Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Buna,
Karmens ma bucur ca putem schimba impresii. cand am discutat ultima oara cu dr haiduc a lasat sa se inteleaga ca as putea sa fac ecografia cu el.
ar trebui sa ma vad cu el undeva in jur de 27 octombrie pentru morfofetala. Saptamana viitoare stabilesc detaliile si iti pot da mai multe amanunte. Steriu este medic la Filantropia? mergi direct la spital sau la clinica privata?



19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Steriu din cate am inteles e colega cu Haiduc la Filantropia si de obicei isi trimite pacientele la ea pentru morfofetala pentru ca are incredere in ea. Asta stiu si eu de la alte fete care au fost sub supravegherea lui Haiduc.
Morfofetala o sa o fac la Medlife.
Probabil o sa iti faca el morfofetala, zic asta pentru ca pe mine m-a pus sa imi fac programare la Steriu de la inceputul lui august pt. octombrie deoarece e cica foarte aglomerata. Oricum ar fi cred ca suntem pe maini bune. Si despre Haiduc si Steriu am auzit numai de bine pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Greenfrog, poti sa intri si la odiseea Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010, acolo sunt fete cu aceeasi varsta de sarcina ca si noi. Unele deja au facut morfofetala la Steriu sau la alti doctori, poti sa afli acolo mai multe pareri. Nu numai despre asta, ci si despre o gramada de alte lucruri.
Poate ne intalnim si acolo, eu nu sunt f activa pe-acolo pt. ca fiind la prima sarcina nu prea am ce zice, dar citesc tot ce scriu fetele care au mai multa experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Karmens, sunt in aceeasi situatie cu tine, e primul bb si vad ca multe fete sunt foarte informate, de aceea m-am rezumat la a citi mai mult decat a scrie. Eu am incredere in dr Haiduc, am o prietena care a nascut cu el anul trecut in Octombrie si dupa parerea ei dr si moasele de la Filantropia au facut ca experienta nasterii naturale (cu epidurala) sa fie usoara. Asa m-am hotarat eu sa merg la el.Spitalul este renovat de curand si arata foarte bine.
saptamana viitoare iti dau de stire cum e cu eco de morfofetala. Iti tin pumnii sa fie totul bine la eco!

Dupa masuratorile de la eco ar trebui sa nasc pe 25 feb, iar dupa U.M pe 9 martie, inca nu stiu unde ma incadrez bine la fulgusori sau la cei de martie-aprilie.pana acum am citit ambele sectiuni.


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Greenfrog, ca si tine am o prietena care a nascut cu Haiduc in octombrie la Filantropia cu epidurala. La recomandarea ei am ajuns si eu la el. O fi aceeasi persoana? Si prietena mea a nascut tot natural cu epidurala si a fost ok.
Multumesc de incurajare, sper sa fie totul bine, am niste emotii...

Sarcina usoara in continuare si sa ne auzim cu bine pe saptamana viitoare cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishcott spune:

Buna fetelor
va citesc de ceva vreme insa abia acum m-am hotarat sa va cer sfatul. noi suntem abia in 12sapt si am vrea sa mergem la control la filantropia pt ca am citit aici numai lucruri bune; insa nu am o recomandare si nu stiu exact cum se procedeaza... ma duc direct la spital si bat din usa in usa? au un telefon pt programari? sau trebuie sa caut doctorul la un cabinet privat? as fi vrut sa ajung la dna doctor maria bari. ne poate si pe noi sfatui cineva? ca suntem la primul eveniment si nu prea stim incotro s-o apucam
va multumim pt sugestii si va dorim sarcini usoare si nasteri cat mai rapide si fara dureri (ca noi suntem ingroziti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

maria bari e si la medlife, iti atasez linkul mai jos:
http://www.medlife.ro/index.php?show=hyperclinica&s=87&med=472
la spital nu sunt afisate programele, dar ai putea incerca sa dai telefon si doar ca ultima solutie sa faci un drum pana acolo.





19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryelle spune:

Buna pishcott

Eu sunt pacienta dr Maria Bari...sunt in 29 saptamani graviduta
Pana acum am fost la cabinetul ei ( stra Spiru Haret 13, langa Cismigiu) si o singura data la Medlife pt morfofetala
Daca vrei iti pot da nr de mobil

Pana acum mi s-a parut ok...
A mai nascut cineva cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dr Spatariu de la Odobescu , dr. Crisan tot de acolo au o mana fantastica.
Am vazut paciente de-ale dr Spatariu la care nici nu se vedea operatia de cezariana si in plus el prefera o tehnica folosita in America punand mai putine fire si folosind mai rar bisturiul la cezariene.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amyusha spune:

Buna fetelor,

tot laudati Spitalul Elias, acum va spun ca si la Caritas e bine. Exista si saloane curate si chiar conditii bune, iar daca soliciti epidurala, se face si anestezia aceasta. Eu am nascut in 2008 cu Domnul Dr. Cocosila Claudiu pe care vi-l recomand din toata inima. Este dedicat meseriei si in primul rand este foarte comunicativ si nu te va laasa niciodata la greu. Raspunde la telefon la orice ora si mereu vei gasi o incurajare bine venita. asa ca , daca aveti norocul sa-l intalniti, nu va faceti nicio grija. Nasterea va fi o incantare si va conta doar dorinta si curiozitatea de a-ti vedea bebisorul sau bebisoara.
Nastere usoara va doresc!

Mergi la inceput