Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Alinutza, burtica mea e f. sus si ma simt permanent umflata, plina. Poate si din cauza asta nu-mi vine sa mananc ca ma umflu si ma tare si chiar nu e confortabila deloc situatia. Oricum se pare ca in sarcina mancarea nu e pasiunea mea. Mai bine as bea
Si da, ma duc zilnic la birou dar aici nimeni nu e racit.
Clara, ma bucur sa aud ca baietelul tau e unul voinic de pe acum.
Daria, super ca e ok cu secretia. Si eu am zile in care e mai abundenta dar nu are niciun miros. Sau nu simt eu.
Ylla, vezi ca pe prima pagina sunt explicatii cum sa-ti pui semnatura. Daca te impotmolesti la ceva da de veste.
Ayda, multumesc de tort. Eu am ales o bucata din tortul de fructe cu frisa natura. Si prefer cafeluta cu mult lapte. Ce zi superba vei avea!!!!
Miki-Miki . Bine ca s-a gasit buba si data viitoare va fi cu sarcina pana la capat.



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Daca stabiliti intalnirea pe 8 aprilie seara sunt sansa sa vin si eu.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

daaaaaa eu sunt pentru intalnire ca e perfect in mai ca intru in co asa ca o sa am timp berechet;yupiiii


+20


<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=alexa&year=2009&month=8&day=17&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ayda
Buburuza
Sarcini usoare si BBici sanatosi si papaciosi!

Alinafetitei tale!
Terbitza multumesc pentru articolul postat!Afaceri se fac inca din burtica,de la un chilotel-ciorapel pt burtici...noua nu ne ramane decat sa contam pe farama de ratiune ramasa,ca sentimentele sunt extrem de puternice si sa ne rugam sa alegem cat mai bine pt copiii nostri.'
Alinutza deci iti place.Si mie place numele ginerelului.Foarte inspirat!Radem noi radem dar no se stie de unde sare iepureleSi spui ca te-ai tangoit.Eu ieri am tzopait pe piciorele mele ca de urs(umflateeee),ca tare bine-dispusa am fost.Mai am obiceiul sa o dansez pe bbita prin casa...adeca asa o emetatie de dans,un simulacru...ma rogSa vezi ce tzopaieli o sa trag cu ea in bratze
Moniland bine ai revenit si sanatate!Sa stii ca pt gat-dureri(dar si nas) Bibuga mi-a recomandat Bioparox spray.Foarte bun!Nu am abuzat,dar nici nu are contraindicatii in sarcina.
Blanca ma bucur ca te-ai distrat bine-bine!Asta conteaza ca trece si ochiul acusica.
Hihi Alina microbista!Eu am avut pe vremuri...hehe..teneretze-teneretze un prieten fotbalist-bun de pus la sare si am ramas traumatizata de sportul asta.Bleax, sa nu-l mai vaz!Mai ales can' joaca ai nostriAseara m-am delectat cu Wall-E.Abia acum l-am vazutM-am umplut de sentimente bune si i-a placut si la cocutza mea cred.Parte buna din meci am
Laurita bine ai venit si igzact cum spun fetile iaste:se schimba DPN de la un eco la altul,dupa ritmul de crestere al BBicilor nu doar dupa cand o fi fost ovulatia.
Pooh eu zic sa incerci sa fii linistita.Asta e cel mai important.Eu cred ca e bine tot.Faza cu greutate mare la BBici,ma refer la kile din alea multee rau la nastere-5/6 kile e cand mamica are diabet.Dar si asa sunt BBeii ok.
Alexutza felicitari pt fetitza si fii optimista!
Felicitari tuturor pt rez bune la ecografii!
Giova am fost ieri in Kappa.Ai dreptate:decat chiloti din aia in sarcina mai bine...faraIs uratzi rau,buni de teleportat din avion.Mi-au placut sutienele si am vazut sutiene pt alaptat si la Jolidon.Mai ieftine chiar.Fata de acolo mi-a spus sa mai stau sa astept sa avanseze sarcina,ca sa nu cumpar degeaba acum.Ca mai cresc sanii.Ai vazut ciorapii pt gravi de la Iana?Exact din aia mi-am luat eu.
M-ati innebunit de creieri cu lucrusoarele cumparate.Stiti cum stau pana cand mergem la dr?Sa primim si noi unda verde la cumparaturi,sa stim ca e sigur fetitza,cat de sigur poace fi 'nainte de sarcina.Am vazut ieri o rochitza movalie spre albastru,mica-mica si dulceeee,greu m-am tinut sa nu o iauApropo Mica sunt bestiale rochitzele de ocazie de pe situl postat!!!
Miki eu mai trag cu okiul la voi la subiect.Nu fii trista,e bine ca stii ce trebuie sa faci si ca se poate face ceva.
Ylla trebuie sa fii logata si sa intri in profil personal,acolo ai semnatura ca optiune si o faci cum vrei matalutza.
Azi vreau sa fac clatite mericane...sa-mi tinetzi pumnii ca nu am mai facut dar ase mi s-o pus pataaaaa!




my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Aida m & Buburuza La multi ani multa sanatate sarcina si nastere usoara si bebelusi sanatosi. Petrecere frumoasa astazi.

Moniland vii la Bucuresti. Poate ne vedem la un pahar de apa plata pt mine ca nu pot bea altceva. Chiar mi-ar face placere.

Blanca imi place si propunerea ta de intalnire. Daca da Dumnezeu si o sa fie totul bine eu vin la intalnire.

Ma termina vremea asta. Ma dor toate cele. Abia ma misc. Intepenesc de tot in pat.

Eu am luat cateva hainute. Sunt rosii roz galbene si bleu. O sa le fa o poza si am sa va arat.

Pupici



elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

LA MULTI ANI!!! Ayda
LA MULTI ANI!!! Buburuza
LA MULTI ANI!!! printesa de mami Alina

miki_miki te asteptam cu mult drag la odisee,bine ca stii cauza,de acum sa vina bebeii

felicitari fetelor care au fost la eco si s-au intors cu vesti bune,sau au aflat ce au in burtica

eu am tentatia sa cumpar numai hainute bleu sau de baieti,cand intru intr-un magazin numai cu ochii la hainute ptr baietei ma opresc,nu stiu de ce,la Ebonee ma opream din prima la hainute de fetite,numai pe alea le vedeam,acu sunt in ceata rau de tot,chiar daca e fetita nici nu am curaj sa cumpar hainute roz,tot unisex am cumparat,am eco la 28 saptamani si sper sa ma lamureasca atunci ce am in burtica ca s-a vazut data trecuta dar doc. nu era 100% sigura. sper sa nu am surprize si sa aud ca i a crescut putzulina asa peste noapte ca ma enervez nu imi prea plac surprizele de genul asta :(((
fata e,fata sa ramana,eu asa vreau

sa aveti o zi superba,aici e un soareee



pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ayda si Buburuza! Multa sanatate si sarcini usoare in continuare!
galarina mersi mult.
Coccorina felicitari pt. . ma bucur ca e ok si cum ti-ai dorit.
sper sa gasesti cauza lesinului , dupa efectuarea analizelor. ai grija de tine.
Monica pozele sunt in 4D, de aceea zic eu ca se vad bine. am vazut si pozele puse de tine, tineri si frumosi.
mQQm mie imi place, sau imi placea albastrul gasit la baieti. acum i-am luat la bb2 multe body-uri cu crem, portocaliu, verde...caci e vara si vreau culori vii.
La marco ii sta foarte bine in albastru, caci e blond cu ochii albastrii, hainele ii scot si mai tare ochii in evidenta. dar pt. aia poarta si rosu, verde, crem, gri, bleu...galben, portocaliu...toate culorile, ce mai...
Ema cu siguranta iti va fi greu la inceput, dar va fii bine pt. ei ca sunt de varste apropiate. Eu vad ca acum ma pot intelege cu marco, dar tot cred ca imi va fi greu cu ei, mai ales ca nu avem pe nimeni aici. Cel putin Marco este la gradi pana la ora 16, pe urma...cateva ore rezist cu ei pana vine si tati de la birou. asta e...cu D-zeu inainte!
Pogos dfrumoase body-urile pt. bb.
Terbitza interesant articol. iar sunt in dubii...of....
Alina, printesei tale! Multa sanatate si fericire! sa va bucure si sa va lumineze toata viata!
Si eu am camasi pt. marco, de la 3 luni aveam. mori sa calci o camasuta de 3 luni, dar e si fain. Acum are si sacou, iar la bb2 i-am luat un paltonas bleumarin cu gluga, de 6-9 luni. Nu am rezistat cand l-am vazut, era si in oferta...tare fain cred ca ii va sta. pacat ca nu am gasit si pt. marco, dar erau numai de bebei.
Cornelia imi pare rau ca s-au umflat asa picioarele si mai ales ca dor. Doamne ajuta sa fie o faza trecatoare, caci vin caldurile si atunci sa vezi cum explodam toate.
Clara ma bucur ca bb e ok si totul in regula. nasol ca te-ai speriat cu durerea aceea. sper ca nu v-a stricat aniversarea primul an de casatorie.
Si mie imi place albastrul marinaresc, mai ales combinat cu rosu si alb.
Alinutza super ca ai fost la tango. te cred ca ti-a placut spectacolul, e fain dansul asta.
Ayda sper sa primesti un cadou frumos azi din partea bebelinei tale, daca tot mergi la eco.
Lucialu nu am vazut ciorapii de gravide de la iana. Sapt. viitoare bag o tura pe acolo sa vad. Un sutien de alaptat am din sarcina trecuta, unul mi-am luat in ian. din Viena, dar mai mare decat purtam atunci, acum nu l-am mai incercat. as vrea sa mai imi cumpar unul, dau si la Jolidon o tura, mersi de pont.

La noi e o zi insorita, dar musai sa fac . Vin si finii de la Sibiu in seara asta....sper sa termin totul pana in ora 16 cand iau piticul de la gradi si fugim in parc, prea frumos e afara.
o zi buna sa aveti.


_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

Buna feltelor,

Micaalsa - am vazut si eu hainutele de pe site-ul postat de tine, sunt foarte dragute. Dar in realitate cum sunt, sunt de calitate? Pretul afisat este cel real???

25+

http://bd.lilypie.com/E9zmp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, tinem legatura atunci pentru intalnirea de saptamana viitoare. Sa ne masuram burticile
Lucialu, ma duc sa caut mesajul cu numele gasit de tine.
Acum sunt la faza cu tusea de ma dor coastele cat tusesc. Noroc ca fetitele nu-si dau seama cat de neplacut.

aha, deci mamicile de baieti o probleme cu albastru de haine. Dar chiar asa, orice alta culoare e foarte potrivita si la baietei.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu nu am cumparat inca nimic. Nu am carucior, nu am haine, nu am mobila. Nu am nici macar nume la fetite.
Sper sa stea in burtica cat mai mult sa am timp sa le gasesc pe toate.

23+

Mergi la inceput