Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hi leute,am ajuns si eu home,am pus tara la cale sa ma ascociez cu o poloneza care are Nagelstudio tot aici,ui merg sa o sun pe Miki,ma asteapta Spaghete bolognese,fierte de sot eu am facut sosul inainte de a pleca la lucru.
Claudia vine si Helmut daca vine si Andy no problem,auzi la Ceska unitati parentale :)))))))))))))))))))))))))) cool se infratesc atunci toti.
Va las acu,pusici si süsse träume.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Am uitat Dora super süss vitamina ta cheala abia astept sa o vad live,vii si tu cu carutza dupa tine da!

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Buna dimineata!!!poftiti la ,ceai,lapte si ce va mai doreste inima.
O zi frumoasa cu soare si sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Trischa eu iau un ceai danke,ca abia inghit ce ma doare gatul,ei indragostit-o parca ziceai ca vb cu sotul sa veniti si voi in Stuttgart,ce zici,merge?
Adina deci tu vei stabili data,ca vad ca locatia ii stabilita deja o vom lua in freza de la Miri,Angiuta si Miki care vor face '3 zile si 3 nopti' pana la Bodensee dar e super fain acolo merita,asa ar putea sa vina si elvetianca noi am fost intr-un ausflug cu Kirchenchor unde cant (offffff am cantat ca nu prea mai merg la singstunde),voi cand plecati in Ro,acuma in co te vei opera la ochi,e totul stabilit?
Fetelor eu am noroc ca Andi vb foarte bine germana si romana separat adica nu le incurca deloc,cu el am vb numai deutsch,abia de anul trecut vb romana si vb foarte bine si romana si germana .
Claudelu zici ca ii insori deja si eu nici nu ii vad hai ma in primul rand il vad pe Nico in 18 aprilie si apoi daca vreti venim pe 25 urmatoarea duminica la voi, numai atunci mai am liber pe aprilie, cine-i fata pe care o inviti alaturi de noi .
Monik la tine e ok cu intalnirea in Stuttgart,vii cu cumnata asa cum ai stabilit,cum te mai simti? am gasit si eu reteta de apritiv cu sunsa si cascaval,dar inca nu am facut-o.
Liliana ce mai zici,cum stai cu invatatul? esgti ok? cum se simte nepotica ce a fost operata,e bine,e acasa?
Alexandra ce bunatati ai gatit in we si ce vizita frumoasa,ma bucur ca s-au simtit bine fetele, da Simona pe unde umbla de numai intra la noi? hai Simona zi-ne ce mai faceti,cum e cu casa,ati facut planul de renovare deja?
Mariana gata goblenul,ce i-ai dat la sot sa mance aseara,tot goblen ?
Puiu ce mai zici? Codruta mergi la dentist roman azi? cum mai e Matei.
Adina gemenii ce activitati au?
Miri relatia cu socrii e inca stabila sau au iesit scantei deja? Pe Henrik il duci la gradi in continuare,ii place?
Alex gata te stiu,mersi de poza,ne vedem maine,am notat si nr de mobil daca e ceva.
Angi cum mai e cu scoala,te-ai inscris undeva sau inveti acasa?
Va las merg sa ii pun papa lui Andi ptr gradi.
Miki gutte besserung.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

DAaaa, multumim, ...hai...sus....inviorarea...va asteapta cafeaua ...e aburinda ...hai ca este soarele sus pe cer!!!
Pentru toate fetele, o zi frumoasa , si sa aveti numai bucurii!
Hai la cafea si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Soarele da e la locul lui, dar e foarte rece,sunt 4 grade la noi si bruma peste tot,nici azi nu ma pot apuca de geamuri poate pe la pranz sau dupa masa se va incalzi.
Franceska tu ti-ai vazut deja mama sau numai la tel ati conversat,cand vine la voi?


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Am dus copila la gradi,brrrrr am degerat pe bicicleta.unde-i soarele si
caldura????
Claudia,eu am vorbit cu vitamina saseasca si nu e impotriva.sper sa nu intervina altceva.te rog sa ma lamuresti ce facem noi daca ne intanlim???facem piknic??care ce aduce??detaliiiiiii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

buna dimineata si de la noi,desi abia acum intru dar am dus fata la gradinita si ne cam ia o juma de ora dus intors pe jo cu caruciorul. Mai fetelor nu stiu cum ila voi dar parca pe mine ora asta m-a cam dat peste cam ma culc ca de obicei si dimi mi greu sa ma mai trezesc, eu care cu trezitul nu aveam probleme.
CLAUDIA74 ma numesc Ioana iar ambii copii sunt nascuti aici in Erlenbach. La biserica mergem doar odata la 2 sapt deorece preotul are parohie si la Wünzburg.
Si la noi i soare dar cum se spunde cu dinti poate la amiaza sa se ai incalzeasca.
Spor la treaba fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Adina,ne-ai dat o idee buna,vreti sa facem picknic, care ce aduce? mai nu stiu nu m-am gandit la asta, cred ca sunt ceva mese si scaune amenajate ptr a lua masa de acasa acolo,oricum este restaurant dar e destul de scump,mai ptr cine vine cu masina merge,noi venim cu trenul,acu nu stiu cum vreti putem sa aducem cate ceva fiecare,e destula iarba pe acolo,sa ne asezam , deci Adina am stabilit Zoo Wilhelma ora 12,voi faceti vreo 3 ore jumate pana acolo,mai ai site-ul ce l-am pus in subiectul anterior cu anfahrt pana acolo.
Wow facem picknic,sa aducem si grilul atunci hai ca eu cobor in Heilbron sa iau mici,vom fi pe prima pagina a ziarelor locale cu siguranta,facem grill in Wilhelma .

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Claudia draga,noi suntem vegetarieni,dar asta nu inseamnä ca nu puteti voi manca mici.deci care ce aduce??

Mergi la inceput