Pepenasi de iul-aug08 (103) -alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Am mai admirat pozele noi:Atb ce masina super are Nicholas care pare foarte incantat de ea,dana ce Scufita frumoasa ai si maitreyi a pus poze cu scumpica de Alexandra care este foarte,foarte eleganta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Misha draga stii, pana la urma cred ca e chestie de bun simt...Nu se gandesc doar cum sa scoata banii de pe chiriasi.Si pana la urma investitia intr-o sala de schimbat bb-le sau de alaptat nu e asa de mare pentru ca totul se face din sponsorizari.Numai buna intentie sa fie...
Pupam Ralucutza frumoasa

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

NARCI - daca la noi ar face asa ceva, toate produsele sponsorizate ar disparea si le-ai gasi la vanzare la coltul opus...
Niciodata nu se va intampla sa avem noi chestii civilizate...

Ma gandeam... In Germania (si cred ca si in alte tari civilizate), la maternitate intra oricine cand vrea. La intrare sunt smecheriile alea cu gel si toata lumea se dezinfecteaza frumos. In rezerva (care e individuala), toaleta separata si SPECIALA pentru proaspata mamica. Nici musafirii ei nu merg la toaleta aia. Totul impecabil si mirosind a curat.
La noi, nu ai voie sa intri, cica sa nu aduci microbi. E program de vizite. Dar... toaletele sunt un focar de infectie. Saloanele sunt mizerabile in cele mai multe cazuri. Asternuturile... nu mai zic...
Da' avem program, ca sa nu aducem microbi de afara.

M-am apucat sa vad pozele. AM CEL MAI FRUMOS GINERE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Auzi IRLANDEZO, ceasu' ala baban e pe bune?? Eu vreau sa stiu o treaba: UNDE E PLAPUMA MEA???
In poza aia in geamantan, Julia parca e un spiridus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Cuscraaaa, ne faci sa rosim... Da filmuletu' l-ai vazut???

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Stai frate ca nu merge asa...

Gally - eu tot o urmaresc pe Xenia... Parca mai seamana putin cu Er, la falci Moama ce ochi are fata! Da' nici cu a lu' mama ei nu mi-e rusine!

Valabila aceeasi chestiune si pentru Clara gargarita cu haina rosie si mami Dana.

Vai Marina, chiar ca nu stiu cum a intrat copila dupa saltea!
Imi place "achizitia", si pun pariu ca si ei!

DeMeAule, matza aia e adevarata?? Ce sta saraca asa stinghera? Cre' ca o smotoceste Mariuca. Ce buflenca e fie-ta si ce frumos doarme!

Maitreyiule, noroc ca v-ati mutat Pare-se ca Alexandra n-are nevoie decat de cutia cu jucarii, incape bine mersi pentru moment si acolo

Da' ce trebuie sa zic neaparat e ca am si cea mai meseriasa cuscra!

Ma duc sa mai vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tecky

Anaxena ramane batut in cuie:INTALNIRE PE 5 APRILIE IN PARCUL HERASTRAU LA ORA 13!
maitreyi pupam fetita mica sa-i treaca umflatura.Ralu are obiceiul sa-si dea in cap cu telecomanda,telefonul mobil,jucarii,etc....
narcisa ce oameni dotati.
Cristina daca nu vedeai tu cele 3 stelute eu nu observam.Ce atenta esti.Uite o
Mandra mea a cazut lata acum 5 minute dupa baita,a papat laptic si acum sforaie....

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA (4 iulie 2008)



Intrarea de la Telviziune - Charles de Gaulle?

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Iriss, fetele cu vacantele, de ce nu cautati sejururi?? De la Lyon, un sejur in Turcia in club de 4 stele, in iulie este 700-800 e/persoana, si asta cu avionul inclus. In plus cu bb, clar trebuie mers in club. Costa mult mai mult daca luati à la carte .... Ce spuneti voi acolo mi se pare destul de mult pentru Turcia, care nu e o destinatie scumpa.


Vicky si Maya (27.06.2008)






Vicky, cu greu m-am prins despre ce e vorba, sunt agentii turoperatoare (care stabilesc traseele si au parteneri locali, in Turcia) si agentii revanzatoare, care practic iau de la primele si vand la fraieri, cu un comision exagerat. De ex, am gasit o companie specializata pe Turcia, la ei camera dubla, sejur 7 nopti, cu avion cu tot este ~1500E (2 pers, copiii nu prea se pun), pe cand la cea revanzatoare, era 900-1000E/pers. Jalnic, cum se fac afaceri azi

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

iriss da,acolo ne-am intalnit si cand eram gravidute,chiar acum un an pe vremea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Am vazut si eu pozele, ce mari s-au facut
Xenia fericita cu mami si tati
Sofia cu idei nastrusnice
Clara cum se da in leagan
Andreea Maria in ligheanul ei rosu
Nicholas perecand la mall
Alexandra cercetand prin casa
Julia si surioara cum stau ele frumos la tv
Andreea-Maria o rosioara blonduta
Alex si tunelul lui
Allegra care papa telefonul
Maria care s-a apucat sa pape lingura de lemn
Miruna coafata si cu balonul in gura
Antonia construind cu surioara
Ioana cu gainile motate

Mergi la inceput