Burtici fericite de septembrie-octombrie (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

katteryna, FELICITARI PENTRU FETITA SANATOASA!!!

Iulia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Mai fetelor, nici la maraton nu alearga lumea asa cum alerg eu dupa voi!!Mama ce mai scrieti . Bravo!!
Katteryna, iti zic doar . Sa fiti sanatoase!!!!!!!!!!!Ce emotii mi-ati facut cu attea vesti!!Eu ma dau linistita, dar daca mi-ar spunde dr ca e fetita, as lesina de bucurie .
Apropo de masina de spalat vase, e utila, dar daca pui mai multe vase in ea...ca daca sunteti doar 2 oameni care mananca seara, si murdaresc 3 farfurii..nu e prea economic. Insa din cand in cand e utila
Eu azi am avut control, totul bine, col inchis, ne mai vedem cu dr la 19 sapt, la morfofetala. Mi-a dat iar analize de facut, si mi-a recomandat sa iau in continuare acid folic, fara alte vitamine.
Eu va contrazic putin la fumat , adica stiu ca mai bine fara, insa incercarea de a-ti imagina bebelusul in fum, daca fumezi, nu are temei. De fapt fumatul se traduce la copil prin oxigen mai putin, si de aici eventuale probleme de dezvoltare. Si fete care nu fumeaza nasc copii cu greutate mai mica, depinde si de parinti, ca daca or fi 2..pitici , nu poate iesi un urias de 5 kg.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Asa ca am vazut niste hainite o splendoare...portocalii, galbene si vernil si merg si la fetita si la baiat
Oricum mail-ul a venit intr-un moment foarte prost si cred ca a fost un semn de la Dumnezeu ca sa ma mai aduca cu picioarele pe pamant si sa incerc sa nu mai fiu atat de egoista.
Era intr-o saptamana in care ma gandeam obsesiv la baietelul meu cret si numai despre asta vorbeam...uitand sa ma rog in continuare pentru sanatatea lui si a familiei mele. Soacra mea este foarte foarte bolnava acasa (va dati seama cam in ce stare e sotul care tresare de cate ori suna telefonul)..nepotica cu sindrom Down are MARI probleme de sanatate si pe mine ma ardea de puta copilului....
Acum ma mai controlez putin si imi dau seama ca atat de mult mi-am dorit toata viata un copil incat daca e fetita sau baietel este ultimul lucru la care sa ma gandesc (sau ce culoare de prosopel sa-i cumpar) si ca cel mai important este sa fie sanatos.
Am sa imi fac semnatura cu o surpriza de bebelus si daca mai sunt fete care nu vor sa afle sexul (cu toate ca eu vreau ....ma inscriu si eu in club.
Fericirea si bucuria ca sunt bine si insarcinata inseamna totul pentru mine si faptul ca din septembrie vom fi o familie in adevaratul sens al cuvantului ...este cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in viata.



Cea mai fericita 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Moni, felicitari pt vesti! important e ca e sanatos!
am ajuns si eu la concluzia ca faza cu bpm este legenda, asa ca mai ai rabdare

Lutoniana
, pe de o parte ii inteleg....la faza cu respectarea programarilor, samd....dar pe de alta: si daca BB sta intr-o pozitie favorabila si dr ii vede sexul, nu ti-l zice doar pt ca e "politica spitalului"?? zici ca-s nemti, nu englezi
Alta eco nu faci pana atunci, la care ai putea vedea?

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Santorini asa ma gandesc si eu ca daca sta bine pozitionat si se vede foarte clar...iar eu o sa o fac usor pe proasta si am sa aduc vorba...ma gandesc ca-i va spune "he or she" daca nu, sa fie asta toata paguba si sa mearga restul ca pe roate.
Kateryna sa se faca mare si sa stea la mami pana la 40 saptamani
Roxy eu credeam ca ti-au spus deja sexul si incepusem "pariurile"...dar tu de fapt ne intrebai in functie de acele date

Cea mai fericita 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui septoct2009

Mariaana, nu stiu cum ai gasit capitolul pana sa reusesc sa-l termin (recunosc ca a durat cam mult, mi-a mers netu ca tractoru, chiar nu e greu sa faci capitol nou..), dar pana sa introduc si al doilea mesaj, cu datele burticutelor, s-a intercalat mesajul tau...

daca nu te superi, il poti sterge, ca sa arate prima pagina normal?
multam



S-a facut!Arata ca nou!
Lutoniana, eu la serviciu nu am nt, asa ca numai dupa amiaza si in WE pot fi mai "activa"...

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Adevarul este Lutoniana ca, cel mai important, este sa fie sanatos, au si englezii astia dreptatea lor. Ca ma si gandeam acum, tinand cont ca eu vreau fetita, ce o sa fac daca saptamana viitoare imi zice ca e baietel. Probabil ca o sa fiu la fel de fericita ca l-am vazut dand din picioruse si din manute, si stiind ca e sanatos, si o sa imi vina asa pling de emotie ca si la ecografia trecuta!

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica ne bazam pe tine sa fii tare si sa ai grija de tine ca este cel mai important lucru.
Ca sa te amuzi am sa-ti povestesc eu ca in Romania lucram la o firma de 30 de angajati si exista un contract cu o astfel de firma de medicina muncii.
Veneau de 2 ori pe an sa ne consulte la servici....era un bou arogant care avea ochii in pozitia "peste cap" si oricine il intreba cate ceva nu stia sa raspunda. Ne dezbraca acolo de sutiene si era mai mare jena....cum se juca el cu stetoscopul; apoi cei care conduceau masina de firma ca si mine trebuiau sa mai faca o sumedenie de teste ca nu sunt nebuni, psihopati, orbi, chiori, surzi.....etc....pt care ne frecau cu programari la ei la sediu.....
ERA UN COSMAR.....dar daca acum aflu de la voi ca sunt si avantaje...inseamna ca nu stiu ce am pierdut

Cea mai fericita 16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claire_vl spune:

Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu mesajul asta...

Sunt si eu o insarcinata in saptamana 14 si am o intrebare pentru voi.
La ecografia de 13 saptamani se vedeau 2 chisti pe partea stanga destul de maricei (2 cm si 3 cm). Doctorul mi-a spus sa mai fac o ecografie peste 2 saptamani si daca mai cresc trebuie sa-i scoata. Ce parere aveti? Este ceva ce as putea sa fac (sa mananc, ceva hoemopat)ca sa nu fie nevoie sa ajung la operatie? Doctorul spunea ca nu e risc pentru bebe, dar ca pentru mine e riscul mare daca cresc.

Claire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Mariana eu ma simt mai bine. Adica mai am putin nasul infundat si mai tusesc din cand in cand, dar in rest e OK. Ai grija sa nu faci si tu temparatura! Dar banuiesc ca stii! Multa sanatate si bea multe ceaiuri cu lamaie si miere. Si neaparat stai in casa. Eu nu am iesit absolut de loc.

15+
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Nu pot sa nu ies.Trebuie sa merg la serviciu.Dar ceaiuri beau si febra nu am.Sper sa fie bine.

Mariaanna
12+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput