Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Da Patricia exact cum zici tu..un voal de bumbac..foarte vaporos si o idee transparent. E f frumos.
Rochita are un material mai plin un pic..asa ca de panza topita..tot de vara si flu flu....

Daca aveti drum, treceti si pe acolo, merita..caci hainute de burtici in magazine sunt nasoale si scumpe rau.

22+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Poop la mamici si zmeurici
La multi ani noce si incazul asta ar fi la multi ani si mie caci si eu sunt o Mihaela. Nu-i bai, mie nici pe 8 nov nu imi place sa imi serbez, caci sunt asa de multi in familia noastra!!! vreo 5 numai pe 8 nov.
Bbelina mea d evreo cateva zile face valuri valuri in burtica, da din picioruse(cred) de numa numa, si acum cand va citeam pe voi parca era asa vesela nu mai inceta, dar mie imi place sa o simt, draga de ea, poate sa o tina asa toata ziulica, ca mor dupa ea. Si tati e innebunit de cand a vazut burtica cum se umfla cand da ea din picioruse si de-abia asteapta sa o mai pandim sa o vada iar si iar.. Deja nu mai pot de dragul ei , daramite cand o sa o tin brate,,,,ufff - mult a fost putin mai este. Si voi tot asa simtiti, ca de-abia asteptati sa va vedeti minunea in brate?

viitoare mamica fericita!!! 21+
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Buna mamicute,

NOCE - In primul rind "La Multi Ani" , nici eu nu stiam ca mai e un Sf. Gavril inainte de 8 noiembrie. Al doilea prenume al meu este Mihaela si sarbatoream doar pe 8 noiembrie. In ceea ce priveste acomodarea intr-o alta tara, e adevarat ca nu e usor. Mai ales ca in cazul meu stabilirea in state a fost absolut intimplatoare. Nu mi-am propus niciodata sa locuiesc aici sau in nici o alta tara din lume. Insa, mi-am cunoscut sotul in Romania ( am lucrat impreuna la acelasi film la Media Pro in Buftea) , ne-am indragostit, am venit in America ca turist, doar sa vizitez si sa-l vizitez si dupa aia m-am procopsit cu o cerere in casatorie si nunta, toate cele. Nu regret nici o clipa pasul pe care l-am facut. Sotul meu este o persoana absolut extraordinara, sotul perfect ( chiar daca stiu ca perfectiunea nu exista), pina acum credeti-ma nu i-am gasit nici un defect: e responsabil, atent, romantic, intr-un cuvint ma venereaza, insa recunosc ca acomodarea a fost graduala. Exista o mare diferenta intre cele doua continente din toate punctele de vedere. Insa, pe masura ce trec zilele, realizezi ca oricit de mult iti iubesti familia, tara, prietenii, cind ai sansa sa le oferi copiilor o alta oportunitate intr-o tara care isi respecta cetatenii, nu prea mai stai pe ginduri. Iar acum, Slava Domnului, exista avioane, internet, webcam, deci suntem aproape unii de altii chiar daca ne despart mii de km si un ocean.
De ieri, am inceput sa fac exercitii pe bicicleta stationara. Am inceput cu 20 minute si m-am simtit super. Azi avem programare la coafor, ma duc sa ma tund, in sfirca, ca am un par de nu mai sta in nici un fel. Ma fac si eu mumoasa ca mergem la Vegas in weekendul asta si tre' sa fiu rapitoare pentru barbate-miu. :)
De azi, am intrat in a 20a saptamina ( iuhuhuhuuuhu!!!!!!), de acum incepe numaratoarea inversa. Sunt atit de emotionata.
Al meu copchilas zgubilitic misca de numa', numa' in burtica. E foarte activ, minca-l-ar mama. Miercurea care vine o sa-l vedem din nou. Abia astept.
Gata, ma opresc, ca m-am lungit.......

Va pup dulce,
Clara

Mami lui Bryce Mihai 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna seara toate fetele.
la multi ani pt toate gabrielele! si mihaelele! nici eu nu stiam de alti sfinti in afara de 8 nov. dar, banuiesc ca nu strica o aniversare in plus, nu?


22s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Giova, multumesc frumos pentru raspunsul la nelamurirea mea vizavi de analizele de sange, ai fost singura dealtfel care a remarcat intrebarea


Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si eu simt la fel. o nerabdare ca parca timpul trece prea greu. abia astept sa o tin in brate.
se discuta undeva despre felul de nastere pe care il preferati. eu, fara nici un dubiu CEZARIANA. DE CE? probabil de frica...

22s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

Buna Gravi Ce faceti??
Eu sunt ca pe ace in legatura cu celulele stem..chirie si sotul fara o slujba sigura si stabila..si 3300 ron inseamna foarte mult pentru mine..si totusi..parca m-as si imprumuta numai sa reusesc. A m vazut ca la cord center accepta plata in 3 transe..stie cineva cum se platesc acele transe raportat la data nasterii???
O sa sun sa vad sigur..dar am un gol in stomac si as vrea sa aflu mai multe ..de la voi..daca stiti.MUltumesc anticipat
Ylla 23+ si mami de Carmen8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

nici eu nu stiu ce sa zic cu celulele stem. am citit pareri diverse. scria undeva ca se pot folosi doar pana la o greutate de aprox 20 kg a copilului...voi, celelate mamici, ce parere aveti? voi ce o sa faceti?



22s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

UFFFF..Asa o memorie proasta am uneori..nu-mi amintesc care gravi zicea ca a inceput numaratoarea inversa de la 20 de sapt in jos..dar sincer si eu sunt asa nerbadatoare sa imi tin puiutzul in brate..simt ca il iubesc atat de mult si abia astept sa il tin la piept..sa il alaptez...ABIA ASTEPT
Ylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Fetele, multumesc pentru urari!
Parca a fost mai frumos azi decat pe 8 noiembrie

Vroiam sa va zic ca azi se sarbatoreste doar Sf Arhanghel Gavril (fara Mihail) probabil datorita marii sarbatori de ieri, Bunavestirea, cand Sf Gavril i-a dat minunata veste Fecioarei Maria ca il va naste pe Fiul lui Dumnezeu.

Lucialu, foarte draguta povestea numelui Carmen spusa de tine. Am mai citit pe net ca ar veni de la muntele sfant Carmel din Israel, unde a stat Sf Ilie si ma legase cumva sufleteste pt ca noi ne doream o fetita al carei nume sa derive de la Sf Ilie.

22+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput