Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue77

Maria ti am trimis si eu un pm

NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9





Citit...si raspuns..Zici ca suntem din Dosarele X!!

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Mariapk]clar dosarele x

o noapte buna


maine asteptam vesti bune despre Saby...

NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

carla imi pare rau ca sabi e bolnavioara. offfff....
transmit si eu ganduri numai de bine.



Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue77

sa stii ca ne am chinuit ceva pana sa ne hotaram pt nume asa a fost si la Marc, atunci am avut certuri chiar mai mari....acum tati a cedat nervos mai repede.


ce ma distrat --> "..acum tati a cedat nervos mai repede.." si noi suntem intro continuua cearta din cauza numelui, dar sotul meu nu are degind sa cedeze ..si numele care le sugereaza el nici nu intra in discutie

carla of of of...fetele ti-au dat multe idei foarte bune cum sa reusesti sa-i scaz micutei febra..sigur vei reusi!

32+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Carla, ma rog ca Saby sa fie bine si sa scada temperatura,Imi pare enorm de rau ca nu te pot ajuta cu alte sfaturi, dar daca ai nevoie de ceva sa nu eziti sa spui;

Fetelor va multumesc mult de urari si de sfaturi; acum ma simt mult mai bine, am baut multa apa plata si desi nu a miscat am simtit-o toata ziua pe ficat.Acolo ii place ei:); acum in momentul in care va scriu a facut burtica un val mic

maria, gata, actualizat albumul

mh, te astept oricand cu pozica

miruta, da am incercat si numai dupa ce am iesit sa merg un pic pe jos la aer m-a mai lasat

Sunt un pic suparata; sa va povestesc pe scurt.Astazi pe la 3 ies din casa cu Radu sa papam o ciorbita, sa ne plimbam in parc, diverse.Si o sun pe prietena mea.Ea nu locuieste in Iasi; si imi zice ca e la is.O intreb de ce si imi zice ca a avut tb.Mi s-a parut mie "suspect" sa vina la Iasi fara sa imi zica.Apoi aflu ca toti prietenii mei sunt la Iasi.Ma rog, zic.Radu imi zice:"iti spun ceva dar promite ca nu te duci si nu te sperii". Zic"da". Si zice :"Alin a avut accident de masina azi-noapte la 3 dim si e internat la neuro la terapie intensiva".Alin este fratele unor prieteni , familia lui este o familie de aur, mama lui imi este prietena si o dulce.Are 18 ani!!!!!!Este in clasa a 12 a.
Va dati seama ca m-am dus pana la spital in curte macar sa o strang in brate sa o incurajez.Toti ma menajase pe mine sa nu ma sperii; sanse sunt extrem de mici de supravetuire, s-a facut IMPOSIBILUL, cei mai buni doctori, a avut nevoie de sange O1 negativa, s-a facut rost de 10 unitati odata, un medicament care nu se mai gaseste- s-a facut rost, orice, orice, dar mititelu este in coma de gr 4.Toti ne rugam sa fie bine.
De la 3 de cand am plecat de acasa abia acum jumatate de ora am ajuns.
Si ultima data cand am fost acasa chiar stateam cu fratele lui si sotia lui si am intrebat ce mai face Alin si se plangeau de faptul ca nu puteau sa o convinga pe mama lui sa-i ia masina ca circula numai cu 180. Si am zis:"teribilismul adolescentei, dar se linisteste". Mama lui este extrem de credinciosa, extrem de dulce, oare d ece se intampla asta oamenilor buni.
Acum asteptam din clipa in clipa un raspuns sau de ce nu? Un miracol!!!!!!!
Macar de ramane la pat macar sa fie...viu!
Scuze daca v-am indispus, dar vroiam sa va spun "durerea" mea



31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laurraa..multumesc pt modificare!!
Ma rog din suflet pt prietenul vostru ,poate se va face o minune,e prea tanar sa se opreasca aici..mai are atat din viata de parcurs..Off...Ai grija de tine....bebelina nu trebuie sa simta tristetea ta..te rog ..

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Laurraa..multumesc pt modificare!!
Ma rog din suflet pt prietenul vostru ,poate se va face o minune,e prea tanar sa se opreasca aici..mai are atat din viata de parcurs..Off...Ai grija de tine....bebelina nu trebuie sa simta tristetea ta..te rog ..

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi






Ma duc la nani; noapte buna tie si la toate fetele

31 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata burtici

eu declar iar tuse si iar tuse de trezesc tot blocul fetele am luat aseara sirop de patlagina e bun sa il iau stiti ceva sau e contraindicat in sarcina eram disperata si am luat un capacel

lauraaaaa offfffff imi pare asa rau pt prietenul tau sa dea dumnezeu sa se intample un miracol

carla imi pare tare rau pt saby iti trimit si eu toate gandurile bune si ma rog sa ii treaca repede ; de la nasa mea care are un baietel si a avut probleme foarte mult timp cu el cu temperatura infectii stiu ca atunci cand avea temperatura mare il infasura intr-un prosop umezit cu apa un pic mai rece decat temperatura corpului si cum spun fetele sotele cu otet la picioare

burtici cum eu nu ma simt bine azi am intrat sa vad ce ati mai scris si am vazut ca la capitolul 55 a scris tzutzu si era foarte necajita poate va uitati si o incurajati eu i-am scris sa ne caute sper sa vina si aici si sper sa dea dumnezeu sa i se rezolve problemele

eu va pup si sa imi spuneti daca sa mai iau sirop in continuare offfffffff ca ridiche neagra nu am sanse sa gasesc


29 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
31 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

oana_du am incercat si ceai cu lamaie si lapte cu miere si sirop de ceapa coapta la cuptor dar nu vrea sa ma lase si pace si vad ca in dimineata asta ma ia iar temperatura sper sa ma insel te pup si multumesc de sfat

blue77 mersi si asa e poate acum ma mai linistesc dar stii tu cand nu e una e alta acum ma lupt cu raceala dar o sa treaca toate si o sa fie bine trebuie nu ? dintr-o data am devenit optimista cred ca domnii hormoni mai fac ceva si in favoarea mea

pupici sa aveti o zi frumoasa azi am vazut rasaritul (daca eram tunturoi de atata tusit m-am uitat pe geam ce frumosssssss era tot cerul roz si m-a apucat o melancolie la gandul ca voi fi mamica )

sper ca saby sa fie mai bine si carla sa fi papat ceva si sa nu se simta rau ma rog sa fie totul bine offff carla sa ai grija de tine

29 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
31 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

haideti ca in dimineata asta ca niciodata am scris offf ce bine ca putem sa ne mai spunem off-urile

29 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
31 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput