Burtici fericite de septembrie-octombrie (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

crissbebe, cum te-ai gandit tu ca ai avea infectie urinara? Ai vreun simptom ceva, ti-au iesit analize prost???



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 15+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Pai ce sa zic Monica... Simt niste junghiuri in "zona" vaginului si parca ma apasa.Cateodata junghiurile astea sunt cu usturimi. E o senzatie tare neplacuta care din pacate ptr mine nu prea poate fi exprimata prin cuv.

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Fetelor care din voi stiti cum sa va da-ti seama daca aveti infectie urinara? Mai am pana ajung la dr. si as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu vreo informatie.

14 +



Simptomele sunt urinare frecventa, jena sau usturima la urinat, uneori febra. Problema este ca poti sa nu ai nici un simptom si tot sa ai infectie, de aceea e important sa previi (sa bei muuuulte lichide, sa te feresti de toalete insalubre si sa ai o igiena corespunzatoare - chestia cu stersul din fata in spate chiar e adevarata!) si sa iti faci urocultura in fiecare luna. Infectiile urinare in sarcina daca nu sunt tratate sunt periculoase.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninia

Biaz, draga, ce comica mai esti cu visul tau , ia sa ma visezi si pe mine ca-mi trec ametelile, auzi!!!

Ninia mamic de Mathias (15.03.2006) si 17+
POZE POZE


Pe degeaba te visez eu. Ca si pe mine ma visez fara stari de rau, dar raman tot la stadiul de ... vis.
Dar promit sa ma concentrez tare diseara.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

De igiene nu se pune problema... singura problema reala ar fi toaletele de la serv. Cu toate ca ma feresc cat pot tot trebuie sa ajung pe acolo avand in vedere ca stau de la 8-9 dim pana la 5-6 dupa-amiaza.

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Pai ce sa zic Monica... Simt niste junghiuri in "zona" vaginului si parca ma apasa.Cateodata junghiurile astea sunt cu usturimi. E o senzatie tare neplacuta care din pacate ptr mine nu prea poate fi exprimata prin cuv.

14 +



Pai daca sunt junghiuri, poate fi intinderea ligamentelor rotunde ale uterului. Poate fi si o infectie vaginala. Cel mai sigur e sa faci analiza si sa nu te sperii pana atunci, pentru ca, cel mai probabil nu e mare lucru.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna, incep mai intai cu datele mele, pe care va rog sa le treceti in lista.
DN 05.08.76, UM 26.12.2008, DPN 02.10.2009.
Ninia, si eu sunt cam tehuie adica ametita. Desi iau ferretab de vreo 4 sapt deocamdata ma simt la fel.
De oboseala, nu mai spun....
La prima sarcina parca nu am fost chiar asa pierita...deh, varsta.
Incerc sa ma autosugestionez ca ma simt bine, sa ma odihnesc cat pot de mult si sa mananc verdeturi multe.
Am fost la control, trebuie sa fac dublu test azi sau maine. In rest totul e in parametri.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Neata, dragelor!

Ma inscriu in clubul obositelor fara chef de munca, desi pana la ora asta am pus aspiratorul si am spalat pe jos in jumatate de casa. Ma declar oficial dusmanca muncii! Nu vreau sa mai fac ni'ic, vreau sa stau si sa citesc sau sa ma plimb. Asi, stati ca-mi dau doua palme si-mi revin!

Panda, 14+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Bine ai venit, Ioana!



Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Multumesc Biaz dar iti dai seama ca sunt atenta la fiecare chestie, de frica sa nu pateasca puiul ceva. Ultima analiza am facut-o la 11 sapt si atunci totul era ok. Vineri merg la medic la control si sa vedem atunci ce imi zice.
In schimb am reluat tratamentul ptr sinusuri ptr ca nu mai pot noaptea sa dorm de dureri de maxilar.

14 +

Mergi la inceput