Pepenasi de iul-aug08 (104) -alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:


ANNABABY, LA MULTI ANI!! SA FII FERICITA SI IMPLINITA ALATURI DE FAMILIE!!



Dia - "Diet" is "die" with a "t"!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

NARCI - arunca o intrebare la www.petrecerebotez.ro/" target="_blank">Fabrica de Zapaceli daca este pentru bebelus, adica botez sau motz / turta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

hello
ce nervi am. am lasat copilul sa tipe ca sa-i pregatesc mancarea de pranz....pana am curatat legumele si le-am pus pe foc, ea a adormit....iar eu...am uitat cratita si toate s-au carbonizat. acu o sa-i fac niste cereale

tati a plecat la un curs si noi ramanem singure toata saptamana

uf...
astept sa se trezeasca, sa papam...cereale...si iesim afara

pup

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Emma INVINGE cancerul!


Mami Marina - Gospodina

Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Annababy toate dorintele sa ti se implineasca!

Noi ieri ne-am facut veacul prin gradina botanica unde era plin de bebeii de-o seama si chiar mai micicare cautau liniste. vreme f frumoasa fata de azi cand bate un vant de te da jos, desi e tot soare.

Noi am mai scapat de mobila veche si acum da-i batai la reorganizare si unde naiba sa mai pui atatea cursuri pastrate din facultate ca ma ingrop in ele

bebeii raciti sa le treaca. e greu dar cateodata sunt bune si antibioticele astea, iar daca sunt administrate pe branula e si mai bine desi sufera saracul puisor.

Sara inca nu a cazut desi e in capitolul "va urma" ca toata ziua vrea in picioare iar eu sunt lipita de ea si nu mai are rost sa va zic ca nu e timp de mancare sau de curatenie ca suntem siameze. Dar cat ma tin oare salele mele?


Deci Ileanna eu sunt pe drumul cel bun cu fundul meu. sapt trecuta cu lift blocat la 6 moi urca cu copchil intr-un brat si cu carutul (slava Domnului sport de 6 kg) in celalalt. Azi l-au lasat doar la 2 si am fost dezamagita asa ca am luat fata cu tot cu, carut in brate si am plecat pe scari . De acum chiar ma distreaza obiceiurile vecinilor de a lasa usa deschisa la ei la etaj.

pepenimea!



Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Buna fetele!

Ana la multi ani!
Aseara am avut musafiri si nu am mai avut timp sa intru...
Multumim pt urarile de sanatate, sa zic ca sunt mai bine amandoi mucioshii mei, sper sa scapam fara antibiotic...

Iriss, sanatate micutzilor tai si tie!

Xena, multa sanatate Mariei! Eu zic ca nu ai gresit scotand-o pe Maria cu tine in fiecare zi!
Si eu de multe ori regretam ca nu m-am organizat mai bien asa incat sa ii pot scoate afara, dar cand era frumos afara ori trebuia sa ii fac mancare lui Lucian, ori pt noi, ori dormea unul din ei, ori aveam ceva de rezolvat, ori cumparaturi si uite asa.... De acum daca se face vreme frumoasa e musai sa iesim in fiecare zi...

Mie mi-a zis dr pediatra sa le mai dau ince vreo 2 saptamani pana se mai "asaza" vremea oscillococinum cate un tub pe saptamana...

Anka, eu sunt din Buzau, din cauza asta nu am participat la nicio intalnire, nici nu prea am cu cine sa las copiii, ca nu mai am nici parinti nici socri... MA ajuta doar femeia, si dupa ora 4 daca am cine stie ce treaba, sora mea...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna dimineata!

Va mai amintiti de mine ?

Iriss, imi pare f rau ca esti asa ingrijorata si sper din suflet sa recupereze David cat mai rapid, sa nu fie ceva grav.

AnnaBaby, Iza, LA MULTI ANI !!!

Anna are in sfarsit un dinte, SUS !!! si inca 3 ce stau sa sparga gingia, e cam maraita. Inca se scoala de 4-5 ori pe noapte, tzatzileste la greu si mi-e drag de ea de nu mai pot. Evident ca si ea imi face masaj anticelulitic cand e la san, is toata vanata pe piept.

Si mai face ceva tare de tot: isi duce degetul aratator la ochi si se gadila cu genele si rade. e dulce rau cand face asta! Are doar 7 kile, slabanoaga rau.

pe mine m-a penetrat o lene astrala de ceva timp si nu ma mai lasa in pace: sunt ca un robotel ce isi face datoria si atat, nu mai pot face nimic altceva.

Narcisa, imi salvasem de mult la favorite pt tine linkul asta:

http://babydex.blogspot.com/2009/03/cine-stie-sa-faca-jucarii-sa-ridice.html

Aici gasesti multe linkuri interesante. Faci lucruri minunate, m-am uitat si eu pe blogul tau.

In ceea ce priveste discutiile despre nu, eu sunt in tabara celor care interzic cat mai putine lucruri. Casa a fost facuta childproof si nu au fost probleme.

V-am pupat, poate mai vin :-))

ps: multumesc de complimente pt poze si pt casa ( mai avem multe de facut in ea, cu timpul). pe mine m-a innebunit semineul Ilenei, visez si eu la asa ceva.

Sibylle

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

AnnaBaby multa sanatate si numai bucurii alaturi de Ioana si de intreaga familie!!!

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Sibylle ce fain este linkul!L-am pus si eu la favorite. multumim!
pe Anna iepuras! Este oare singura la care i-au iesit dintii de sus primii???sau mai sunt si alti pepenasi ??
Si lasa lenea auzi??

Ileanna, bine ai revenit!!!

proud mammy
micul artist


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

AnnaBaby, La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de Ioana si sa-ti implineasca Dumnezeu dorintele cele bune!!!!!!!!

Ankule, m-am uitat pe link...Ma intereseaza si pt bb-i dar mai ales pentru copii, cam asa cum e Eliza, de varsta ei...Daca stii ceva...Multumesc mult

Sib!!!!!!Felicitari pentru dintisor.Superb blogul, acum ma inscriu si eu la concurs!!!!!!Ce frumos.Multumesc pentru aprecieri!!!!!!!!

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Turtu - din acest moment, NU mai vb cu tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!Deloc!!!!!!!!!!Pai ce ai pus acolo la poze la pepenasi, ca eu acum am vazut!!!!Pai poza e aia de pe coperta???????N-ai pic de MILA pentru inima mea si pentru sufletul meu????????

Cristina, ai un Mihaita, sa-ti traiasca!!!!Doamne,cat e de scumpel!!!

Xena e o dulcica si o scumpica, parca e o papusa!!

Ce sa mai zic de July in campul de narcise.Cat e de frumoasa





Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput