Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Experiment reusit!

Edi a adormit singur singurel!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

ada, ma bucur ca v-ati inteles bine :)
sa stii ca isi face treaba f bine, bineinteles insista cu PAP :)
nu prea stiu sa te ajut cu restul de intrebari....dar pot sa spun ca eu am incredere deplina in tot ce imi zice....mai putin sa o ascult sa imi fac PAP cand trebuie...am intarziat deja 2 luni

cat depre Gaia mica...e o scumpete...dar ma intreb chiar nu a plans deloc in sedinta Parlamentului? e asa micuta :)

Giuliannace-a facut Edi? sa nu ne zici ca s-a dat jos singur din patut, a deschis TV si se uita la Minimax pe mute :)

LE: aha ai postat in timp ce scriam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Anamona recunosc, la varianta asta nu m-am gandit.

Noi astazi am stat afara de la 16 pana la 20. I-am dat 2 pufuleti, manca o fetita langa el si balea la greu, se uita fix in gurita ei si inghitea in sec. Erau nesarati, Gusto.
Maine o sa-i iau cu mine si iaurtelul, sa vad daca-l mananca afara.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Pentru un bebelus constipat...cum era reteta aceea cu prune uscate?
Se fierb 2-3 prune si se da bebelusului sa bea zeama?
Nu pentru Edi, pentru fetita unei prietene, are 11 luni.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

apropo de plimbari...vremea asta calduta ii prieste lui Tzuki a mea.
de 3 zile pica lata seara...sambata i-am ratat baita ca a adormit vreo 2 ore mai devreme iar azi era cat pe ce sa o ratam din nou...

si inca o chestie observata zilele astea....
cum tot merg la mama sa le imprietenesc iesim la plimbare in parc in cartier, intr-o zona special amenajata pentru copii.
Toate bune si frumoase, dar ma enerveaza in schimb mamicile ce vin acolo....fumeaza ca nesimtitele. Practic se plimba cu tigara in mana, vantul adie si copii in loc sa respire aer curat inhaleaza fumul lor....
pe bune inteleg viciul...dar domne' sa stea undeva retras nu sa isi etaleze tigarile in halul asta!
Cred ca maine ma iau de ele la modul serios...azi eram cu Thea in sling cand a trecut o din asta pe langa mine...am zis sa fiu practica, m-am indepartat grabit dandu-mi cu mana pe la nas.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta15 spune:

Buna seara, mamici!
Puiul meu are aproape 7 luni si de vreo 2 saptamani bea din ce in ce mai putin laptic. nu stiu ce sa-i mei fac.S-a mai confruntat cineva cu problema asta?
in seara asta a baut numai 100 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

anamona si pe mine ma enerveaza la culme chestia cu fumatul...si nu numai pt copil cat si pt noi ceilalti nefumatori.Eu una am fost fumatoare, insa nu am deranjat pe nimeni cu fumul meu.Insa na, eu sunt eu ...poate altora li se pare ok sa fumezi in nasul cuiva sau ca cel din spate iti va inspira fumul lansat in fatza lui.
Ma rog cred ca am eu, mult mult prea bun simt, intr o lume prea...roza!!!
Eu una sper sa nu ma reapuc de fumat...sper din tot sufletul sa nu.

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta15 spune:

de ce la postarile mele, in partea de sus, scrie nemoderate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragelor,

am o prietena in constanta care a nascut duminica si care e speriata ca nu poate sa alapteze pentru ca are inverted nipples.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi/link-uri? Eu stiu ca se poate totusi alapta cu succes si-i pacat sa nu incerce.

Merci mult.


Harri Alexandru (10.09.2008)

Mamica ta, Cristina.


Aici sunt eu, Harri, in luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cristineescu, vor veni sigur fetele cu ceva linkuri.
din ce "teorie" stiu eu, bebe trebuie sa prinda cu gurita toata areola, deci forma mamelonului nu este atat de importanta pentru alaptat.
O pozitie corecta va ajuta. Mai sunt si protectiile acelea de san, din silicon, ajuta alaptarea si se spune ca ajuta si formarea mamelonului.

Sper ca va reusi! Mult succes!

uite, am dat si de un link
http://www.askdrsears.com/html/2/T021800.asp

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput