Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Buna Sunt insarcinata in 26 sapt. si in prezent merg la Spitalul Elias, la doctorita Aida Petca. Am tot cautat pe forum ceva informatii referitoare la doctorita si nu am gasit. Va rog daca a nascut cineva cu ea sau daca mai sunt viitoare mamici care sunnt ingrijite de doamna doctor sa-mi dea si mie ceva informatii.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria80 spune:

Buna ziua fetelor , mamicilor, viitoare mamici , va rog sa mi spuneti , daca stie cineva, ce stiti despre doctor zguri arben/medsana/spitalul municipal. eu sunt pacienta dansului de 1 luna si as vrea sa am mai multe informatii, sa nasc sa nu nasc cu dansul...offf va multumesc si poate stie cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns skatyus007 spune:

Buna burtici, buna mamicilor

Sunt si eu o viitoare mamica ce o sa nasca la Spitalul Judetean Ilfov(fostul TITAN), la dna Dr Dragu Roxana. Daca a mai nascut cineva cu ea sau merge la monitorizare rog sa-si expuna parerea despre ea.
Mie mi s-a parut ok, doar ca este putin cam aglomerata!
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria80

Buna ziua fetelor , mamicilor, viitoare mamici , va rog sa mi spuneti , daca stie cineva, ce stiti despre doctor zguri arben/medsana/spitalul municipal. eu sunt pacienta dansului de 1 luna si as vrea sa am mai multe informatii, sa nasc sa nu nasc cu dansul...offf va multumesc si poate stie cineva...


Sora mea e pacienta lui si a nascutr cu el in februarie un baietel minunat. O mica obs as avea insa, ea il cunostea de la nasa ei care e f buna prietena cu acest doctor deci relatia e un pic altfel sa zic asa. Cu toate astea cred ca e un doctor ok, desi pare un pic neinteresat (chiar si cu ea era asa) a fost ok pe durata sarcinii, el a facut cezariana, e a afost multumita. A avut o tietura "tare frumoasa" in sensul ca nici nu ziceai ca e operatie, doar o dunga maronie. Avand in vedere ca am o sora panicoasa si parca toate bubele rele sunt la ea, l-a cam disperat cu telefoanele si intrebarile dar i-a raspuns la toate (ea cerea totus prea multa atentie ).
Daca vrei alte detalii o sa o mai intreb pe ea. Cred ca nu ai de ce sa iti faci griji si dupa o luna doar nu prea poti sa iti faci o parere.
bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria80 spune:

multumesc mult crinutz, daca nu e nici o problema mai poti cere detalii despre el surorii tale...sunt si eu curioasa, multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MERRY2326 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micos

Buna Sunt insarcinata in 26 sapt. si in prezent merg la Spitalul Elias, la doctorita Aida Petca. Am tot cautat pe forum ceva informatii referitoare la doctorita si nu am gasit. Va rog daca a nascut cineva cu ea sau daca mai sunt viitoare mamici care sunnt ingrijite de doamna doctor sa-mi dea si mie ceva informatii.Multumesc


buna, eu sunt in sapt.32 si sunt la dr.Aida Petca de 2 luni.
Sunt multumita de dansa, insa am o singura teama:nu stiu daca va veni la nastere, desi a confirmat ca vine indiferent daca este sau nu de garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Multmesc pt. raspns Merry. Incepusem sa cred ca sint singura pacienta la doamna doctor. Si mie mi-a confirmat ca va veni la nastere dar si eu am emotii, mai ales ca la mine se preconizeaza nasterea intre 2 si 5 ianuarie 2010.Eu vreau sa nasc natural si nu stiu daca ea este adepta.Oricum voi merge inainte cu ea si vom vedea. In alta ordine de idei vroiam sa stiu daca tu platesti consultatiile sau daca ai aflat cam care sunt " tarifele" pt. nastere. Multumesc anticipat pt. raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudis spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabadici

Citat:
citat din mesajul lui Andreea53

Eu am nascut acum 1 luna la Universitar cu dr. Dumitrascu Mihai. Pot sa spun ca desi la prima vedere nu pare cea mai comunicativa persoana este f. implicat si nu te lasa la greu. Pe mine m-a urmarit toata sarcina si a fost ok mereu ( in sensul ca iti raspunde la mobil la orice ora si iti raspunde la orice intrebare ii pui cu mult calm).

Buna
Vroiam sa te intreb: ai nascut normal cu el, deoarece si eu sunt tot la el si ma tot bate la cap sa fac cezariana indiferent de situatie..in rest e un doctor super il recomand din inima!!


Buna,

Sunt noua pe forum si ma bucur sa aud cuvinde de lauda la adresa domnulul doctor Dumitrascu a carui pacienta sunt:)
Stiu ca e un doctor profesionist de aceea am si ajuns la dansul.Sarcina mea este inca micuta si de accea nu stiu inca care este parerea dansului despre nasterea naturala cu epidurala.
Daca aveti ceva informatii despre asta va rog mult sa le impartasiti si cu mine
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Buna,
KarmenS si eu merg tot la Filantropia la dr Haiduc. Pana acum am facut ecografia de primul trimestru si urmeaza cea de morfologie fetala peste doua saptamani.


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

greenfrog, ma bucur sa te "cunosc":)
Tu faci ecografia morfofetala la el? Pe mine m-a trimis la Steriu de la medlife. Luni pe 12 am programare, daca te intereseaza o sa-ti dau detalii dupa despre cum a decurs totul.
Sa ne zuzim cu bine!

Mergi la inceput