FIV in Ungaria 54

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Miha 3
multumesc mult !!!Doamne Ajuta !!!
Cred ca am scris in acelasi timp , tu ce faci , cum mai esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Luck, si io vin cu galeria, ca te stiu de muuult timp si acum e momentul sa treci rapid la odisee Doamne ajuta !
Si sa te treaca Micky pe lista dupa ce vii cu II



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Olguta, casa de piatra!
Fetelor, am si eu o nelamurire: voi v-ati facut dozarile hormonale si inainte de ciclul in care ati facut FIV? Intreb asta pt ca dr Z mi-a spus ca trebuie sa fiu acolo in Z 2, deci voi face hormonalele la ei. Daca ceva nu este in regula se amana fiv-ul? Ma gandesc ca eu imi voi lua atunci o luna concediu si imi va fi greu sa anulez pt a-mi lua in alta perioada.

2009 este anul in care voi reusi!


Tamaryllis - fa-ti analizele de z 2 inainte si trimite-i-le lui Zadori, explica-i situatia - in fct. de aceste rezultate si de ce vede la ecografia pe care banuiesc ca ti-a facut-o deja (ati avut deja o consultatie preliminara - daca nu du-te si la eco in Ro unde pune dr. sa scrie tot ce vede - marimea ovarelor, sa nu fie vreun chist pe ele, endometru - ovarele il intereseaza cel mai mult pe Zadori) ii trimiti rezultatele si-l intrebi ce parere are. Ii explici situatia si-i spui ca trebuie sa stii daca sa-ti iei sau nu concediu. El nu iti va spune 100% ca nimeni nu poate fi sigur 100% dar daca te cheama in continuare inseamna ca poti linistita sa-ti iei concediu.

Bineinteles sa stii ca pe parcursul tratamentului se poate intampla sa ajungi la superstimulare si atunci il intrerupe si te trimite acasa, nimeni nu poate prevedea asta dinainte, dar sa nu punem raul inainte.



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Olguta, Miramar, va multumesc!
I-am scris dr. si acum astept sa vedem ce imi spune. O sa-mi fac hormonalele cu o luna inainte si o sa merg si la eco. Pana la urma o sa-mi iau doua saptamani concediu si dupa imi voi lua medical. Voua ce diagnostic v-a pus medicul de familie?

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

luck trebuie sa fie bine de data asta. Doamne ajuta maine sa ai cati mai multi foliculi buni. Vezi ca de ziua mea vreau un cadou frumos din partea ta .
mamagiuliei o trec cu placere pe listuta, abia astept.


Micky 34+ +

AMR 29 zile si sunt o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

LUCK, bafta multa ...Sfanta Vinere de azi sa te ajute !!!

Te astept la odisee negresit !!!



Klu 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am venit de la doctor cu vesti bune! Avem 170 bpm! A fost super sa-i auzim iar inimioara. Eco n-am facut, am ascultat doar inimioara cu dopplerul, iar eco mai fac abia la 18 saptamani. Asta e, o sa rezist... Sper... Dr a zis ca totul e bine, inimioara bate cum trebuie, analizele sunt bune, asa ca n-am de ce sa ma stresez cu prea multe eco. La noi nu se fac asa multe ca in RO, pt ca nu acopera asigurarea decat daca sunt facute ca e nevoie, nu ca-mi vine mie.

Paste fericit!



Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mamagiuliei , micky , klu
multumesc din suflet dragutele mele si cu riscul de a ma repeta e asa de bine cand cineva e aproape de tine si te incurajeaza.
Rezultatul meu 3 ovocite bune fata de data trecuta cu 2 ovocite si numai una buna , ce sa zic un raspuns destul de slabut poate in general dar destul de bun pentru mine.
Nenea Zadori era multumit , acum sa vedem in continuare ce se intampla , probabil astazi o sa aflu mai multe.
andicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Asa cum am promis vin cu vesti.
Fertilizare 100 % , deci am 3 embrionasi dupa care merg luni sa-i iau acasa.
Doamne Ajuta !!!!

Sfintele Sarbatori de Pasti sa va aduca sanatate , bucurii si impliniri alaturi de cei dragi si bineinteles ceea ce ne dorim toate un bebita in brate !!!

SARBATORI FERICITE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alsima spune:

Bravooooo, luck!!! Ma bucur din tot sufletul pt tine si embrionasii luptatori!!! Sa ai un Pasti linistit si luni abia astept sa aduci bebeii acasa si totul sa fie bine de acum incolo...
Vezi? Nu degeaba te chema luck!!! Vei fi lucky de data asta!!!
Doamne ajuta!!!!



Luna MAI e luna MEA!!! :)

Mergi la inceput