Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

carla ce face Sabinuta?Hai cu vestile bune
miruta ,ramona


DANA 29+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, intru repede sa va multumesc tuturor. N-am mai vazut asa viroza, in maxim 10 minute de la copilul vioi si normal pe care il aveam se transforma intr-un copil urlator, cu febra aproape de 40, cu perioade vegetative din cauza epuizarii, care refuza violent orice apropiere de gurita, nasuc sau fundulet, deci n-am nici o sansa sa-i dau antitermice.
Aseara am reusit sa-i dau in somn panadolul, sa se linga ea pe buzite, dar azi-noapte deja invatase si nu m-a mai lasat. Aseara a venit mama cu o fosta colega, medic pediatru, a consultat-o si a stat cu noi pana i-a mai scazut febra, i-am facut impachetari, am reusit sa-i dau si antibioticul pentru ca in perioadele fara febra este cooperanta.
Azi-noapte a dormit aproape in picioare, la mine in brate, sau in pat intre noi foindu-se continuu, n-am inchis nici un ochi pentru ca am stat cu mana pe ea sa prind momentul cand incepe sa-i creasca temperatura si sa-i dau repede antitermicul, ca sa nu apuce sa-l refuze.
Ideea este ca sper sa o scoatem la capat desi nu vad nici o imbunatatire, dar pana diseara trebuie sa reactioneze antibioticul. Eu sunt mult sub limita puterilor, m-a intors viroza si nu stiu pe ce lume sunt, daca nu prind 1-2 ore de somn ma va matura cineva de pe jos. Sotul se implica mult dar si el este racit si daca Saby nu este stabila nu se descurca singur.

Innebunesc, iar ii creste temperatura si i-am dat ceva acum o ora


Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Carla nu ai sa i dai ceva intre orele de dat de antitermic.
Marc mi a facut asa odata avea un streptococ, si abia ce i dedeam paracetamol si nu i trecea febra si ii dadeam si aspirina cred ca e...si asa mai reuseam, oricum ii dadeam greu.
Si in plus ii puneam comprese cu apa rece la tample.
Hai linisteste-te ca o sa fi bine, o sa i scada, oricum la M am observat ca i scadea cam intr o ora , o ora juma, dar cum ii dadeam cu comprese il mai ajutam un pic.

Clodyasa e trec toate , putere sa avem sa le ducem

NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gata, am linistit-o si i-a scazut febra, nu i-as da altceva in afara de panadol, nurofen si novocalmin, oricum mi se par multe si ea n-a luat nimic pana acum, are si greutatea la limita inferioara (10,5kg) si ii dau dozele maxime.

Va multumesc tuturor pentru gandurile bune, stiam eu ca vor ajuta, tocmai de aceea am indraznit sa va cer ajutorul.
Oana_du, Blue, Serialbastre, RamonaP, Maria, Oana_MVT, Roxi, Deea, Mh, Betty, Happymum, LauraOana, Lauraa, Clody, Dani3lla si toate fetele care au trimis energie pozitiva si n-au scris, va iubesc mult!

Clody, ia linistita siropul, poti bea si ceai de patlagina cu miere si lamaie, poti lua si sirop dimn muguri de pin.
Lauraa, ma rog si eu pentru Alin, sa se intample o minune si sa ramana numai o lectie.

Cu Saby am facut de toate, am incercat si leacuri babesti, si homeopate, si medicamente si antibiotic. Azi nu i-a crescut febra mai mult de 38.5, eu zic ca merge spre bine. Ce m-a daramat cel mai tare a fost refuzul de a mai inghiti orice, cand ea lua homeopatele fara probleme si "poftea" la medicamentele noastre, m-am vazut in situatia de a folosi leacuri babesti si a merge la spital sa-i monteze branula. Bine ca a venit sotul cu ideea sa-i dam in somn antitermicul si am stabilizat-o putin.
Imi cer mii de scuze ca am fost atat de disperata, stiu ce trebuie facut cand coopereaza, daca nu era copilul meu probabil as fi fost mai echilibrata, ca atunci, cu accidentul din parc, dar cand am vazut in ce hal i s-a schimbat starea in 5 minute, atunci am cedat complet.

Am mancat si noi azi-noapte pe la 11, prima data pe ziua de ieri, acum astept sa vina bunicul cu niste cartofi, oua si branza dulce sa fac un sufleu. Mama si-a platit aseara taxi-ul si mi-a lasat niste bani de mancare, o sa-i dau cand primesc alocatia. Sper sa-mi vina inainte de 6, cand ma duc la eco, ca altfel o sa ma duc cu mana goala.

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Carla ne bucuram foarte mult ca printesa 1 se simte mai bine...si sotul va trimite ...acum poate te mai linistesti si tu...si sa incerci sa-ti faci timp sa papi putin mai des...pt printesa 2.Stiu ca esti o femeie fff echilibrata si ca stii ce ai de facut,asa ca te pupicim si asteptam vesti bune in continuare

Ramona 28+ cu Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Asta o sa incerc sa fac, am nevoie in egala masura de somn si mancare, sa vad ce reusesc sa fac intr-o ora, pana ii dau antibioticul iar.
Maria, esti foarte draguta ca ai incercat sa suni, am inchis telefonul pentru ca exact cand era Saby mai rau ma suna un client sa ma bata la cap.

Carla, s.28 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

superCarlama bucur ca v ati linistit, 38,5 nu e asa mare probabil ca cedeaza infectia...



NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Buna fetelor!

Carla ma bucur enorm ca te-ai mai linistit si ca Saby e mai bine. Stiu ca e foarte greu pentru tine insa trebuie sa te odihnesti si sa mananci pentru cealalta printesica.

Va trimitem un la toate 3 sa treaca toate greutatile!


Deea, 34+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:



Laurraa imi pare rau pentru prietenul tau, e dureros ce s-a intamplat mai ales la o asemenea varsta. Sa dea Domnul sa se faca bine atat el cat si ceilalti implicati in accident (banuiesc ca au mai fost si alte victime).

Desi e greu, incearca sa fi calma.

Deea, 34+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Carla...ma gandeam eu ca nu e tocmai un moment bun sa sun..dar vroiam sa te incurajez si sa vad cum sunteti..ca eram ingrijorata!!Ma bucur ca a scazut totusi febra la 38.5..probabil incepe sa isi faca efectul si antibioticul!!E normal sa te sperii si sa actionezi asa...dar va fi bine..dureaza un pic pana se vede rezultatul tratamentului...dar tu stii deja lucrurile astea..Sa ai grija de tine..sa nu cumva sa ajungi la altele de la atata nemancat si oboseala..Multa sanatate si sper din tot sufletul ca urmatorul mesaj postat sa fie numai de bine!!Daca ai nevoie de ceva..sunt aici..
Clodyac..acum o sa caut mesajul respectiv..pe care mai mult ca sigur nu l-am vazut..Multa sanatate!!
Laurraa..ma in continuare pt Alin!!Doamne ajuta!!

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput