Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

eu sunt prima care fac urari in dimineata asta

ayda m

buburuza1979

sa aveti parte de sarcina usoara pana la capat si de o nastere si mai usoara...bebei sanatosi, frumosi si voiosi

Alinutza 21+ viitoare mamica de strumf baietel Eric Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

lorelay ti-am trimis PM cu modelul de cerere , nu ar trebui sa fie chiar o cerere dar eu asa am facut-o , poate gasesti tu alta exprimare, sper sa-ti foloseasca

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

ayda m, buburuza
La multi ani!!!

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pentru fetele care fac cezariana, la ce anestezie v-ati gandit? eu la prima am avut anestezie generala, am avut de ales intre rahi si generala , am facut op de apendicita si am avut rahi dupa op am avut o durere de cap vreo luna de am crezut ca mor, asa ca am ales la cezariana anestezie generala dar acum parca n-as mai face generala
eu o sa nasc la elias , am inteles ca acolo fac rahi cu epidurala...o fi mai bine ?

aaaa nu vreti sa trecem in listuta si la ce spital o sa nastem?
eu as vrea ...la mine puteti sa treceti Elias

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 26+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna fetele,

am fost la dr. aseara si a zis sa stau linistita in legatura cu secretia, ca este normala in sarcina sa fie mai abundenta; a zis ca nu trebuie sa imi fac secretii sau culturi, pt. ca oricum imi iesiese infectie urinara pt. care mi a dat augmentin si apoi ca sa nu fac candida, canesten ovule si daca oricum am ceva microbi si in secretie se va rezolva cu astea si vom omori doi iepuri, cum se zice; imi e cam teama de augmentin dar am incredere in dl. dr. si merg pe mana lui;
am ajuns asa obosita asearaa...la ora 22
eu una sunt de acord sa trecem si unde nastem si cu ce dr., asa am vazut la gravidutele de septembrie si cred ca e util sa stim,poate cine stie..unele poate vom fi colege de salon

deci la mine, puteti trece, maternitatea Giulesti, dr. IOn Ionut Adrian



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.20 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Legat de hainute, eu de aici am mai cumparat
http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/
Imi plac tare mult si gasesti o varietate destul de mare, si la culori si la modele.

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 23+ cu
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mony08

alexutza1181felicitari pt fetita . Imi pare defaza cu plaenta,dar de la ce poata sa imbatraneasca placenta asa devreme?

eumadacu mine ai vrb si pe probleme legislative.M-am hotarat pana la urma la care doctor raman.


Eu am aflat o veste f buna,analizele de la triplu test mi-au iesit f bune si sunt fff bucuroasa.

Va pe toate, sa aveti grija de voi si de bbei

Mony 19+


mersic mult!!! placenta poate sa imbatraneasca pt ca nu mai primeste sange si ce ii mai trebuie de la mine din cauza sangelui meu care face cheaguri si nu este fluid;probabil ca de aceea mi-a marit doza de clexane (anticoagulant) ca sa il fluidizeze mai mult;sa speram ca isi revine si ajung pana la 7 luni si sa-mi faca cezariana, ca are sanse foarte mari la 7 luni


+20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

BUBURUZA ,AYDA_M, LA MULTI ANI DRAGELOR SA FITI IUBITE SA AVETI SARCINA USOARA SI BEBICI FRUMOSI SI SANATOSI,NASTERE USOARA SI TOT CEVA DORITI.
Eu ..hmm..mie- somn de pik...uffff..nu reusesc sa adorm seara, ma foiesc seara pe toate partile, ma invartesc, ma sucesc ,nu imi gasesc locul..ufffff..simt furnicaturi la picioare ..cred ca de la faptul ca mi se umfla picioarele .uffff..cred ca merg inapoi la somnic!! Ingerasul meu a foarte activ ..imi e asa drag de el si sa vorbesc cu el .

In legatura cu anestezia, si eu sunt in dubii..ADRIANA , cum e senzatia de dupa epidurala?? eu am facut 3 anestezii generale in viata mea..cand am fost arsa, apenticita si cezariana. CUM e epidurala??Adik cum e senzatia dinainte in timpul si dupa ???
pt gravi si pt bebici
P.S. am postat acum cateva zile link cu pozici la 24+ dar cred ca nu se vede linkul ..sau nusht..
Cum fac sa nu mai scriu semnatura la fiecare mesaj??
Va multumesc tuturor pentru parerile expuse in legatura cu celulele stem , Inseamna mult pentru mine.


Ylla24+ si mami de Carmen 8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Multumesc tuturor de urari
Va invit la o cafeluta/ceai si o feliuta de tort
Azi schimb prefixul si am si eco....abia astept sa-mi vad fetita...va fi cel mai frumos cadou de ziua mea...deja s-a trezit ea de la 3 noaptea si mi-a dansat pana dimineatza in burtica

Ayda 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

giova,galarina,mqqm,monica2008,moniland,pooh va multumesc din suflet si va doresc bebei sanatosi si nastere usoara

+20

Mergi la inceput