Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Mici buni se gasesc si la macelaria romaneasca din Nürnberg de pe Fürther strasse langa mitropolie. Noi am locuit anul trecut o juma de an in Nürnberg si decateori veneam aici in vizita aveam de la prieteneni comenzi cate 30 kg de mici.
TRISCHA sunteti vegetarieni adevarati sau consumani si produse lactate?,caci si al meu barbat nu consuma deloc carne dar compenseaza cu lactatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Faceti planuri de grill, da? Biiiiineeeee, va tin minte. las ca ma uit diseara pe sistemul de navigatie sa vad cat de departe e Heilbronn de noi, sa luam si noi dom'le niste mici, ca-mi ploua in gura numai cand va citesc!
Simona, chiar asa, unde esti? Mai vino si mai povesteste ceva!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Sa radeti si voi ca eu mi-am inceptu ziua razand

Relaxare in 5 pasi

Relaxarea este o modalitate psihofiziologica de depasire a crizei de adaptare. In mod normal, o minte care este supusa incontinuu unui efort considerabil va avea de suferit de pe urma acestei presiuni.
Iata mai jos o metoda de relaxare in 5 pasi simpli, foarte eficienta,care te poate ajuta intotdeauna:

1. Imagineaza-ti ca te afli la munte, langa un izvor.

2. Pasarile se aud ciripind in aerul rece si curat.

3. Nimic nu te poate deranja aici. Nimeni nu cunoaste locul tau secret.

4. Sunetul unei mici cascade creaza un fundal sonor linistitor.

5. Incearca sa-ti imaginezi cu claritate figura persoanei pe care o tii cu capul sub apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hai ca am glumit cu micii,pai nu stiu hai sa vedem ce zic si fetele, facem ceva aperitive,snacks,fructe, praji,altceva nu merge,hai sa vedem ce zic toate fetele si stabilim atunci care ce face ok? Monik face checul ala aperitiv cu sunca si kässe da?

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Puiul,nu m-am exprimat bine.nu suntem vegetarieni adevarati doar nu mancam deloc carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana si noi am comandat din Nürnberg de la Mösses Metzgerei si mici si alte leckereien muschi tiganesc,pastrama,sunca de Praga,salam cu sunca insa na e mai scump cu versankosten,asa Heilbron e la 60 de km de noi,au deschis numai vineri si sambata la magazin,in cursul sapt ATENTIE sunt in alte orase ambulant,Alexandra hai sa vad daca gasesc vreun site de-al lor sa vezi in ce orase merg poate ,poate ajung si pe la tine prin zona,cu toate ca eu stiam ca numai BW fac.
Miri chiar asa relax,pe cine ai pica?

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Alexandrauite aici metzgerei Sonntag din pacate merg numai in raum Stuttgart,Karlsruhe,Pforzheim,Mannheim,dar poate poti sa comanzi de la ei,carnatul e super bun mai ales ptr cartofi frantuzesti am mai luat de la ei jumare gata macinate ptr pogacele,parizerul e bun.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Clau, da ,merg astazi la medic , in Stuttgart. Nu vreau sa stiu ce ma asteapta (dar stiu). Tipul este de la tine , din Timisoara!E super!Astazi incep tratamentul impotriva paradontozei .Mostenire de familie.
Hai sa hotaram , fiecare cam ce poate , si ce vrea sa aduca... cite persoane sintem...
Pot sa aduc ceva dulce , un tort , o praji . ..asa de buna cunoastere, asta daca nu tineti la dieta -dar se poate face rabat , pentru o zi , nu-i asa?. Doar sa spuneti cam ce preferinte aveti .,fructe , diplomat , ciocolata ... ?? ca se executa! Hai , ca ajungem noi la un numitor comun!1
Toate bune , merg sa pun painea la cuptor , si ma pregatesc pentru dentist , mai vorbim . Sa aveti o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Wow deci daca e angebot profitam si vrem si cioco si diplomat,hai ca glumesc Codruto cum vrei tu sa transporti torturi si prajituri daca 'colegul' nu vine,mai fetelor trebuie sa ne gandim la o solutie,ca nu ne putem preumbla pe acolo la animale cu potoale dupa noi si nu cred ca le putem lasa pe undeva,numai sa face picknicul cand ajungem noua si-asa ne va fi foame ca vom pleca pe la 9 dim de acasa , ok deci ne mai gandim la niste aperitive,cine aduce lada de bere ? si damigiana de vin ?

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Mariana gata goblenul,ce i-ai dat la sot sa mance aseara,tot goblen ?


goblenul merge inainte . Aseara sotul a mancat kebab, ca noi fetele fuseram la party - un examen de doctorat la un fost coleg.

Multam pt complimente la adresa domnisoarei in palton rosu.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput