Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabelle1 spune:

Cami, eu sunt bine, cu moralul stau eu mai prost, ca am innebunit-o pe dna. doctor cu toate temerile mele absurde. Dar incerc sa ma controlez, ca ii fac rau si lui bb, si incerc sa nu mai citesc toate grozaviile care se mai intampla prin spitalele noastre la nastere, ca altfel o iau razna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Isabelle, nu-ti mai face ganduri rele.Dupa tot ce am patit ar fi insemnat sa nu mai fac in veci copii.Stai linistita si nu face deloc efort si mai presus de orice, cand nu te simti in apele tale , roaga-te Fecioarei Maria si ai sa vezi ce inseamna puterea rugaciunii.Ti-am mai spus ca esti pe maini bune in ceea ce priveste doctorul. Priveste sarcina ca pe o minune si o mare bucurie care ti se intampla. Si eu am fost panicata rau si l-am innebunit pe doctor cu tacanelile mele,iar dumnealui mi-a spus mereu ce ti-am scris mai sus si acum regret ca nu l-am ascultat intotdeauna. Vreau sa sti ca sunt alaturi de tine si imi doresc sa ma ti la curent cu starea ta, care trebuie sa fie una de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicla spune:

Buna fetelor. Ma numesc Claudia si sunt insarcinata in 7 saptamani. Dr. Florin Alexandru Anca (Spit. Municipal)este cel care imi urmareste sarcina. Eu am deja un baietel de 6 ani, pe care l-am nascut tot cu dr. Anca. Vreuna dintre voi este in ingrijirea acestui medic? Mi-ar placea sa pot schimba cateva impresii cu voi...In general am fost destul de multumita de domnul doctor, insa, ca orice om pana la urma, are si dansul niste hibe...in legatura cu acestea as dori sa "comunic" cu acelea dintre voi a caror sarcina este urmarita de dr. Anca.
Claudia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Buna! Sunt si eu o viitoare mamica de octombrie si as vrea sa aflu mai multe despre Dr. Peltecu dela Filantropia. Naste careva dintre voi cu dumnealui? Imi puteti spune un nr de tel la cere se pot face programari, sau cand il pot gasi in spital? Daca sun la spital imi spun care este programul dansului ? Orice informatie imi este de ajutor. Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeloxel spune:

Citat:
citat din mesajul lui absoluta

Asa cum exista subiectul "Doctori de care sa te feresti", unde acolo gasim asa numitii doctori in care noi fara sa stim ce, cine si ce pot ei le incredintam viata noastra , iar ei nu fac altceva decat sa ne dezamageasca si in cel mai rau caz sa ne "raneasca", cum acolo aruncam cu "pietre" in acei oameni.... aici la "Doctori de care sa NU te feresti" vreau sa aruncam cu flori, cu laude.... cu tot ce merita acesti Oameni care isi daruiesc cu profesionalism si devotament timpul si uneori sufletul noua pe toata perioada celor 40 de saptamani si nu numai....

Unul din acesti Oameni este domnul Dr. Puia Sorin, de fapt dansul este un Mare Om asa cum am mai spus intr-un alt topic.

Eu personal ii datorez mult , datorita profesionismului sau ne-a facut pe mine si pe sotul meu sa cunoastem fericirea absoluta, spunandu-mi acum 10 luni : "esti insarcinata", acum o luna:" ai o minune de fetita" ....

Fetelor haideti sa le dam celor ce merita asa cum putem noi aici cateva cuvinte frumoase sa stim si cu cine trebuie sa ne mandrim nu numai de cine sa ne ferim ....


cum am deschis acest topic, m-am bucurat nespus sa-l gasesc pe dr.Puia ca fiind primul oOM-medic dintr-o lunga lista cu medici exceptionali.Si eu voi naste cu dumnealui si am numai cuvinte de lauda pana acum la adresa domniei sale, sunt efectiv cu atitudinea pe care o are fata de gravidute. si mii de multumiri pana acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelle1 spune:

Multumesc mult, Cami, pt. incurajari! O sa incerc sa-ti urmez sfaturile si sa dea Dumnezeu sa treaca mai repede lunile astea pana la nastere, sa-mi vad si eu bebicul! Multa sanatate tie si familiei tale! O sa te tin la curent cu ce mi se mai intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicla spune:

Despre doctorul Anca chiar nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

buna burticilor!
dupa cum observati sunt noua pe forum, dar nu sunt noua ca mamica.
am avut o experienta cam urata la prima nastere, cand nu am avut dilatatia necesara pentru nastere, copilul era in suferinta fetala si medicul i-a provocat fractura de clavicula ca sa-l scoata.
medicul mi-a recomandat ca la a doua nastere sa cer cezariana pentru ca as putea pierde copilul pe masa de nasteri.
stiu ca nu prea se face cezariana daca prima data am nascut normal dar as vrea, daca cunoasteti, sa merg la un medic cu care sa pot discuta acest aspect.
nu as vrea sa merg la medicul cu care am nascut prima data pentru ca vreau sa mai stiu si o alta parere, iar momentan ma monitorizeaza un medic care nu lucreaza si in spital.
daca ma puteti ajuta va sunt recunoascatoare.

9 + 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzix spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamicla

Despre doctorul Anca chiar nimic?

claudia


Hello. Sunt nou inregistrata pe acest forum, asa ca sper sa ma descurc cu protocolul de p-aici, asa ca dk mai gresesc, scuze :) So, eu merg la dr Anca. Sincer, nu am ce sa-i reprosez pana acum. Desi ridicam din sprancene la anumite analize, mi-am dat seama ca ii place sa mearga la sigur, este un om care nu risca, ceea ce pentru mine a insemnat foarte mult, pentru ca nici eu nu vreau sa risc. Sarcina mea este monitorizata atent pentru ca nu merg toate chiar struna, dar atata vreme cat sunt pe mainile lui ma simt in siguranta. S-ar putea sa aiba unele hibe, nu zic nu (am senzatia ca prefera Medlife pt orice analize, ca este adeptul cezarianei...etc) dar atata vreme cat ma ajuta sa imi duc sarcina la termen cu bine, eu una sunt multumita. Pana acum pentru tot ce parea a nu fi ok a luat masuri, iar unele dintre ele se pare ca au fost salvatoare....nu stiu, daca mai vreti ceva informatii, cu mare drag va stau la dispozitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Buna fetelor...Vreau sa va intreb daca a nascut cineva de curand cu dna dr Oprescu Dana la Polizu. Pana acum mi s-a parut o tipa super de treaba, as vrea insa sa mai aud si alte pareri, mai ales cum este in momentul 0

Cata

Mergi la inceput