Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

300imi pare rau ca anda e in cvontinuare bolnavioara.
o pupam si ii uram multa sanatate sa se faca bine repede.
sper ca maine sa nu mai fie nevoie de niciun siropel.

tzitziri si Anca si lui david si Carla le uram sanatate si insanatosire grabnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Scriu repede si fug la baie.

Ca sa ia siropel, bb trebuie tinut de nas cat inghite, apoi eliberat nasul; apoi iar tinut de nas, turnat cam 0.5 ml in gurita, iar dat drumul la nasuc. Si tot asa pana-l bea tot. Ideea e ca tinut de nas el va deschide instinctiv gura. Cand se elibereaza nasucul, primul lucru pe care-l face bb e sa traga aer puternic pe nas, adica sa respire adanc, lucru care impiedica voma. Nu-i ceva ce le place, insa sigur nu-l vomita si daca tot se chinuie macar e cu rost.
Eu incerc sa le pacalesc cat pot cu supozitoare; macar paracetamol pot sa-i pun supozitor, iar cu restul...o tin de nas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

tzitziri bine ca a trecut infectia.pe David

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

lala cam asa i-am facut si noi numai ca se agita f tare si ne e teama ca o lovim cu seringa. Vad ca tati s-a descurcat pana la urma desi facut gimnastica: o tinea in fund pe picioarele lui, ii pasa 0.5 ml daca avea de gand sa scuipe se ridica el si tinea fata la orizontala si de nas sa inghita. Apoi iar ridicat, facut bb sa rada.... :)))

metoda ta e mult mai simpla si o incerc dimineata, sper sa reusesc sa-i tin capul nemiscat cumva cat impusc milillitrii aia...

-0pppppppppppppppppo, m, ... va spune Anda (na ca-l imitam pe Edi cu scrisul pe forum). Copiii astia o sa invete sa ne stinga pc-urile dintr-o combinatie de taste, apoi vor rade de noi.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

he he Ramo..al meu a reusit saptamana trecuta..nush cum ..pe ce a apasat dar mi-a inchis calculatorul

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Noapte buna. Noi ne-am bagat la somnik.

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Proba

I-am facut baie, a baut laptele, l-am lasat neadormit in patut si am plecat. Deocamdata nu se aude nimic.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Oana ma bucur mult ca sunteti mai bine Ramo, Anca multa sanatate printeselor!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Ada...uite-ti tiza Gaia
http://hannedahl.eu/nyheder/kommentar/med_mor_pa_arbejde/
are doar 2 luni si deja a participat la sedintele din parlamentul european
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/845118/Bebelus-la-Parlamentul-European/



vaaai cat de cool!
Daca fac si o fata jur ca o s-o cheme Gaia.

edit...hm,hm.... oare?! o sa ma injure probabil toata viata daca fac asta...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

nu v-am povestit cred ca am reusit pana la urma sa ajung vineri la gineco.
O prietena cu o fetita un pic mai mica decat Teo a venit la noi si a stat cu Radu si cu fata ei, in timp ce bunicul carcotas l-a culcat pe Teo (era ora de somn) si nici nu l-a lasat s-o vada pe fetita. Ei se mai joaca impreuna, si Teo intreaba de ea, si de mama ei, le stie si numele si le recunoaste si in poze.
In fine, o ora jumatate cat am lipsit a fost liniste si pace.

La gineco mi-a dat trimitere pentru o echografie la sanul care ma doare... am prins o programare maine seara. Sotul meu a venit azi la 10 acasa. Maine l-am rugat sa vina mai devreme. Daca nu vine... ma duc cu tot cu Radu, la naiba!!!

Asa... si mi-a spus doamna dr. ca am un granulom, care s-a format pe unul din firele de la epiziotomie. Si ca trebuie cauterizat. Mi-a dat si reteta pentru nitrat de argint, dupa care mi-a spus ca nu se gaseste nicaieri si dupa ce fac rost de el, sa ma duc la cauterizare.
Nu va mai zic ca mi-e frica. O fi musai?! Ce e un granulom? Nu se poate convietui cu el? E periculos? Am intrebat si la dr. dar mi-a zis sa nu-mi fac griji si ca cel mai bine este sa-l cauterizeze, nu-i mare lucru...
Cred ca trebuia sa insist cu explicatiile, ea a incercat sa ma linisteasca si io vroiam stiinta si tehnica... poate data viitoare...

anamona, merci mult, e o draguta dr. Grigoriu, la ea am fost.

Evident, ASAP, urmeaza un PAP.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput