Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Blanca, La Multi Ani!!!
Zau asa, si pe mine m-a distrat faza. Esti mortala. Macar nu uiti asa usor schimbarea prefixului
Si eu tot anul asta l-am schimbat, avem acelasi DPN ... , ce ne-am inteles de bine.

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 23+ cu
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Blanca nasol pt. accident. sincer si mie imi vine sa rad, chiar daca nu e cazul. si distractie faina la cina.
Rallu mai ce m-ai dezumflat cu stirea asta. astia sunt nebuni, dusi cu pluta. sincer ma asteptam sa faca ceva, ca prea s-au legat si s-au bagat in toate. nu se putea sa stam frumos 2 ani acasa pe 85% din salar.
Eu pe marco l-am dus la cresa privata de la 1 an si 2 luni. continua gradinita tot acolo. dar nu cred ca imi voi mai permite sa-l duc si pe bb2, de la 1,6 ani tot acolo. La stat nici atat, ce conditii sunt la noi.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Alinutza78, infectie urinara nu este ca abia am facut urocultura acum o sapt si e negativa....cred ca ar tb sa elimin sarea de tot...ma gandesc eu....o sa merg joi la eco si vb cu dr sa vedem ce parere are
Blanca, distractie placuta diseara...si eu sch prefixul in curand

Ayda 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena ai o frumoasa burtica de gemenasi

Ayda 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Scuze, n-am vrut sa supar pe nimeni cu stirea "mea".
Puri si simplu m-am impiedicat si eu de ea si am dat-o mai departe.
Oricum pana nastem noi mai e suficient timp cat sa le mai vina o mie de idei.

Si eu schimb prefixul anul asta si o sa tin minte....o sa fie prima aniversare cu bebel doar ca atunci o sa-l am in brate nu in burtica.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica 26+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Hmm nu stiu daca ramane doar in faza de proiect.Sincer!Voi nu ati vazut cate ordonante de urgenta se dau de fo 4 ani incoace?"guv isi asuma raspunderea":((:((:((Ian priviti cum oprira ei cresterea salariilor profilor,chiar daca legea e data,parafata.Ian priviti plafonarea celor 85% din salar pt mamici...cu tot cu legea in vigoare...Practic nici nu mai inteleg rolul parlamentului in toata treaba asta.Parca-s de paie...din pacate nu ca ne costa,totusi
Alinutza nu se steie cum apuca sa se cunoascaCe-mi place de tine ca retii fiecare chestie la fiecare fata.Asa eram si eu pe vremurianteburtica:mai atenta,acum sunt cu capu'n noooori


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

lucialu sa-ti zic o chestie haioasa: eu inainte de sarcina eram mai asa..cu capul in nori..si foarte putin empatica..ca dovada ca sunt in Bucuresti de aproape 3 ani si nu am nici o prietena. Mama, ce mai radeam de fetele care spuneau ca sarcina le schimba...le consideram bullsheeturi (scuze de expresie). Acum nu ma recunosc..bocesc din nimic..si sunt foarte empatica. Cand gravidutzele isi impartasesc necazurile, le traiesc fizic cu ele. na..asta e...sa fie asta singurul neajuns al sarcinii

Alinutza 21+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

alinutza78, eu consider sensibilitatea si empatia asta ca pe ceva bun si frumos si nobil, e un "defect" minunat.

Iulia 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

uliiasi de acord cu tine
numai ca tre' sa ma obisnuiesc cu senzatia de ochi umezi
acum cat e gluma cat e panarama...e o senzatie cu totul neobisnuita pentru mine si are si efecte destul de puternice. Uite..de exemplu..citeam duminica mesajele de la dria si boceam la greu..s-a speriat saracu' barbata'miu. Sau nu e zi sa nu ma gandesc la muffinuta, ca s-o fi intamplat ceva cu ea si refuza sa intre pe DC ca sa nu ne intristeze..sau deunazi, am fost la cinema, la Sapte Suflete (7 pounds)...si m-a scos barbata'miu din sala bocind ca la mort. El e saracu' cel mai dezavantajat de starile mele ca nu e obisnuit sa le gestioneze...el care avea o sotie pe care nu a vazut-o niciodata plangand. Deci..starea asta de empatie ma si consuma psihic mult...de asta spuneam ca sa fie asta singurul neajuns al sarcinii

Alinutza 21+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

plangacioasa.Si eu spuneam inainte de sarcina ca e preaexagerata faza cu neuronul luat la vale...eu si asa sunt cascata...dar chiar ca e adevarat
Empatica sunt nu-i vb,doar ca uit de la mana pana la gura.Tu iti aduci aminte de fiecare cand mere la dr,chiar si pt consultul lunar.Eu nu.Adica citesc,vad ca e ok tot si gata.Tu mai si scrii


my little sunshine

Mergi la inceput