Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,cele care va intalniti,sa veniti cu pozePooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Lasa,Moni,poate gasesti la Bucuresti o gramada de lucrusoare pt. printesele tale si impusti mai multi iepuri dintr-o data!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata burtici
ayda m si buburuza
eu am fost sa imi ia sange de dimineata si ma simt super rau am o greata cum n-am avut niciodata de cand sunt insarcinata,a si in afara de asta proasta aia de asistenta mi_a spart si vena si sunt vanata toata si ma doare mana
ma pun in pat poate imi trece greata

monica mamica in devenire+26denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Fetelor va rog mult sa ma ajutati daca puteti cu un sfat sau o informatie!
Ma doare coloana lombar infiorator, durere ce se duce si in picioare. Urlu de durere. Am fost in spital la dr. care ma supravegheaza si mi-a facut un algocalmin, un tador si un piafen. Am intrebat-o de 3 ori daca nu imi afecteaza sarcina si mi-a zis ca oricum nu are ce sa imi faca si ca faptul ca sunt interzise in sarcina e un lucru vechi care nu mai e de actualitate.
Mi-a dat sa continui tratamentul cu piafen si tador. M-am uitat pe un prospect de tador si zice ca sunt interzise in sarcina.
Ce sa fac????
Ma doare ingrozitor spatele si picioarele. A vrut sa ma interneze dar am refuzat ca mi-a spus ca imi face aceleasi injectii pe care le pot face si acasa. A spus dr. doar ca suplimntar ma trimitea la niste investigatii la neurologie dar ca in final tratamentul ar fi fost acelasi. De aceea am refuzat internarea.
Sarcina mea are acum 19 saptamani.

Ce sa fac, sa continuu tratamentul cu antiinflamatoare? A mai fost cineva in situatia asta? Cum ati procedat?
Multumesc.

Sanziana si Codrin Marius (15.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Moni, nu mai plinge ca poate gasesti la bucuresti ce iti trebuie
nici eu nu am nimic, nici macar nume. ba da, o pereche de sosete noi si recunosc ca am de la rebecca citeva body-uri si salopetele de nou nascut care merg si la baietei, sint unisex. cam astea de 0-3 sint tot ce as putea folosi de la ea, si as mai avea pe urma dresuri diverse culori, body-uri si vreo 2-3 helanci, niste pantaloni de iarna rosii si cam atit.

daca se face ceva pe 8 seara si este prin centru, pot veni si eu, si iesim la un suc.

pooh, eu inclin sa cred ca ori nu ai intles tu bine, ori
nu s-a exprimat el corect, caci daca era in nergula ti-ar fi atras atentia;

alinuta, mi-ai facut pofta cu tangou' tau

miki, ma bucur ca ai descoperit si exista remediuiti doresc din suflet sa ti se indeplineasca cit mai curind dorinta!!

Mie imi place culoare albastru, sa nu ma intelegi gresit, dar conteaza nuanta. cele de baietei standard sint bleu spalacit si am vazut multi bb imbracati in cap pina in picioare cu culoarea asta sau bebeluse fetite roz bombon din cap pina in picioare.
rebecca are multe lucruri albastre, bleumarin, ciorapi, dar modelele sint de fetita. eu voi folosi toate culorile si chiar daca voi avea (primite) ceva bleul acela il voi asorta cu altceva.

maine ma duc sa imi ridic rezultatul la amnio pt cariotip. mi-a zis sa ma duc dimineata sa ma vada si geneticianul, sper ca asta e doar procedura si nu are nimic rau de comunicat. Grisca, si la tine a fost la fel?
din cite stiu, daca iesea ceva prost ma sunau ei primii.


Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

La multi ani sarbatoritelor!!!!!!Buburuza si Ayda(sa te incante bebe la echo)
Cornelia fa si un sumar de urina si si acid uric.
Eu am facut rahie la Teo si asa voi face si acum.
Ma duc la Real ca e deschiderea si poate iau ceva fetelor .

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 23+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sanziana, eu stiu ca sunt interzise in sarcina. Mai bine intreaba dr. gine ca el stie cum sunt cu medicamentele si sarcina. Oare un masaj nu ti-ar atenua durerea?
Patri, ok, vb pentru intalnirea la un suc.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Moniland tocmai ca dr. ginecolog mi le-a recomandat dar parca sunt Toma necredinciosul din cauza celor citite pe prospect.
Nu stiu ce sa zic de masaj, pt e vorba de coloana...

Sanziana si Codrin Marius (15.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Sanziana, probabil te apasa pe vreun nerv..of, imi pare rau, imi imaginez ce greu poate sa fie in sarcina (eu am probleme mari cu coloana de obicei, dar sarcina vad ca ma salveaza si de data asta).
nu stiu ce sa zic de medicamente, dar poate o sedinta de fizioterapie ar fi buna si e indicata si in sarcina, in afara de unde scurte. eu in toamna inainte de sarcina am facut si mi-a prins foarte bine.

Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana

Fetelor va rog mult sa ma ajutati daca puteti cu un sfat sau o informatie!
Ma doare coloana lombar infiorator, durere ce se duce si in picioare. Urlu de durere. Am fost in spital la dr. care ma supravegheaza si mi-a facut un algocalmin, un tador si un piafen. Am intrebat-o de 3 ori daca nu imi afecteaza sarcina si mi-a zis ca oricum nu are ce sa imi faca si ca faptul ca sunt interzise in sarcina e un lucru vechi care nu mai e de actualitate.
Mi-a dat sa continui tratamentul cu piafen si tador. M-am uitat pe un prospect de tador si zice ca sunt interzise in sarcina.
Ce sa fac????
Ma doare ingrozitor spatele si picioarele. A vrut sa ma interneze dar am refuzat ca mi-a spus ca imi face aceleasi injectii pe care le pot face si acasa. A spus dr. doar ca suplimntar ma trimitea la niste investigatii la neurologie dar ca in final tratamentul ar fi fost acelasi. De aceea am refuzat internarea.
Sarcina mea are acum 19 saptamani.

Ce sa fac, sa continuu tratamentul cu antiinflamatoare? A mai fost cineva in situatia asta? Cum ati procedat?
Multumesc.

Sanziana si Codrin Marius (15.08.2006)




am avut si eu niste dureri ingrozitoare si am luat no-spa (2 pastilute) si am stat in pat cam o ora mai mult pe partea stanga;eu am lombosciatica si durerile se duceau pe piciorul stang;mie asa mi-a zis doctorita ginecoloaga si mi-a trecut si cand vad ca ma ia iar mai iau cate o pastiluta de no-spa;pupici si sanatate


+20

Ce nu te doboara te intareste!!Inainte ca inapoi nu se mai poate!!!

Mergi la inceput