Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Alinutza ciudate stari iti mai da sarcina asta. Eu una nu plang nu sunt nici nervoasa nici crizata dar in schimb am facut de vreo 3 ori atacuri de panica cel putin asa le numesc eu.
Ultima data am stat o noapte intreaga cu ochii in tavan si speriata de moarte ca o sa mi se rupa apa si pierd bebeii. Ma apucat asa dintr-o data fara motiv si culmea nici nu sunt eu persoana care se sperie usor in general. Dar in momentul ala sunt terminata si nu imi pot reveni.

Lucialu in legatura cu celulele stem poate li se face acum reclama mai mult decat trebuie dar un dram de adevar tot trebuie sa existe. Asa ca nu imi mai chiunui neuronii si cu asta.
le recoltez si gata. Dumnezeu stie ce va fi.

Nu stiu ce sa intampla cu Moniland. Sper sa nu aiba net sau sa fie plecata pe undeva. Vad ca nu a mai scris nicaieri. Si Muffi a disparut. Ce o fi cu ea oare?


elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Dria multumesc frumos.Ma bucur ca s-a terminat totul cu bine intr-un final,sarcina usoara in continuare si la termen Eu merg sa fac cerclaj miercuri,saptamana viitoare,sper sa fie totul bine.


camilucaci,blanca000

Va

Mony 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

lucialu...las' ca nici tu nu esti mai prejos...oricum deja ma ia cu ras..."tu esti mai tare".."Ba tu esti mai tare"...acusica vine eumada si ne scutura putin ca iar ne pupacim prea mult burtile...no offence eumada

cuscra..ia zi tu la mandea, ce nume te-ai gandit pentru nor'mea? (daca deja ai zis pe DC m-ai prins cu fofarlica ca nu sunt destul de empatica)

Alinutza 21+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena si eu am nopti cand nu inchid okii ca ma apuca pe mine paranoia ca mi se deschide colul, ca mi se rupe apa...nu stiu de unde ideile astea...dar sunt atat de panicata si speriata...e groaznic...

Ayda 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

am ajuns si eu acasa dupa alte umblaturi pt casa, am fost s avedem usi de interior si exterior...nu va spun ce preturi au...in astia nu a dat criza deloc...vorba unei prietene care-si face si ea casa ...pt casa asta nu gasesc nimic sub 1000 de euro...pe o usa metalica de exterior mi-au cerut 6.300 lei si asta e cea mai ieftina care am gasit-o...
in fine sa trecem la lucruri mai serioase...mi-am varsat si eu un pic nervii...noroc ca am o gramada de lucruri de la Cezar pe care le pot folosi si la bubulina ca daca mai trebuia sa cumpar toate hainutele si patut si carut..etc...nu stiu unde ajungeam


_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Dria


Stateam cu ochii pe DC ca pe butelie, dupa mesajele tale .Eu sunt cu arsul lumanarilor(piromana) si cum ti-am citit mesajul de sambata ti-am aprins dita mai lumanerea de a ars toata ziu ptr tine si bag de seama ca lumanarea mea , rugacinile si gandurile bune de pe DC ti-au ajutat.
You go girl !!!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Rallubebelusii sunt la etajul 2, vezi poate gasesti o rezerva sau salon la etajul 2 daca nu atunci iei liftul, pe mine vene si ma lua o infirmiere ii dadeam cate 2-3 lei si venea ea si ma lua cu liftul la 3 ore pt alaptat, daca tb sa urc 2 etaje nu cred ca puteam , eu abia ma dadeam jos din pat si abia faceam cativa pasi dar sa mai urc si sa cobor 2 etaje...

dria ma bucur din suflet pentru tine si zmeurica ta, Doamne ajuta s afie bine si sa se nasca la termen, sa stai cumintica in pat , hai ca mai e putin

ayda_m si eu am manile si picioarele butuci, nu pun srae deloc in mancare... si tot ma umflu...sa vezi la 9 luni ...dar ce sa facem...rezistam pt zmeurici....si eu i-am zis doctorului dar nu are ce sa-mi faca...pt mana amortita nu stiu ce sa zic
eu am inceput sa ma probleme cu carceii...noaptea in somn mi se pune cate unul...asa maxim de 2 ori pe saptamana..

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

uliiasi eu n-am mers la cursuri prenatale nici la prima sarcina nici acum ...de lene, stiu ca se faceau si la Giulesti si la mUnicipal dar nu stiu amanunte mai multe

lorelay_28 si eu maine merg la servici dupa 3 saptamani de medical, merg doar 3 ziel si-mi bag concediu de odihna pt ca nu am voie sa stau prea mult pe scaun , plus stresul de la servici...pas...mai bine incerci sa mai vb cu dr de familie sau cu dr ginecolog sa-ti mai dea medical
o sa caut eu modelul de cerere pt reducerea timpului de lucru la 6 ore si-l postez
cu avionul nu stiu ce sa zic...dar stiu ca dupa nu stiu cate saptamani nu te mai primesc in avion sa nu nasti sau sa se intample ceva...cela mai bine sa intrebi la linia aeriana respectiva, nu la agentia care-ti vinde biletul ca aia zic orice numai sa vanda biletele

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alinutza Ana sigur o va chema.Asa am promis la Maicutza Sf. ca daca imi da fetitza o va chema Ana ca pe Mama Ei.
Elenada uite vezi?Asta imi place si mie:hotararea.Bravo tie!Atacuri de panica au fost 2.Unul cu motiv si scurt ca am rez repede la dr.Al daoilea din senin si lung...pana am ajuns sa-mi fie rau de-a binelea si m-am speriat mai tare de ultima parte,asa ca ac a mai vrut sa vina si a treia oara-trecuse prea mult timp de cand nu-mi vazusem odorul,i-am dat eject de frica sa nu-i daunez copilului cu pandaliile mele.
Adriana ia Magne B6.Eu sunt mama carceilor la bazin si in talpa.De cand iau Magneziu adica toata sarcina pana acum am avut doar un episod scurt.
HeraSi eu am obiceiul sa aprind lumanari.Acum sunt in pana de pastilutze,tre sa tumpar.
Va puuuuuuuup si o seara placuta!


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pooh bravo, ma bucur mult ca ai scapta de infectia urinara
pana acum am citit numai vesti bune in capitolul asta

doinique eu inca nu iau fier dar am luata la prima sarcina si n-am avut arsuri

Patricia ce de bunatati papati voi, bine ca ai scris ma mai inspir si eu, mereu sunt in pana de idei
cu greturile cum mai stai? mai vomiti? mie mi-au trecut de tot, ma mai deranjeaza anumite mirosuri mai puternice, in general pot manca orice, fara carne...singura carne care o pot manca e piept de curcan dietetic(mezel) am gasit in auchan , e tare bun ca nu e sarat
eu zic ca mamaci foarte bine, nici mult nici putin

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput