Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


AYDA

BUBURUZA

LA MULTI ANI !!! sa ne fiti sanatoase, sa duceti sarcina pana la ternem si sa aveti cei mai frumosi si sanatosi bebeici .

Hai sa stabilim intalnirea zmeuricilor pe 16 Mai la ora 12:00 in parcul Herastrau sau Cismigiu (sa alegem)...ce ziceti ? Bineinteles daca e vreme frumoasa..daca nu decalam cu o sapt...cine se baga?




23+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza78

Buna dimineata gravidutze

Eu mi's treaza de la 5 si pentru ca tot beleam ochii in tavan m-am gandit ca mai bine vin sa recuperez 8 pagini cu gravidutze

Aseara am fost la un concert de tango: Tango Seduction. Mi-a placut foarte mult, e prima data cand vad un concert de acest gen si aveam emotii ca o sa ma plictisesc. Mama...ce micari, ce tehnica...ce senzualitate...daca nu eram balenutza faceam niste piruete prin casa. Cred ca m-am indragostit iremediabil de tango. Cine stie..poate si fi'miu o sa mosteneasca placerea asta si se face mare dansator. Singura problema...am amortit la propriu in scaunele alea incomode de la Sala Palatului. Mi se umflasera mainile si picioarele de ziceai ca sunr cimpoi.

elenada si eu simt intepaturi in partea de jos...mai ales cand fac un efort prelungit...de genul ca uit ca sunt insarcinata si alerg cu 50 km/h spre birou.

andreea 1979 multa sanatate....tare greu si cu racelile astea repetate.

lucialu frumos nume ai ales ptr nor'mea. Scurt si rezonant la fel ca al lu' fi'miu...deci sunt predestinati sa se intalneasca. Si eu raportez 7 kg luate pana acum...numa' ca tare optimista tre' sa fii cand speri ca doar 7 kg o sa mai luam pana in saptamana 40...da' daca zici tu, eu chiar nu ma supar deloc

blanca000 am zis eu ca faci senzatie in calitate de gravidutza pirat. Si eu vreau sa ne intalnim...de-abia astept sa cunosc gravidutzele de pe forum..

moniland bine ai revenit. Incepusem sa ne facem griji Imi pare rau pentru raceala ta...important e ca bebelusele sunt ok. Tu mai mergi la birou? Poate si iesirea asta in colectivitate e un factor care accentueaza slabirea imunitatii.
Moamaaa....da' si tu si elenada sunteti tare atipice cu kg in sarcina gemelara. Se discuta aici de zeci de kg luate..si voi inca crosetati la 5 kg.

dariaioanaxxx...de-acum asteptam...si speram si ne rugam ca muffi si leutul ei sa fie bine sanatosi. Imi inchipui cum intra intr-o zi pe forum, ca o tornada, si ne da detalii despre safari, si minunatiile culinare de pe acolo..si fericita nevoie mare ca Nicholas al ei creste si se zbenguie.

Patricia si Alina pe mine ma distreaza (sa ma vad si pe mine la a doua sarcina cand mi-oi dori fetita si tot carucior bleu o sa am) cum amandoua amanati cumparaturile...ca poate la echo de pe 6 aprilie se schimba sexul...si eu care sper ca la echo de pe 6 aprilie sa se confirme sexul. Dupa 6 (bafta multa la toate)...vorbim noi si de nuante de bleu sau nu
Patricia mie imi place tare mult de tine..si sunt ferm convinsa ca te vei descurca cu 2 copii...esti echilibrata si cerebrala...si vei sti cum sa gestionezi excelent situatiile create.

Alina printesei tale...sa fie sanatoasa, sa aiba parte numai de bucurii in viata si multa fericire...si sa se bucure alaturi de parintii ei si fratior

laurita25 bine ai venit la zmeurici. Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji cu devansarea termenului...uite eu am avut 3 DPN-uri diferite: 16 august, 12 august si 6 august. Cine stie ce DPN am la urmatorul echo...

Galarina multa grija...bine ca nu ai patit nimic...ia spune-i unei viitoare mamici denaturate (care nu a cumparat bebelusului nimic) tu doar vizionezi site-ul ala de imbracaminte ptr gravide sau ai facut si comanda de pe el?

pooh felicitari pentru rezultatul la echo. E mare bebelusul, dar daca doctorul nu a comentat nimic de ce sa-ti faci griji? Eu bebe grasunel si atat...sanatos sa fie

alexutza1181 felicitari pentru fetita. Nu stiu detalii dar de ce pesimismul asta ca speri sa ajungi doar pana in 7 luni?

Giova felicitari pentru intalnirea cu "maimutica" si pentru rezultatul la echo. ....si ce gravidutza frumoasa

Mony felicitari pentru rezultatul la TT...a mai trecut un hop

jojo miha tin pumnii pentru morfologica de vineri

coccorina felicitari pentru intalnirea cu bebelina..si sa-ti faci analizele ca sa poti sa stai linistita. Poate ti-a scazut doar glicemia de la emotia reintalnirii cu printesa

adriana multa putere sa rezisti la serviciu. hai, inca doua zile si ai scapat..

Alina si eu fui microbista...dar acum "n-ai cu cine"...mai bine un concert de tango decat niste impiedicati

claraJ felicitari pentru rezultatul la echo si pentru bebe grasunel

mai fetelor ..m-ati omorat cu aversiunea asta fata de bleu...astazi vorbeam la telefon cu viitoarea nasa a printului si m-am trezit ca argumentam vehement impotriva culorii bleu. Barbata'miu care a asistat la toata convorbirea, mormaia la sfarsit in barba "o sa-l imbrace pe fi'miu un roz" So...am decretat si eu "fara bleu"

o zi buna la gravidutze si pup burticile



Alinutza 21+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru



nu sunt pesimista,asa a zis doc si ca am descoperit asta devreme si are sanse mari sa se refaca;eeeee poate sunt un pic pesimista dar asta se trage de la 4 sarcini oprite in evolutie dar eu sunt optimista de fel asa si in plus va am pe voi pentru moral ridicat


+20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna burtici am intrat sa va spun ca am aflat cauza opririi din evolutie a lui bb , am mutatia factorului V Leiden genotip heterozigot. Acum stiu ca tb sa fac tratament cu heparina la urmatoarea sarcina pt a o putea duce la capat.
Dc mai cunoasteti pe cineva cu ac mutatie dati-mi de stire si mie pe PM. Multumesc anticipat
Blanca 000 la multi ani!!!
Andreea79, surioara mea olteanca
Fivoasele Ayda_m, Daniela B, Moniland, Elenada
Si restul burticilor fericite




Miki Anul asta pun de-un pui ( sau doi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

sarbatoritelor de azi, Ayda si Buburuza! sa fiti sanatoase, sa aveti sarcini frumoase si nasteri in 5 minute!

Clara, o sa experimentezi pe la sfarsitul sarcinii niste senzatii de 10 ori mai interesante ca astea de acum. eu simteam ca am ace si cutite in zonele in care povestesti tu! Oricum e bine de intrebat medicul in orice situatie de acest gen.

Alinutza, nu dau eu mama 200 $ pe o rochie de gravida, doar n-am innebunit. Dar sa stii ca merg la croitoreasa pt ca ce am vazut prin magazinele noastre nu arata prea grozav. Pana acum mi-am luat doar o pereche de blugi cu burta Dar de acum se ingroasa gluma...

Va invidiez ca va intalniti! Oricum va urez distractie placuta pt cand va fi intalneala si sa ne aratati poze!

O zi frumoasa!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineta si de la noi!
la multi ania Buburuza si Ayda!! sa va dea dzeu cei mai frumosi si sanatosi copii si sa fiti fericite toata viata!!

alina, la multi ani printesei tale!!sa creasca mare, sanatoasa, frumoasa si sa va aduca numai bucurii!!

Alinutza, ce harnitcuta esti azi
multumesc pentru complimente, eu de multe ori nu ma vad asa, dar cred ca sint prea pretentioasa (ca o scorpie ce ma aflu);
cit despre culoarea bleu, eu cred ca am zis prima ca nu imi place si nu cumparalte nuante da, si in combinatii, dar nu din cap pina in piciaore bleu. am vazut multe hainute dragute alb/crem, si astea merg combinate cu rosu, albastru frumos, verde, etc. ce sa spun, inca jelesc dupa multumea de lucruri pe care le am de la fie-mea. sper sa faca nepoata mea fetita, dar ea tot baiat vrea.

Eu voi naste la Filantropia, daca se trece in lista.

Clara, bine ca nu a fost nimic.si eu am simtit presiunea aceea dureroasa acolo de multe ori, chiar si inainte de sarcina (la menstruatie), cine stie ce explicatii pina la urma.

Alexuta, felicitari pentru fetita!

Adriana, ce greu trebuie sa fie, nu imi imaginez cum e sa nu poti sta de durere 2 ore pe scaun. hai ca mai ai putin si intri in concediu.

Blanca, 16 mai sau ai vrut sa zici 16 aprilie?eu sint de acor, chiar si mai devreme, ce sa asteptam atita?



Patricia s21 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

La multi ani sarbatoritelor!Dariaioanaxx,si eu am luat augmentin pt. infectia urinara si am scapat de ea!Ayda_m,bafta la eco!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Multumesc pt urari tuturor gravidutelor!
Miki-Miki ma bucur ca ai gasit cauza si abia te asteptam la odisee cat de curand!

Ayda 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Da..chiar 16 MAI ziceam..caci acum vine Pastele si Floriile si avem treaba fiecare..apoi we dupa Paste poate mai plecam in diferite vizite (mame, socrii, nasii, cumnati, prieteni..nu stiu..ca va fi si Sf. Gheorghe si de ex..e ziua mea de nume) si am zis 16 mai cu gandul ca se mai incalzeste bine si putem sa stam imbracate mai subtire fara sa bata vanticelul asta de primavara..asa sa nu ne "traga la sale"...

Dar daca vreti si mai devreme putem si mai devreme..numai sa ne punem de acord.



23+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

buna burticilor,

PatriciaArdeleanu mersicut si sa dea DD la toate puiuti sanatosi si nastere usoara

ma ingrijoreaza muffinut;nu mai stie nimeni nimic de ea????sper sa nu se fi intamplat nimic cu ea si puiul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

LA MULTI ANI MAMICUTE DRAGI!!!! Sa aveti o aniversare superbe cu zmeuricii in burtica!!!
LA MULTI ANI!!! Ayda m
LA MULTI ANI!!! Buburuza
LA MULTI ANI!!! si balerinei Alinei. Sa creasca mare si cuminte!

Ema, multumesc mult de informatii.
Da, Pooh se pare ca ma duc in 9 la Bucuresti sa vad ce mobila le iau fetitelor. Nu mai pot sa aman ca deja ma misc greu.

Asa ca fetelor va dau de veste cand voi fi in capitala si poate reusim sa ne vedem la o limonada. Si sa nu va feriti de mine ca imi trece raceala pana atunci. Trebuie!!!!!


23+

Mergi la inceput