Burtici fericite de septembrie-octombrie (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Claire multa bafta si poate vei primi raspunsuri de la fetele care stiu ceva. Fii optimista si convinsa ca au descrescut sau chiar au disparut si totul va fi bine

Cea mai fericita 16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Moni felicitari pentru vestile bune, sexul o sa il afli dupa 15 saptamani, din cate stiu si eu. Iar in chestia cu bataile inimii in functie de sex nici eu nu prea cred.
Claire, ti-am vazut si primul mesaj dar nu stiu ce sa spun.

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Si eu care speram ca saptamana viitoare sa aflu sexul.....
M-am desumflat...

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Mariana eu sa stii ca mi-am luat concediu medical. Ca cea mai importanta este sanatatea noastra!

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Da, te cred, insa la mine in cursul zilei nu imi e atat de rau.Noaptea respir greu ca mi-i nasul infundat,durere usoara de gat, stranut...
In plus, nu cred ca ar gasi inlocuitor....sunt invatatoare si e "criza"....Daca nici pana luni nu imi trece intru la analize si daca e nevoie ,la tratament.

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Va salut din varful patului Stau cu laptopu' in brate si butonez telecomanda. Si tati face de mancare. K, sa nu va inchipuiti cine stie ce, face niste oua cu carnati ca altceva ar face scrum Aseara l-am rugat sa aibe si el grija de copane si cand m-am dus sa vad ce face era jumate iesit pe geam cu tigara in gura si copanele arse evident

Asa, Roxx, nu ma supar, nici pe tine nici pe altcineva care a postat contra fumatului. As fi chiar dumb sa fac asa ceva. Sunt constienta de anumite lucruri, si cred ca nici nu m-am exprimat foarte corect ca eram si adormita. Vroiam sa zic ca am citit pe net faptul ca nu au dovedit stiintific nimic in legatura cu fumatul . Se nasc multi copilasi micuti si fara ca mama sa fumeze. DAr eu NU INCURAJEZ fumatul in sarcina. Credeti ca eu n-as vrea sa ma las, dar sunt mult prea slaba. Dau vina mereu pe stres si nervi si ma mint ca mai bine fumez o tigara sa ma linistesc decat sa-l stresez pe saracul bebe cu nervii mei. Si asa sunt vai si amar. Azi-noapte iar am avut atac de panica si n-am putut dormi. Nu imi caut scuze ca sa fumez dar cu toata sinceritatea va spun ca VREAU sa ma las. Va dati seama ca am jurat la toti sfintii ca ma las dc raman insarcinata. Din pacate nu m-am tinut de cuvant, dar cat de curand o voi face. Oricum in w=e nu pun gura pe ele ci la fel ca si celelalte fete la munca... mama ei ca daca mi-as lua concediu... in fine ca iar m-am intins cat china Scuzati

selen, felicitari pentru capitol. Bravo Ma bucur ca au invatat multe fete sa faca.

moni, felicitari pt bebel sanatos si perfect

lutoniana, nice to see u, sti ca ne e dor de tine in timpul saptamanii

Ma intreb ce o face adela, parca mai se ducea la o a treia eco ianinte sa faca amnio... nu sunt sigura ca am retinut bine ziua de azi... dar...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 15+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor racitelor eu beau o zi da si una nu urmatoarea "licoare":
- 1 grapefruit
- 1 portocala
- 1 lamaie
- 2 limes toate stoarse, adaugat zahar si un pic de apa minerala (ca sa fie mai multa cantitativ ca tare imi mai place) si beau acest litru cu o placere nebuna si sunt convinsa ca ma tine departe de raceala...atata vitamina C.


Cea mai fericita 16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

1. nu sunteti zdravene, ultimele 10 pagini le-am citit in diagonala ca tre' sa plec acasa si nu mai apucam.
2. Cineva (sa ma ierte dar n-am retinut numele) se plangea de copilasul care nu doarme noaptea: noi am trecut prin aceeasi poveste cu Alex pe la 3 ani si jumatate si eu devenisem deja zombie (si nici nu eram insarcinata). Si am aplicat o varianta adaptata a solutiei pomenite a drului Spock: seara il linisteam, ii faceam baita, papa laptic, citeam poveste, si stingeam lumina de la el din camera, ramanea ce de pe hol si era semiintuneric in camera. El incepea sa traga de mine sa stau cu el, sa ma tina de mana si asa mai departe, eu ii explicam ca mama si tata dorm in camera de alaturi si usile raman deschise toata noaptea si daca are nevoie de ceva ma striga si mama il aude si vine la el, si acum mama se duce sa faca dus si cand iese mai trece odata pe la el sa-i mai dea un pupic. Baia noastra e lipita de camera lui si cand auzea ca incepe sa curga apa la dus se linistea si pana ieseam eu de obicei adormea. Alte dati adormea imediat dupa ce ma vedea in pijamale. Peste noapte ma striga de cateva ori si ma duceam la el ca sa vada ca sunt acolo si daca are nevoie de ceva il ajut. Dar nu vorbeam cu el, il intrebam daca vrea pipi sau apa, il inveleam si ma bagam inapoi in pat. Cam in 2-3 saptamani nu ma mai striga peste noapte si acum adoarme singur dupa ce stingem lumina.
Noi am avut atunci o perioada f incarcata la munca si ajungeam acasa pe la 10 seara si plecam dimineata devreme, pe la 7. Si, bietul copilas, se speriase rau. Cand am vazut ce se intampla mi-am dat demisia si mi-am gasit alt job care sa-mi permita sa ajung acasa la ore la care copilul meu inca mai e treaz si se joaca si povesteste.
si sa se linisteasca copilasul.

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 9+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mariaanna, te rog sa ai grija de tine si de bebitza din burtica Cat despre sex, sa sti ca mie mi l-a spus la 13 sapt si o zi si in 2D, nu 3 sau 4 D, deci daca mergi saptamana viitoare si o sa ai 13 saptamani ai mari sanse sa iti spuna si chiar asa sa fie Eu iti doresc un carucior roz oricum



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 15+ cu Dragos Alexandru
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Interesanta reteta Lutoniana. Sa stii ca o sa imi fac si eu, mai ales ca imi plac f mult citricele.
Monica, bine ai facut ca l-ai pus la treaba. Ca numai asa poate sa invete! Te mai duci la doctor sau te simti mai bine?

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput