Burtici fericite de septembrie-octombrie (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Vad ca deja va ganditi la nume ...oricum tot ce am citit pina acum mi se par super ok...la noi a fost simplu...am decis la discutiile preliminare ca de va fi baiat va purta numele bunicilor deci va fi Stefan Alexandru, iar de va fi fetita va fi Maria combinat cu alt prenume...Maria-Stefana sau Maria-Alexandra...aici mai dam cu banu...
Mie mai imi plac Claudiu, Vladimir, Victor, Adrian, Matei iar la fetite Alexia, Cecilia, Soraya, Sorana, Ilinca....

Voi ce parere aveti?

Eu inca sunt fericita ca incap in majoritatea hainelor mele, am unii pantaloni care strang dar am inceput sa ii evit...dar inca nu am luat nimic specific de gravidutza. Si ma gandeam nici sa nu investesc mult in haine din astea ca oricum am multe bluzite baby doll ...sper sa ma descurc cu ele.

No, ma apuc sa redactez ceva....ca nu sunt obisnuita sa "stau"...daca fizic nu pot misca....macar gimnastica la neuroni sa fac pina ii mai am...

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ce turceste am scris, "UN FISA", auzi tu!

eu am luat doar 2 kg in sarcina, dar adaugate la cele 4 pe care le-am luat dinainte, si cu balonarile decuseara (camasi care imi vin bine dimineatza, seara mai au putin si parca vad ca le sar nasturii direct in ochii clientilor ), deocamdata am doar cateva hainutze care imi mai vin (ce aveam elastic sau mai largutz...)
trebuie sa-mi caut si eu haine, dar in CT sunt si mai limitate posibilitatile, o sa incerc si eu la zara (desi au haine mai sport si mie nu-mi permite job-ul...)si debenhams, unde zicea Santorini, si in rest...probabil pe net...


ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cris foarte frumoase numele!

mie imi plac mai multe de baieti .. matei, vlad, rares, robert .. dar parca as inclina catre matei, sotu' o tine langa cu nicolas .. razvan imi place iara ff mult dar e numele sotului si dupa aia spune lumea ca nu avem inspiratie .. daca o fi fetita .. cred ca o va chema ana sofia ..

santorini eu inca incap in hainele mele .. dar, probabil, ca pentru vara va trebui sa ma orientez ..

adnana cred ca o sa-ti faca eco pe burtica ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Multumesc fetelor pt raspunsuri..m-am uitat si pe net,dar nu prea m-am lamurit; Probleme cu glanda nu stiu sa amasa ca...nu prea inteleg de ce mi-a dat. O sa-l intreb cand mai merg la el.
Cta despre hainute,eu am 3 perechi de pantaloni ramasi de la prima sarcina,imi sunt cam larguti,sunt cu banda elastica 2 perechi,dar cad de pe mineiar o pereche e cu nasturi,astia am inceput sa-i folosesc.
Maaarea mea problema e partea de sus...vreau sa-mi iau ceva ce sa pot purta peste un tricou/maieu (jachetele mele ce le aveam nu ma mai cuprind) si bineinteles ca in alba n-am gasit nimic,in cj sotul nu ma va duce prea curandasa ca am cautat pe net....voi ce parere aveti de asta?
Se merita sa dau banii pe ea? E frumoasa?
Am editat,am sters linkul....e de la quelle,moda pt gravide

Poze cu noi

http://mely-2007.hi5.com

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 17+, cu -Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Adnana31, mie azi de dimineata la DT mi-a facut eco abdominala si acum dooua saptamina la 10 s si 4 zile tot abdominala mi-a facut...depinde de performantele aparatului pe care il au, daca e 3D-4D ...

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Merci Selen. Si eu tot la Medicover m-am interesat ieri si e aceeasi procedura, chiar daca nu am abonament. In cat timp iti dau rezultatele?

16+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mary, sterge linkul ala ca a labartat pagina rau



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 15+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Monica bine ca ai zis ca s-a labartat pagina ca eu cautam fereastra unde sa sriu raspuns si nu o gaseam. Am redeschis internetul ca ma gandeam ca are o problema Saracu neuronu meu

16+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnana31 spune:

multumesc pt raspunsuri.sper si eu sa fie aco abdominala.a facut cineva Dt la euroclinic? aveti idee cat costa? sau macar cat costa in alte parti, ca nu pot fi diferente extraordinar de mari...multumesc11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



da, pune-l intre paranteze sa nu mai apara asa labartat .. adica

quelle

da reply eith qoute acestui mesaj si da paste linkului intre ghilimele!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput