Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Azi am fost la plimbare ca de obicei cu vecina Lorich si puiul mic si frumos Robert. Am facut o tura de poze cu telefonul, si un filmulet, am pus pozele pe contul nostru comun. Vedeti aici Raducu si Robert in parc.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Multumesc

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Inais, vazut fetita scumpa cu caciulita frumoasa. Tu ai tricotat-o? e f frumoasa.

Prag, ce fain ca plecati! si ce locatie! hmmmm vreau si eu. Drum bun si distractie placuta!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuta-maria spune:

am vazut poze si filmulete frumose sa va traiasca copii frumosi si sanatosi. poate ne intalnim si noi cu o mamica si al ei puiut care sta pe langa mine sa mai ies si eu din starea asta, evident dupa ce ne facem bine.
eu stau pe brancoveanu pe langa budimex.

noi suntem tot raciti, nu am scapat de haraiala si suntem asa de mai bine de 2 sapt, acum suntem la al 3 tratament si suntem foarte maraiti. avem si zile mai bune de veselie, dar peransamblul ma intaleg din ce in ce mai rau cu el cred ca de cand e racit sau si de la dintisori ca se vad 2 jos de 2 zile. chiar cat ia pana ies dinti de cand e vad in gingie?

si noi puiuti racici sa le traca repejor.

http://picasaweb.google.com/amhapenciuc/VladutBebe#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Hmmm, cam multe premiere neplacute in ultima saptamana: mai intai ca de 3 nopti David plange cand il punem in pat seara, apoi adineauri s-a trezit (tot pentru prima oara) urland din somnul de dupa-amiaza, de am crezut ca iar a cazut din pat - desi era baricadat si bagat si in sacul de dormit... Nu cazuse... dar urla rau de tot, ii tasnisera lacrimile din ochi. O fi visat urat? S-o fi trezit si l-o fi apucat panica, nu mai stia unde e, nu voia sa fie singur???

Ati mai patit careva asa?

Sa mai spun odata ce ma enerveaza magaria asta cu concursul lasat in coada de peste?? Mi se pare o mare nesimtire. Mai ales ca are legatura cu proiectul meu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jady spune:

buna fetele,
vazut pozici cu Rducu si Robert fff scumpi ,si Lorich pe Gabitzam numa am auzito


simonacip ,Eric facuse febra toata noapte,si eu credeam cas dinti dar spre dimineata a inceput sai curga ceara din ureche si urgentele a fost urmatorul pas ce lam dat,inceput de otita si tratamentul amoxicilina la 8 ore timp de o sapt.iar acum e bn.slava domnului sa speram ca Mati nu are nimic

miss si eu am aceasi problema lipsa de timp cand la lucru cand acasadar no ce sai faci,spor la treaba
REVIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Miss noi am avut perioada asta cu plasul cand il puneam seara la nani in perioada celor 4 dinti de sus; acum e din nou ok (zic in soapta) si adoarme singur in cele mai ciudate pozitii.
Tot un secret, despre dormitul cu el in pat: cand a fost tati racit&exilat din dormitor dormeam cu el de la un mom dat al noptii..minunat sa-i vad boticul ala grasun si sa-i simt respiratia, sa-i vad muncile ca sa-si gaseasca o pozitie ideala de somn... deci dormitul cu el in pat il iubesc mai mult decat Robert cred! (sa nu spui la nimeni). DAR, am multe prietene care au patit-o ca nu a mai stat deloc copilul in patul lui, plansete, copii traumatizati de cosmaruri la mutarea - in cele din urma - pe la 5 ani. Nu vreau sa ajung acolo. Sunt constienta ca depinde de copil, unii se adapteaza f usor, dar daca!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Adriana nu am tricotat-o eu. Eu am cumparat-o. Deci am gust! Merci!

Gabi si Lori...ce sa mai...frumosi baieti aveti! Am zis ca vreau si eu un baiat???!!

MissP...mai ce mister cu proiectu' asta!


Edit: anuta_maria...pai stai aproape de noi. Nu te plimbi prin Tineretului??? Imi pare rau ca sunteti asa raciti.

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Miss noi am avut perioada asta cu plasul cand il puneam seara la nani in perioada celor 4 dinti de sus; acum e din nou ok (zic in soapta) si adoarme singur in cele mai ciudate pozitii.
Tot un secret, despre dormitul cu el in pat: cand a fost tati racit&exilat din dormitor dormeam cu el de la un mom dat al noptii..minunat sa-i vad boticul ala grasun si sa-i simt respiratia, sa-i vad muncile ca sa-si gaseasca o pozitie ideala de somn... deci dormitul cu el in pat il iubesc mai mult decat Robert cred! (sa nu spui la nimeni). DAR, am multe prietene care au patit-o ca nu a mai stat deloc copilul in patul lui, plansete, copii traumatizati de cosmaruri la mutarea - in cele din urma - pe la 5 ani. Nu vreau sa ajung acolo. Sunt constienta ca depinde de copil, unii se adapteaza f usor, dar daca!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


lorich, am un coleg de munca, care doarme cu baiat de 7 ani in pat cu ei. Si nevasta gravida- au acum si al 2lea baiat (nu mai stiu dupa ce a nascut pe care copil l-a dat afara din dormitor).
Si au casa mare, mare!!Colegii de munca faceau mishto de el: si cum l-ati facut, mai, pe al 2lea???

aaa..stai, ca cred ca il stii, a fo la cursurile maternale de la Filantropia si spunea...asha nu....


edit: andrada, nu stiu sa iti recomand dr de familie. Nici nu ti-ash recomanda unul. Mai degraba un pediatru- e mult mai specializat si mai pus la curent cu ultimile studii, merg la conferinte, simpozioane, se aboneaza la reviste, stiri, etc. Dr de familie au tendinta sa dea direct medicamente, asha si cer cei mai multi pacienti si ei se conformeaza.
Noi suntem abonati la medicover, ti-ash recomanda cu mare drag pediatra de acolo, dar s-a mutat departe sediul, in stirbei. Tie iti tre o pediatra in apropiere, sa ajungi usor la ea, si ea la tine. Nu stiu ce sa zic - poti sa discuti cu dr ta de familie? ca nu esti FUN FAN pastile cu pumnul? adica e receptiva?

nu mai stiu, parca inais avea o pediatra care venea acasa, contra unei sume de consultatie rezonabile, parca, 100 roni?. Sa tii minte nr, la nevoie sa apelezi la ea.

la fel zic si io, temp de pana la 38.5 rectal nu e de speriat, dar nu am fo in situatia asta sa zic ca sa ignori, mai ales ca dureaza de ceva timp.


sau uite, la euroclinic/medlife/medicover e pediatru de garda. Adica suni, si mergi imediat la ei, si consulta, evalueaza analizele, se uita in gat, isi da cu parerea si altfel. Asta ca sa fii tu linishtita ca ai facut totul!



edit: FELI, am incercat sa te sun azi. doar am incercat.
si sa stii ca si fifi se trezeshte urland. deseori. Si de 2-3 ori pe noapte, chitsaie, se invarte, gaseste suzi, cred, si adoarme. De cand am mutat-o in camera ei, fiindca mi-e greu sa ma ridic si sa fug din prima la ea...am remarcat ca adoarme inapoi singura.




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Danicris eu ii iau mancarea uneori in borcanas pe care il incalzesc inainte la microunde cat de mult si il bag in rucasacul de piele...si se mentine caldut

Miss si ILinca avea perioade cand se trezea nopatea in urlete scurte dupa care adormea la loc singura...habar n-am de la ce erau

Andrada eu zic sa mai mergi la un medic inainte de branule sau antibiotice..eu ti-o recomand pe dr Mirica nu stiu daca e medic de familie sau ce si cum, stiu ca e pediatru cu competenta in homeopatie, cum am mai scris...in afara de ea o stiu pe dr ilincai (cea care a urmarit-o de cand era pui mic) care e ok dar nu stralucita...daca vrei nr. ei da un semn Sanatate! Ah si eu zic sa nu te alarmezi foarte tare daca starea lui e buna, daca se joaca, daca nu e letargic, etc pentru ca abia peste 38.5 devine grav...Mai bine atsepta si rezultatele la analize si intre timp mergi si la alt dr.

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput