Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Iuca, FELICITARI!!!

SA-TI TRAIASCA PUII, SA CREASCA MARI, SANATOSI SI NOROCOSI!

Mult laptic si cat mai putini colici!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Lili_filip, de unde ai facut rost de atatia bebelusi??
Pupam gemenutele!

Luminita, de ce zici ca pliante nu-s bune decat o luna? Nu stiu daca ai citit postarea mea, dar noi doar dinalea am avut si le folosim si acum. Iar cand era de plecat, doar le strangeam si plecam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

:)))
sunt inconjurata be bebelusi....al surorii mele are 2 luni...al finei mele are 3 luni...mai e prin poze al nasei surorii mele carea are 8 luni...shi mai asteptam...mai tre sa vina in mai al nasei mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Kineta..eu la inceput ii alaptam pe amandoi odata..insa este foarte greu...si fizic..ca imi era incomod si in pozitiile acelea..de pe DC...si psihic. Eu le dau din maternitate si completare, deci am decis cu neonatologul ca e mai bine unul o masa san, unul o masa lapte praf..si tot asa. Asa procedam si noaptea, insa rar se trezesc amandoi odata. Ai sa vezi..ce frumos e..pe cand adormi..trebuie iar sa te trezesti

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume!




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Micky, cum te simti la 34 de saptamani? Eu am 32 de saptamani si deja nu mai pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Continuarea

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136446

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
Luminita, de ce zici ca pliante nu-s bune decat o luna? Nu stiu daca ai citit postarea mea, dar noi doar dinalea am avut si le folosim si acum. Iar cand era de plecat, doar le strangeam si plecam!



nu stiu daca am inteles bine sau nu din mesajul lui anco, ea zicea sa cumpere pat pliant si sa ii puna pe bebei intr-unul, apoi sa ii mute intr-un pat normal... si nu poate sa ii tina asa mai mult decat o luna - in patul pliant -, caci cresc. la asta ma refeream eu.

stiu cat sunt de rezistente, ca avem si noi acasa si le folosim cu placere.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput