Burtici fericite de septembrie-octombrie (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

mary vream sa iti zic ca e frumoasa bluza. Dar tu ti-ai mai comandat de la ei? Cum sunt masurile? Ca as vrea si eu sa imi comand de pe net dar ma gandesc ca nu o sa imi vina bine!

16+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Santorini, si eu am facut la fel! desi am vazut problema cu labartatul paginii, tot nu-mi dadea prin cap sa caut fereastra mai la dreapta si chiar ma grabeam sa-i scriu repede sa stearga linkul

Rezultatul mi-au zis ca in maxim 10 zile...mie mi-au luat sange martea trecuta si au zis sa sun joia asta sa vad daca au venit...Iti tin pumnii pt eco de maine


Adnana, tinem pumnii pt un BB sanatos!


ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Si eu inca mai incap in hainele obisnuite.

Eeee, nu chiar toate! ...Noroc ca vine caldura si o sa trec pe fuste si sarafane.

Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnana31 spune:

multumesc pt urari!azi ma duc...adica, peste vreo 2 ore jumate...sunt lesinata de emotiedesi am m fost, cum am spus, sapt trecuta la o eco (eu ma duc in paralel, la 2 clinici) si a zis ca, din ce se vede la bb, e f activ si sanataos.mai aveam o pb, ca la CRL la bb apare o asarcina de 10s2z (asta joia trecuta), iar dp UM as fi inn 12 sapt; poate ma lamureste si pe mine cineva care este data de care se tine cont cand se fac toate testele astea...11+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnana31 spune:

a propos de quelle...aveti grija la masuri, ca tiparul nemtesc e mai mare decat cel romanesc (noi ne-am luat dp frantuji); stiu ca este un tabel la sf catalogului, consultati-l cu atentie.mie nu mi-au venit decat niste tricouri de-acolo, restul erau enorme, desi le-am luat s si xs...bine, atunci nu eram insarcinata, dar, oricum...aveti grija.produsele se pot returna, dar dureaza o vesnicie pana-ti vin banii inapoi.11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Vad ca vorbiti de nume. Eu inca nu m-am gandit la vreun nume dar pentru fete imi place Tania, Larisa si cel mai mult Alexia. La baieti inca nu m-am gandit.
Eu mi-am cumparat haine de gravi, inca de ceva timp. Eu cum am ramas cum m-am balonat ca zici ca sunt luna a 5 a. De cand sunt gravi am slabit destul de mult, inca nu m-am cantarit, dar se vede pe mine ca am dat jos cateva kg bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata,

Mooaaaama ce de fete frumoase am vazut pe contul nostru comun de poze. Numai mie mi-a fost lene sa pun o burtica ceva acolo, cam maricica burtica mea deja dar na, asa e la a doua sarcina. Zic eu, dar sunt contrazisa de Cristina Ana care e ff slaba si eu invidioasa.

Maria (Mangagirl) sper sa se rezolve cu maseluta, sunteti tare dulci si tu si domnul viitor tatic.

Noi suntem bine, parca am mai luat niste kg, si nu ca ar fi o problema dar NU VREAU sa mi se ingroase pulpele, am si eu un fix...pt ca in iunie (deja aproape am rezervat) merge m in Grecia la mare si vreau sa arat cat de cat omeneste...dar o sa imi pun o fusta lunga (unde gasesc o fusta frumoasa lunga pana la glezne si neinfoiata?) si sutienul de la costumul de baie. Stau sub umbrela si gata.

Aproape am facut rezervare la hotel la 4* sau la 5* sa facem o nebunie. Si nici nu e scump in iunie. Vreau sa imi duc printesa la mare si anul acesta si in iunie la noi e cam frig, sper sa fie acolo mai cald.

Santorini, frumoase poze ai si tu, vroiam sa te intreb, nickname-ul tau vine de la Santorini cel insular?

Si eu mi-am luat acei blugi fff frumosi de la Zara (negri cu talie minuscula :-)), aceiasi sunt, nu? SI inentionez sa ii port si dupa ce nasc, pt ca au o forma f frumoasa si o talie f mica, pun curea, iar deasupra vine elasticul acela mare. Si daca le tai elasticul, sau las o banda subtire arata super. Sunt incantata si eu, nimeni nu crede ca sunt de gravida, mai ales cu cureaua care vine atat de jos.

Va pupam.

Clau 13+ si Alessia Maria 13 iulie 2007

poze cu noi

varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Fetele, am si eu o intrebare!!!

Am facut tot cum scrie la carte, am dat adeverinta la depart resurse umane, si tot ce mi-au cerut ca sa faca raport catre policlinica ca sunt gravidutza.
Si acum ma suna doctora de acolo, ma intreba daca vreau program redus. Eu nu, ca nu am nevoie acum. Ea: Pai in cazul asta, nu mai este cazul sa facem raport la ITM.

Eu stiam ca in oricare caz se face raport catre ITM. Daca gravidutza vrea sau nu sa beneficieza dupa aia, e problema ei.

Acum, daca ma apuca crizele saptamana de vine, ce fac? Fac rost de alta adeverinta?

Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

adnana31, bafta la eco! Te asteptam cu vesti bune.
mimika, kiortosi gasesti in fata la real vitan, dar nu-s prea reusiti(sau poate n-am avut eu noroc). Oricum, iti faci pofta.

Iulia 12+

Mergi la inceput