa ne luam de mana.....nici eu nu-l mai laud..ca azi a mancat doar cateva lingurite de supica....oare nu i-a placut telina??? sau era satul

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cred ca astia mici ne fac glume de 1 Aprilie

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

he he....la asta nu m-am gandit..smecherii

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Andreuta, felicitari pentru reusita, Eva papacioasa!
La fel si pentru gemenei de Luminita, mereu ma gandesc la tine cand stau cate o ora pentru 5-6 lingurite de zeama de ceva, daca as fi avut doi cred ca ... nici nu stiu ce cred, n-am putere sa-mi imaginez
Andreea, imi pare rau ca e constipata Maia, stiu cum e sa ti se rupa sufletul de mila ei cand se chinuie .. noi am introdus in meniu LassBaby, ca la cata para/pruna/suc de mar reuseste sa ajunga in burtica lui, nici o sansa sa il ajute la ceva. Eu nu reusesc sa-ti vad pozele
Iepurila, ce zambacica mica cu ochii negri ai tu acolo!
Si la petrecere se pare ca a fost mare distractia!
Ada, uite mami o sa-ti mai treaca supararea! Greu o fi cu doi, nu te invidiez .. tot timpul
Nikolici, asteapta o zi mai buna, poate azi nu era in the mood for food
Luminita
Claudinna, ma bucur mult pentru Gruia! Voiam si eu sa contribui cu ceva, dar asteptam sa invie din nou cardul la urmatoarea indemnizatie, ca acum traiesc din mila sotului (ma rog, e urat spus, dar nu pot face plati online). Sa-i ajute DD sa-i reuseasca operatia! M-a impresionat mult situatia lui, dar bebelusii cu nume Gruia sunt niste luptatori si optimisti, sigur va fi bine!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nerantula, imi vine uneori sa-mi iau campii de cand cu diversificarea, dar doar atunci cand Robi face mofturi, caci mai face si el de-astea... nu-mi place deloc cand nu papa...
in rest, am noroc de copii buni, papa bine, repede, in 20 de min am terminat cu amandoi, le dau in acelasi timp, o lingurita Edi, una Robi... deja au invatat sa aibe rabdare, sa pape si fratica o lingurita si apoi vine mami cu alta lingurita plina... totul e sa nimeresc momentul, sa le fie si fomica, dar sa nu fie isterici de foame si sa nu le fie somn.

mult!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

In alta ordine de idei, am schimbat servetelele umede, cele de la Sanosan nu au parabeni!
Si acum am citit de ciolanul afumat cu cartofi taranesti ai Babytzei
Ada, nu te mai intreb cu a fost azi cu slingul, ati iesit cu caruciorul am vazut
Ramo, babytza, baby_boy, andreuta, andy_galro .....
Baby_boy, eu ii dau lui Gruia cerelele seara, uneori chiar inainte de baita, ii pun 1,5-2 lingurite de cereale la 50ml lapte mult si practic nu se schimba cu nimic consistenta laptelui, daca il agit bine si-l mai incalzesc putin, sunt tot lichide. Supici nu am facut inca.
Felicicoooooo, unde esti, mami?? Sper ca falkone e foarte bine, da-ne o veste despre voi!
Andy_galro, imi pare rau sa aud ca nici voi n-ati scapat de raceala, uof, primavara asta, nu poate veni numai cu flori si zile frumoase?? Nu papam inca iaurtel, dar voi tine minte, multumesc!
Ramo, si eu reusesc sa-i strecor lui Gruia cate ceva in guritza tot la televizor, ii plac foarte mult filmuletele Baby Einstein, le recomand cu caldura! Anduta sa-i treaca mai repede raceala!
Tzitziri, sper ca sunteti pe drumul cel bun, sa nu va abateti de la el, tin pumnii! Edit: apoi am vazut ca v-a apucat tusea


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

300 nu mai luam vigantol de la 4 luni... acu a zis sa reincepem cu doar o picatura pe zi - 3 saptamani si pe urma mai vedem...

nikolici nu-s suparata... d-aramite pe cineva

babytza, luminita, nerantula

Apropo de blender azi am blenduit ptr prima oara fructele crude la blenderul de la robotul phillips... asta la ideea lui July ... s-au facut excelent... ce chin pana acu sa le rad

Nu mi-ati zis daca stiti ceva de claudinna... avem vreun nr de tel ceva... nush ce e cu ea ca nici pe mess nu apare...



Goghosarul meu drag!!! (22 octombrie 2008)
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

la baita
baita2
bubulina gospodina
offf iar nu merge conexiunea
baita3

hmmm gresisem link-urile
si lassbaby e ok??adik ajuta la ceva?

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

V-am zis ca am o dintoasa? eh, cred ca ne pregatim pentru runda 2 de dinti (primii i-au iesit amandoi odata si acu la fel pare). Pe gingia de sus are 2 pete albe din cate am vazut si e ultra-maraita. Declar copilul model pierdut, il declar nul....

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Vazut maia frumusica cu ochi albastri!
Pe noi ne-a ajutat lassbaby, iaca inca o tura de kk acum!

Apropo de ochi, lui Gruia au inceput sa i se faca ochii caprui

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput