Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Criss_85, multumim pentru detalii. Eu am ajuns la dr. Tanase pentru urmarirea sarcinii, mi s-a parut un medic si un om deosebit, e foarte cald si bland... Si am remarcat ca raspunde si vorbeste cu pacientele lui la telefon de cate ori il suna si nu face o manevra medicala in momentul ala. Asta mi-a dat incredere. Sper sa fie ok si la nastere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deni77 spune:

Salutare tuturor mamicilor si burticilor
Sunt nou venita pe forum, asa ca va rog sa fiti ingaduitoare cu mine! Am o bebelusa de 20 de saptamani fara 2 zile iun burtica, si abia astept sa vina pe lume, sa o tin in brate si sa o dragalesc... Am aproape 32 de ani si este primul copil. Va rog sa ma ajutati in doua privinte:
1. Pana luna trecuta am fost la Euroclinic, la dna. Emel Nuraltay, o doctorita exceptionala si cu care mi-as fi dorit sa nasc... Din nefericire, nu ne permitem sa "nastem" acolo. Prefer sa dau banutzii la recoltarea de celule stem decat sa nasc acolo si sa nu recoltez celulele bebelusei :) Pe 31 martie merg la al doilea consult la dna. Monica Carstoi de la Muncipal / clinica Polisano. Nu am gasit decat doua randuri pe forum despre dna. Carstoiu. Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre dansa?
2. Maine, 17.03.2009, se incheie cea de-a 19-a saptamana de sarcina si nu am simtit-o inca pe bebelusa miscand... Toata lumea a zis ca primul copil misca pe la 4 luni si jumatate... si sunt un pic ingrijorata... Puteti sa-mi impartasiti si mie din experienta voastra in aceasta privinta?

Va multumesc anticipat
Multa sanatate tuturor mamicilor si bebelusilor
Denisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

Buna burtici, am si eu o intrebare.Sunt noua pe aici si sunt in 5 saptamani. Cine ma poate ajuta cu ceva detalii despre dr. Diana Secara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Citat:
citat din mesajul lui katteryna

[quote]citat din mesajul lui Gwendoline

Buna,
Chear nu stie nimeni despe doctor Bratila Elvira , nimani nu a nascut cu dansa?

Va multumesc

Buna fetele
Gwendoline, saptamana trecuta am fost la prima consultatie la dr Bratila Elvira si mi s-a parut ok insa si pe mine m-ar interesa parearea celor care au nascut cu dansa.
Sper sa fie un bun.


Buna ,, Eu am nascut deja !! cu dc BRATILA ELVIRA acum 3 saptamani ,vreau sa_ti spun ca a foast totul foarte bina cu dansa a venit in 30 sa minute cand am sunat-o iar nasterea cu dansa un adevarat relax nu ma stresat deloc a stat cu mine si mi_a vorbit si in rest a decurs foarte bine , am fost super multumita de dansa ,dupa venea in fiecare zi sa ma vada chear daca nu avea program la spital!!
Ce sa_ti mai spun daca ai intrebari , astept cu cea mai mare placere sa_ti raspund!!
Nastere unsoara si daca continui cu dansa esti pe maini bune!!

Gwendoline si Kylian

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si Kylian (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AMARIAM spune:

buna Deni si sa fie intr un ceas bun. si eu am o bebelusa cu o saptamina mai mare decit a ta. de abia acum o simt cu adevarat, adica sunt sigura ca este ea care se fitiie prin burtica. si eu sunt la prima sarcina si doctorita m a asigurat ca nu o sa simt mai devreme de 20 de sapt mai ales ca am si burtica destul de lata si inca are destul loc sa se joace pe acolo.
deci mai ai putina rabdare si o sa simti fluturasul.
pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deni77 spune:

Merci frumos, Maria

Deci de astazi am intrat in a 20-a saptamana si, dupa spusele tale, abia de acum inainte este normal sa miste. Multumesc mult, ma cam speriasem... Si chiar asa este...? Simti un fluturas in burtica? Abia asteptttttttt!

Pupici tuturor burticilor si... sa fii sanatoasa si sa ai grija de bebelusa ta din burtica!

Deni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Mersi mult Criss pt raspuns. Eu sunt pacienta d-lui dr. dar vroiam sa stiu cum se comporta la sarcina si la nastere. Vroiam sa stiu daca pot conta pe el la orice ora din zi sau din noapte. Mersi mult inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Gwendoline si eu sunt nascuta pe 20 februarie!Sa dea Dumnezeu la pestisorul tau multa sanatate si noroc in viata!
Iti multumesc pentru raspuns.M-am mai linistit un pic pentru ca doamna doctor o sa-mi faca amniocenteza saptamana viitoare si vroiam sa stiu si parerea altcuiva.
Te pup si La Multi Ani lui Kylian care peste 2 zile implineste o luna!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelle1 spune:

buna, cami. Ti-am raspuns zilele trecute la PM, tot cu un PM. Sper ca a ajuns la tine. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Isabelle am primit mesajul tau.Iti multumesc pentru urari. Spune-mi , tu cum te simti?

Mergi la inceput