Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

hello girlssss!!!!

SORRY DE MESAJ OFFTOPIC!!!


am o intrebare....am o rezervare in Turcia- Kusadasi pt 10 nopti incepand cu 16 iunie...INSA...nu stiu daca vom mai putea merge...oferta este super de super dupa parerea mea...296 GBP/ pers/ 10 nopti la 5 stele cu ALL deci cca 320 eur./pers...este vb de hotel Fantasia De Luxe...review-uri si poze www.holidaycheck.com/hotel-travel information_Hotel Fantasia-hid_38521.html" target="_blank">AICI

rezervarea este facuta pt 2 pers si un infant...

SOOO.....credeti ca as putea gasi pe cineva care s-o preia si sa-mi pot lua avansul dat???stiti pe cineva interesat????inca nu e 100 % sigur ca nu vom merge...dar in maxim 2 saptamani aflu...pana pe 16 aprilie trebuie platit restul...

POZE...POZULICI

puiutul meu... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Gaia Nevia

Harri Alexandru (10.09.2008)

Mamica ta, Cristina.


Aici sunt eu, Harri, in luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Am revenit si eu. Am fost cu Valentina la dr ca pe la 18.30 avea domnisoara din nou febra, 38,2 Are angina acuta , este epidemie de gripa , ce era acolo la cabinet ....numai pici bolnaviori. Ne-a dat Clacid ca nu mai reuseam sa scapam de nenorocirea asta cu ce luam noi....Acum nu mai are febra, dar o doare ingrozitor gatul , nu a papat mai nimik azi, iar ce a papat a dat afara. Din fericire nu a ajuns si la plamani .

Oana sa dea DD sa ia medicamentul fara probleme si sa scapati repede

Moni ne-ai parasit burtico Ce mai faci , ce face printisorul mic ??? Pupici multi

Kid si eu cred ca nu e nicio diferenta intre premergatoarele de firma si cele no name. Doar ca asta mi se pareca are baza cam micuta, ala pe care il vazusem eu era mai mare ...La jucarelele de pe masuta m-am uitat si eu prima oara sa nu fie ceva demontabil , dar e turnat , nu are cum sa ia nimik de acolo Si sincer era mai ieftin ala de la bimbo
Ma bucur ca tu esti mai bine , la mine se agraveaza cu fiecare ora...

Ada ti-a iesit si de data asta
De sanatate te intreb pe mess ca am mai multe intrebari

Nicoleta puiul tau papa si mancarica , nu ? Ati inceput deja si cu solide ? Ca si la noi a fost asa cand am inceput diversificarea . Acum il mai pacalesc si cu laptic, dar atunci intrase in greva de biberon E posibil sa fie doar o faza si ii va trece.
Iti scrie ca sunt nemoderate pentru ca inca nu au ok-ul de la moderatori sa intre direct pe forum. Inatai le citesc ei si apoi apar. De aceea la inceput noi nu te vedeam. Ca ele apareau la ora la care erau scrise de tine, dar noi intre timp mai scriam cateva pagini si mesajul tau ramanea necitit. Cred ca dupa 20 vor aparea direct.

Giuliana felicitari pt reusita Ai baiat mare daca adoarme singur

anamona eu sunt fumatoare si fumez in parc atunci cand sunt cu bebe dar am mereu grija sa il pun mai departe sau ma asigur ca fumul meu nu ajunge la el. Uneori cand mai sunt si alte mamici cu bebei incerc sa stau mai departe ca sa nu deranjez, sau nu fumez. Dar te rog , nu ne blama pe toate




Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

CRistinaaaa ce tare esti , i-ai luat lumanare la 6 lunite si ia spune-mi ce asteapta acolo Hari , un fratior sau o fratioara ????

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Salut si de la noi

Eu tocmai terminasem de pregatit pozele si citind cu spor din urma (capitolul 86) am vazut ca v-ati apucat sa puneti pozele pe privat. Ale noastre sunt pe privat dar ma gandeam sa le pun la vedere si pentru voi. Acum, cum sa fac? Ce sfat imi dati?

Am mai citit scurt ultima pagina din capitolul curent, Babytza imi pare rau ca Valentina e bolnavioara, ii doresc multa sanatate si sa-si revina cat mai repede si sa pape iar bine.

Eva l-am vazut si eu pe Noah mancacios, oh ce simplu pare, ce cuminte si interesat de masa e, dar imi dau seama ca aici a ajuns dupa 2-3 saptamani. Noi mai avem 2 saptamani pana sa incepem dar cred ca ii voi da totusi cate o linguritza de morcov pe zi sa se obisnuiasca cu alt gust si cu linguritza.
Am mai citit despre plecarea voastra in Franta si despre ce te leaga pe tine de Ro si mi-ai trezit dorul de casa si de locurile natale. Of, doamne, uneori imi vine sa sar in avion sa fug acasa si sa dau niste ture pe strazile orasului natal, pe vremuri chiar ajungeam s-o mai fac, dar acum am alte responsabilitati si nu mai pot sa plec asa de capul meu unde vreau.
Unde va mutati in Franta, in Paris? Intreb asta in ideea ca o sa fim mai aproape si poate ne vizitam.
Noi am trimis actele pentru pasaport individual pt Anna si nici acum dupa 3 luni nu am primit nici un pasaport asa ca de Pasti cred ca tot pe aici ne plimbam.

Noutati despre noi ar fi:
- Anna a inceput sa doarma 8-9ore fara sa se trezeasca pentru tzitzi
- adoarme singura pe la ora 20-21
- de cand am inceput sa merg la servici, parca a inceput sa se imprieteneasca putin cu biberonul pe care nu-l vroia deloc, dar il accepta acum doar in pat acolo unde-i dau eu sa suga de obicei

Mai citesc putin si scriu pe parcurs.

Ah, mi-am amintit o intrebare, imi dati si mie va rog reteta contra vergeturi de la Khristin? Multumesc

O noapte linistita tuturor si asteptam un sfat cu pozele.

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Ah, mi-am mai amintit ceva: am fost saptamana trecuta cu Anna la doctor caci avea niste pete usor rosii si uscate pe piele. Se pare ca nu-i nimic grav si le-a facut din cauza de piele sensibila dar ne-a intrebat medicul cu ce ii facem baie si cand i-am zis ca punem in apa si ceai de musetel a spus ca musetelul e alergen si nu se foloseste pana la 1 an.
Deci atentie, pentru cine face ca noi, musetelul nu e bun pentru pielea bebelusului pana la 1 an.
Ne-a dat o crema pentru a "reingrasa" pielea uscata si sensibila, dupa cateva utilizari, deja i-a trecut, e foarte buna dar e elvetiana asa ca nu-i dau numele ca sa nu va incurc.
Ne-a mai spus ca nici uleiul de masaj nu e asa de bun deoarece acopera porii din piele si sa-l curat dupa ce-i fac masaj. Eu asa ceva gasesc ca e cam aiurea, asa ca nu curat nimic, mai bine ii fac masaj mai rar sau cu f putin ulei.


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Scuze cu intarziere La multe lunite pentru

Robert Matei de Aurorra
Salih de Banu
Maria Elena de Mariana flo


Nocom ti-am vazut poza cu comorile tale, tare tare dulci si caciulitza crosetata ii sta asa de bine pe capsor. Iar tie iti sta super cu par scurt, dar ai fost curajoasa. Si eu am par cret si lung si ma tot gandesc sa-l scurtez serios dar nu am curaj, mi-e teama de o schimbare brusca plus ca nu am incredere in coafezele de aici.

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Cristineescu, eu am avut mameloanele asa si am folosit o chestie de la Avent care se numeste Niplette.Pe prima fata n-am putut s-o alaptez din cauza asta. E un corector de mamelon; arata ca un degetar si se prinde pe san, se face vacuum si trage mamelonul afara. A functioonat ok. Inca alaptez. Aveam mameloane ombilicate rau (erau inauntru practic) si acum nu-s mare lucru dar macar sunt afara. Niplette am luat de la SensiBlu si am vazut si la MiniBlu. Daca nu gasesti, scrie si-ti trimit eu ca si asa nu le mai folosesc.

Giulianna,prunele se pun la umflat in apa calda si se dau copilului la blender. La 11 luni s-ar putea sa vrea sa le manance asa cum sunt, bucatele, fara sa le mai fiarba.

Fug la vaccin cu cea mare si revin dupa-amiaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

'neata. anyone?

Eu am mare nevoie de o cafea maaaare, Carla s-a trezit azi noapte din jumatate in jumatate de ora, neobisnuit pentru ea. Plange din cauza dintisorului, de fapt asa cred, sper din tot sufletul sa nu fie altceva. N-a fost niciodata atat de maraita, poate doar cand avea colici. Adormea in brate si cum o puneam jos - se trezea. Cu raceala e mai bine, parca s-au imputinat mucutii si merge inspre bine.

Babymom, i-am dat acum dimineata Panadol, e oare OK pentru durerea cauzata de eruptia dentara?

Anamona, n-am pus destul pentru a crea panica, pur si simplu l-am gasit si l-am postat. Nu mi se pare 100% relevant si sunt de acord ca rezultatele pot cauza divergente si discutii. Asa ca keep it secret

300, cand administrez siropurile ii deschid Carlei gurita cu degetul meu si jap cu siringa intr-o parte, apoi ii inchid gurita. Uneori scuipa, alteori inghite. De nas n-am tinut-o niciodata, nici nu cred ca as putea, ea da foarte mult din maini. Si cand o aspir am nevoie de ta-su sa ma ajute. micuta bolnavioara.

Nikolici, delicioasa Karinuta ta

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Buna dimineata!
N-a tinut minunea trezirii lui Dragos la o ora decenta nici macar 3 zile cat tine orice minune... Azi iar a dat desteptarea la ora 7.

Ramonzca, s-ar putea sa ma intereseze pe mine oferta ta de vacanta, dar as mai vrea si alte informatii:
- prin ce agentie de turism?
- de unde e plecarea?
- exista si alte costuri suplimentare, pe langa cei 320euro/pers.?
- se mai poate rezerva inca un loc pt. un copil si daca da cat se plateste pt. copii?
Hai sa continuam discutia pe PM.

Anca, ce rau imi pare sa aud ca micuta ta e supi din cauza dintisorilor... Panadolul (Paracetamol) e bun, dar mie mi se pare mai bun Nurofenul (Ibuprofen). Sper sa treceti repede peste episodul asta.
Hai ca vreau sa vad si eu care e treaba cu mult-controversatul test de evaluare a copiilor.

In alta ordine de idei, azi e ZIUA CEA MARE - incepem operatiunea "Mutarea". Sa-mi tineti pumnii!



Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput