Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

lumi, pretty cine v-a suparat???


Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Lumi, eu am luat iritatiile din jurul guritei ABC Derm Peri-oral de la Bioderma. I-am dat de cateva ori si cele din partile mai aerisite au trecut, insa cele de sub barbie si de pe gusulita nu stiu daca vor trece pt ca ea saliveaza foarte mult, iar zona respectiva e practic neaerisita. Ce blender de mana ti-ai luat? Si eu intentionez sa-mi iau unul ca spal la cel mai de-mi ies peri albi, plus ca la ce cantitati de papica prepar eu nici nu le blenduieste k lumea din prima.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumi, Klemi pentru iritatiile de pe fata am folosit cu succes Cicalfate de la Avene. La noi a functionat.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

incerc sa va raspund eu apropos de bubutele din jurul gurii. si noi facem frecvent. o curat cu o discheta demachianta pe care pulverizez apa termala (avene sau ivatherm) si din cand in cand o dau cu galbenele. daca sunt prea multe sau prea rosii (deci stadiu avansat)- bepanthene.

si incerc pe cat posibil sa ii mentin zona uscata.
trec de fiecare data dar reapar daca o neglijez

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

E clar, nu mai trebuie sa dau din casa. De azi nu va mai povestesc nimic !
Alex azi nu prea a mancat legumele, cu greu vreo 60 gr din care doar la primele 5 lingurite a deschis gura, restul cu pacaleala. Cred ca nu ii era foame ca nici tzitzi nu a vrut.
Dupa cum vedeti, cum il laud un pic gata se strica ..


De reactiile la fier, pot sa zic si eu. I-am dat vreo 3 saptamani. In afara ca era mai negru parca nu am remarcat ca l-ar fi constipat. Dar nici nu stiu cum naiba i-l dadeam eu ca il cam varsa. Adica daca nu il varsa pe loc, sigur il varsa la o ora dupa ce il lua. De aia nici nu i-am mai dat.

luminita sa stapanesti sanatoasa blender-ul ! eu una m-am taiat azi in lama de la aparatul minune de facut mancare de bebei. Si mi-am pus un leucoplast, ca era taietura fix in varful degetului aratator. Si Alex numai aia vedea cand venea lingurita spre el , il amuza teribil degetul meu bandajat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Claudina am uitat sa iti spun : am vorbit cu taticul gemenilor Gruia si Vlad. Au strans toti banutii necesari operatiei , erau foarte fericiti Acum se pregateau cu acte necesare si cu ajutorullui Dumnezeu cat de curand vor face operatia .
Au spus chiar ca s-au strans mai multi bani decat aveau ei nevoie si i-au donat lui Stefanut ce era peste suma de care au ei nevoie. Ma intrebau daca nu am putea sa deschidem pentru Stefanut un subiect la ajutor umanitar. O sa ma uit daca nu este deja si daca nu, voi lua legatura cu ei sa le explic cum se face . Bravo pentru initiativa au spus ca numai cu ajutorul nostru , al tuturor au strans banutii atat de repede . Ca nu conteaza suma cu care poate cineva ajuta, fiecare banut donat conteza Ma bucur ca exista atatia oameni care au citit povestea lor si au ajutat

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

E clar, nu mai trebuie sa dau din casa. De azi nu va mai povestesc nimic !
Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



Atunci nici eu nu va zic cat a dormit Eva, poate mai repeta figura si maine

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

E clar, nu mai trebuie sa dau din casa. De azi nu va mai povestesc nimic !
Alex azi nu prea a mancat legumele, cu greu vreo 60 gr din care doar la primele 5 lingurite a deschis gura, restul cu pacaleala. Cred ca nu ii era foame ca nici tzitzi nu a vrut.
Dupa cum vedeti, cum il laud un pic gata se strica ..



ha ha ha ...sa iti spun ca nici David nu mai papa asa bine ??? A papat la pranz f bine si acum nema. 20 g piure fructe sa vad mai tarziu , poate nu ii era foame, sau era prea satul de la pranz...desi a papat la 1 si e 6 acum ...

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

babytza, iepurila, boo, andreutac sar'na!

andreutac, blenderul este de la Tefal, simplu de tot... ca asta este: http://www.emag.ro/mixere_si_blendere/hand-blender-tefal-hb406142-450w--pHB406142

boo, mami, despre ce aparat vorbesti?? cum sa te tai? hm....

wow, ce bine ca s-au strans banutii ptr Gruia! babytza, merci de vestea cea buna!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Am revenit de afara si piticul inca mai doarme ..

Bitza, Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau ... si la multe lunite lui Lucas!
Boo, imi pare rau ca l-ai 'deochiat' pe Alexutzu, nu te ingrijora, mami, au zile si zile, bine macar ca aveti si din cele bune. Da, am incercat si de pe deget, dar tot fara succes.
Anca, imi pare rau ca o chinuie pe frumusica dintisorul, sper sa se linisteasca mai repede!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput