Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 32

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bun venit si din partea noastra noilor burtici!
Va dorim sarcina usoara si la termen, ganditi pozitiv si totul o sa fie bine! Oricum, aveti de la cine lua exemplu, ca in ultimul timp numai super-mamici cu super-bebei am avut pe-aici!..

Noi suntem ok, asteptam sa mergem maine sa ne bagam iar nasurile-n frisca! (e ziua nepotelului meu, baietelul sora-mii, adica primul nostru copil, al nostru - al tuturor! )
A devenit deja obicei ca, atunci cand se aduce tortul, sa mearga direct la el si, dupa ce se picteaza unii pe altii pe nas cu frisca, trebuie sa punem tortul in mijloc, pe o masuta, ca sa poata ei sa-l linga in voie... Se mozolesc bine pe mutrite, facem poze si.. apoi.. daca mai ramane ceva de tortul ala, mai "servim" si noi cate-o bucatica..

Vreau sa ma laud si eu cu o mandrie care da peste.. ca stim toata poezia "Pisicuta pis-pis-pis". Singurele!
(Doamne, mi se pare ca asa de-aiurea suna... Ce? Parca nu stiu si alti copii poezia? sau poate chiar mai multe... si totusi... mi se pare aprinderea flacarii olimpice fiecare lucru pe care-l fac singure, fara ajuror.. Mai stiu ele si altele, mai ales povesti, dar cu ajutor.. )

Off.. iar s-a facut tarziu si eu nu am somn.. chiar ca sunt dependenta de !!

Pupicim mamici, pitici si burtici!
O saptamana reusita s-aveti si.. spor la bucatarit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Neatza
Dalina..1,65 m am..deci..e cam putin 49 kg..dar ce sa fac?mereu am fost aschilopata..si crede-ma ca mananc si la miezul noptii..si pot manca orice...si dulciuri cu tona dc vreau si tot degeaba. Cred ca am arderile foarte intense, si un metabolism foarte accelerat.
Si Andrei a invatat prima data Pisicuta pis pis piso fi la moda

Bogdana cu Catalin si Vlad+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean
Si Andrei a invatat prima data Pisicuta pis pis piso fi la moda


Neata!

Eei, la noi e deja a treia! Prima a fost "un pitic atat de mic" si pe urma "bradulet, bradut, bradut"
Dar pis-pis e prima poezie spusa fara ajutor..

Fetelor, sunt zombi! Raportez prima noapte de insomnie din viata mea! Dupa ce am stat azi-noapte pe net pana la 2, m-am invartit de pe-o parte pe alta toata noaptea, fara sa adorm profund, doar ma trezeam din jumate-n jumate de ora si ma uitam la ceas, cu senzatia ca nu mi-e somn deloc..
O fi din cauza renuntarii la fumat??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Dalina fetele tale sunt mai mari cu 6 lunisi cum fetele sunt mai vorbarete(vorbesc mai devreme)e oarecum normal sa stie mai multe poezii. Bravo lor

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza!

Dalina, e posibil sa fie de la lipsa de nicotina din organism, e un fel de reactie... din cauza dependentei de nicotina. Dar rezista mami, ca trece! (stiu, ca ma fost si eu in situatia ta)

Bogdana, ne luam de-o mana... aproape. Eu am 1.65m si 48 de kg... si tot asa, mananc orice, oricand, oricum....

va pupacim pe toti, azi pare o zi buna, poate dam o tura pe afara!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaa
Trebe sa trezesc baietii sa mergem sa-i impartasim... Parca vad ca ne intoarcem neimpartasiti, ca fac scandal in biserica
Sunt in perioada "salbatica" ... cand jelesc la oricine nu cunosc, de parca's toti babau'


Fericitelor... auzi la ele cate kile au N-am mai avut atatea de la 19 ani Iar intaltimea e tot pe acolo

Iar cu fata de 18 ani ... si eu am "probleme"




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mai..cu fatza..eu chiar am patit faze nashpa...adik..era andrei mic, eram la plimbare..si au zis niste mosi"uite la ea..dc toate fac ca ea prunci la 17 ani..te miri ca se duce de rapa tara"...sau, in tramvai, s-a luat una de mine ca port verigheta parintilorastea sunt faze de prost gust...

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2004 spune:

Salutare la mamici si burtici de gemenei si..mai multi bebei..
Eu sunt bine deocamdata, am promis doctorului ca pana pe 21 o sa stau cuminte si o sa ma duc la internare fara sa-i fac vreo surpriza. Deci noi suntem cumintei deocamdata, cam greu acum pe ultima suta de metri, dar asta e.. Sa trecem si de Paste si gata..abia astept sa-i tin in brate si sa ma mandresc cu ei.. :).
Eu ma intrebam oare de ce nu ne-a mai scris Iuca..? Stiu ca saptamana asta se interna si cred ca era si timpul de a naste.. oare e bine?? Abia astept vesti de la ea..
Si tu Micky vad ca te apropii de termen, dar mai ai un picut.. Sa stii ca nici eu nu prea am habar de cum sunt contractiile, dar doctorul mi-a zis ca atunci cand mi se intareste burta si ma doare ca la ciclu, si apoi ma lasa, si ma ia iar, atunci acelea sunt contractii si sa le cronometrez, pentru ca daca sunt prea dese, trebuie sa-l sun. Pot spune ca am dureri, am si parca intariri ale burtii, dar nu foarte dese si parca nu vreau sa ma ingrijorez.. Cat despre lasatul burticii, eu chiar cred ca mi s-a lasat burtica.. Oricum ai grija de tine si mai rezista un pic.. ceea ce imi doresc si eu. Pe 21 aprilie fac 37 saptamani si cred ca este limita minima la care pot chiar sa rasuflu usurata..
In rest, pup toate mamicile si burticile si va urez sa aveti un Paste frumos, cu cadouase multe de la iepurasi.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor

Am trimis poze pe contul comun cu gemenasii mei din burtica la 24 de saptamani.

Fetelor da ce siluete sunteti. Auzi 49 de kg. Va invidiez.
Eu nu am luat kilograme in plus pana acum dar cu burtica voi ramane sigur ca e mare de pe acum si cine stie cat o sa se mai faca.

Abia astept sa ii invat si eu pe piticii mei poezii. Cred ca prima va fi poezia cu un pitic foarte mic facea baie intr-un ibric.
Mii imaginez pe amandoi zicand vai vai ce pacat ca piticul s-a inecat si dand amandoi din capusor vaicarind si ei.

Voi povestiti din realitate eu din imaginatie deocamdata.

Pupici dulci la piticii gemenasi la burtici si la mamici


elena +24
Burtica mea la 22 sapt
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Elenada..pai te plangi ca ramai cu burtica?eu de la 50 in talie am avut la termen 115:))si acum..nu mai am burta..dar mai e pielea aia...oribila..de care sper sa scap cumva..masaj..sala..sau ultima instanta operatia

Bogdana cu Catalin si Vlad-17.03.2009+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput