Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Carla, ma gandesc mult la voi si ma rog sa va faceti bine.Asa a fost si Sebi azi noapte, cu febra 39.2, i-am facut o baita cu apa nu prea calda care s-a racit pe el(cand era micut stateam si eu cu el in vana pana mi se facea frig), apoi o doza de paracetamol(eu calpol folosesc) un supozitor cu novocalmin sil-am invelit bine bine pana a inceput sa transpire cam intr-o jum de ora.Chiar cred ca ar trebui deja antibiotic, desi eu nu prea sar repede, dar cand nu ai ce face...Este cand ii repet baita si de mai multe ori pe noapte daca creste din nou temperatura.

Roxi, 30 s, Ruxandra Maria si Sebisor (14.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Carla, fi tare, Saby va fi bine si acum are mare nevoie de tine. Si eu stiu de comprese cu apa si otet pe picioruse pentru febra. Te rog eu mult daca nu se remediaza situatia curand sa mergi cu ea la urgente.

Doamne, imi venea sa plang cand am citit. Biata de ea.





Deea, 34+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mh spune:

Carla uff!!!!!

O baie cu apa calduta la Irina avea efect imediat. Sau novocalmin supozitor. Salvarea am chemat-o si eu cand a facut febra 40, mi-au dat asha din la 4 ore nurofen dupa alte 4 ore panadol, si se repeta schema plus diazepam intrarectal daca face convulsii. Eu personal iau algocalmin fiole, dar nu stiu la copii daca e ok.
Un gand bun si de la mine
Laura o sa imi fac poze, spre rusinea mea cu burtica no 2 nu am deloc

Mihaela 32+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_du

Deea, mi s-a facut pielea de gaina!!!! Apar primele albinute de Paste???? Inseamna ca trebuie sa scot majoretele de la naftalina, sa le spal, sa le coafez si sa le pregatesc de spectacol!!!

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
33+ cu Dan Mircea Alexandru
AMR 7 saptamani

http://community.webshots.com/user/oana_du


oana doctora asa zice ca ne putem astepta la asta.. Eu sper sa mai stea putin ca inca nu sunt pregatita... trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea

Desi am inceput sa simt de vreo cateva zile o presiune jos, undeva pe osul pubian... adevarul e ca mi-e putin frica.

Pupici

Deea, 34+ cu bebel mic Darian Rafael

Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oana_MVT...felicitari pt valorile bune si ca te-ai linistit!!
Carla...ma gandesc la voi si va trimit numai ganduri bune!!

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, incearca sa ii pui paracetamol supozitor, sa o tina tati si tu operezi rapid, baie mai calduta - masoara cu termometru sa fie la 37, sau impachetari, dar trebuie facute cu grija sa nu ii faci rau. A mai scris o fata de la capsunele ca e bine sa ii pui compresa cu apa rece sub genunchi. Daca nu reusesti sa ii mai scazi febra, cheama un dr sau du-o la spital, poate nu o interneaza, insista sa ii dea ei ceva de febra si sa o iei acasa.
Ma gandesc la voi sa se faca bine, eu vorbesc doar din auzite ca nu am patit-o cu Andreea, numai o data a facut febra cand a avut rubeola, dar nu f mare, am tinut-o in tricou ca era iarna si am plimbat-o. Dar a mea bea apa atunci nonstop, si nu era pericol.

Edit: Carla, eu cand ii dau panadol il pun in apa (vreo 30ml) si ii zic ca este suc, asa o conving.

Am fost si eu la control, bebelina mea e bine, cu capul in jos, eram sigura ca simt si vad cum isi pune fundul intr-o parte. Are 1200gr, dr zice ca totul e normal si sa am grija ce mananc sa nu ma mai ingras, am luat deja 11kg. O sa incerc sa scot painea.

Am citit ce scriu unele fete despre pregatirea celuilalt copil pentru cand se va naste bebele, f interesant, imi pare tare rau ca nu apuc sa citesc tot si sa tin pasul cu voi. Eu asa emotii am ca Andreea mea e f lipita de mine si sigur va suferi. Tot incerc sa o fac sa se joace cu un bebelus, dar nu-i plac deloc, nici nu pune mana.Mai cumpar un patut sa nu o stresez, dar inca un carut nu as
mai lua si nu stiu cum sa fac sa renunte la el, cred ca ii cumpar bicicleta si impachetez caruciorul sa nu-l mai vada o vreme.

Sanatate multa, aveti grija de voi si bebelasii din burta!

Betty 27+ , mamica fericita de Andreea (13.05.2007)
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Fetele..am incercat sa sun la Carla,sa vad cum sunt si are tel inchis..Sper din tot sufletul sa fie bine printesa mica!!


Betty..felicitari pt vestile bune de la eco!!

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Carlasunt cu gandul la voi, offf, incearca ce au spus fetele, desi eu una ma duceam deja la urgente,
Cu Marc eram abonata.....bine eu sunt si mai panicoasa de felul meu.
Sper insa ca pana acum sa fi luat antitermicul si sa fie mai bine, va pup si fii tare ca totul va fi bine.


Mariadraga mea trimite mi link ul ca pe calc portabil nu reusesc sa deschid mail ul comun


Oana du merci de raspuns,
sa stii ca ne am chinuit ceva pana sa ne hotaram pt nume asa a fost si la Marc, atunci am avut certuri chiar mai mari....acum tati a cedat nervos mai repede.

NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Blue..am trimis PM..sper sa mearga asa..

31+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Maria ti am trimis si eu un pm

NOI
Cristina 31 + 2 Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)
AMR 9


Mergi la inceput