Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a1n1a1 spune:

buna mamici! sunt noua pe acest forum si as vrea sa stiu parerea voastra despre medicul care ma are in evidenta din saptamna a5a de sarcina BRANESCU DOINA din spitalul Municipal Bucuresti.Acum am ajuns in a 32 a sapatmana si sper sa o duc cu bine pana la capat. Pana acum mi-a placut de dansa si ca om si ca doctor dar a mai nascut cineva cu dansa? cum se comporta in momentul cand trebuie sa nasti? vine la orice ora? sunt destul de speriata. Va multumesc si sarcina usoara tuturor viitoarelor mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_stan spune:

A nascut cineva cu doctorita vele irina de la filantropia?Imi monitorizeaza sarcina de la 7 saptamani. Sunt multumita de ea, dar as vrea sa stiu cum se comporta in momentul nasterii.
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MERRY2326 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micos

Multmesc pt. raspns Merry. Incepusem sa cred ca sint singura pacienta la doamna doctor. Si mie mi-a confirmat ca va veni la nastere dar si eu am emotii, mai ales ca la mine se preconizeaza nasterea intre 2 si 5 ianuarie 2010.Eu vreau sa nasc natural si nu stiu daca ea este adepta.Oricum voi merge inainte cu ea si vom vedea. In alta ordine de idei vroiam sa stiu daca tu platesti consultatiile sau daca ai aflat cam care sunt " tarifele" pt. nastere. Multumesc anticipat pt. raspuns.


Buna, scuze pt.raspunsul intarziat..
Ma cheama doar la spital si ii dau eu la la fiec.consultatie cat consider in mom.respectiv, cam intre 50-100 ron.
Am inteles de la alte mamici care au nascut la Elias ca tarifele sunt undeva intre 500-700 ron pt.nastere normala si 1000 ron pt.cezariana.
Asta doar pt.doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Multumesc Merry pt. raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monamour spune:

Buna,
Pot sa spun pentru cele care sunt la dr.Secara ca este un doctor de ca NU trebuie sa te feresti.Este dr meu de 3 ani si am fost urmarita de dansul pe parcursul sarcinii pe care alti doctori imi spusesera sa o intrerup.Nu am timp acum dar mai am o intamplare care sustine parerea mea foarte buna despre dr Secara de la Cantacuzino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

dr.Topolog Constantin,de la Maternitatea Ploiesti,este minunat!Eu am nascut prin cezariana si este un profesionist desavirsit,cel putin in ceea ce priveste cezariana.Are o mina de chirurg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria80

multumesc mult crinutz, daca nu e nici o problema mai poti cere detalii despre el surorii tale...sunt si eu curioasa, multumesc frumos


Uite eu am mai intrebat-o pe sor-mea despre Arbeni Zguri (Beni cum ii zice ea !) si zice ca e ok cu toate pacientele chiar daca nu le cunoaste. Acum o sa vezi tu cum e de fapt. Sper sa ai noroc si sa fie bun si pt tine asa cum a fost pt sora mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria80 spune:

Multumesc crinutz, intre timp am mai fost la dansul si vad ca e ok, sper sa fie asa pana la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmo80 spune:

Buna tuturor!

Abia am aflat ca sunt insarcinata, urmeaza sa merg si la medic sa imi confirme. Nu am vazut nimic scris de dr Suciu Nicolae de la Polizu. Imi poate spune cineva impresii despre dumnealui?

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns memo3nov spune:

Buna fetelor,ptr.k discutati de dr. de care sa nu te feresti,il recomand pe dr.Lemnete de la polizu.E rabdator,calm,nu e negativist,nu e spagar,vine la nastere si cel mai important are o echipa(moasa,asistente)super bune,si rezervele lui,a.i. nu trebuie sa stai in salon cu 8 paturi.Eu am nascut cu dumnealui in iunie,si desi am 40 de ani,am nascut ffff usor,nastere naturala.Acum am o papusica de fetita,vesela si vioaie,si-i multumesc lui DD,si domnului dr.care m-a supravegheat si sustinut pe toata perioada sarcinii,inclusiv la nastere,si care a stiut sa-mi ridice moralul de fiecare data cand "o luam pe aratura".
Va doresc sarcina usoara tuturor,copii sanatosi si doctori atenti si blanzi.

Mergi la inceput