Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Noce, sa nu te superi pe mine, dar oamenii nu te suna nu neaparat pt. ca nu-si amintesc de numele tau ci pt. ca nimeni nu sarbatoreste ziua de azi ca cea a Sf.Gavril.
Adica eu m-am dus si m-am uitat in calendar dupa ce am citit postul tau si crede-ma am multi prieteni Gabrieli/Gabriele.
Eu ii felicit pe toti de Sf.Mihail si Gavril, cand e si sarbatoare mare in calendar si e si ziua mea.


"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica 25+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Rallu, nu ma supar, am spus-o si eu mai mult ca o figura de stil, de bucurie ca azi e ziua mea. Nici de pe 8 noiembrie nu-mi suna telefonul mai mult, dar nu ma supar. Nici eu nu ma gandesc cand e cate o sarbatoare daca am cumva o prietena care are al doilea nume sarbatorit in acea azi. In plus, nu sunt genul care sa astepte prea multa atentie (sunt taur). Dar daca baietelul meu va fi leut, atunci as avea grija sa-l sune lumea, le-as aminti eu, pt ca leutii au nevoie de atentie mai multa.
Cat despre ce nume ii va placea copilului... eu cand eram mica imi doream sa ma cheme Lenuta si ii reprosam mamei ca nu mi-a pus acest nume. Acum nu as mai fi asa incantata de Lenuta, dar oricare nume sfant m-ar face sa ma simt binecuvantata si protejata.

22+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

La multi ani noce!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Patricia eu am patit faza cu gazele cam tot trim 1 si cel mai naspa a fost cand s-a asezat puiutza pe intestin cumva.Am ramas blocata.Pana la urma s-a plictisit si s-a dat jos de pe elsi m-am dezumflat si eu.
Noce La Multi Ani!Nici eu nu stiam decat de data de 8 Nov.Legat de numele de Carmen pot sa-ti spun ca am vazut demult de tot un doc la TV.Stiu ca in Spania a fost interzis numele de Maria(pt semnificatii religioase parca) candva-nu mai tin minte detaliiile si lumea a inlocuit numele de Maria cu Carmen-pt ei stiam ca asta e semnificatia.Sper ca am retinut bine detaliul,ca stiu ca m-a frapat.Cumva de-asta erau multe nume de Carmen la un moment dat la ei.
Eu am doua nume si in principiu si puiul nostru va avea tot doua.Unul il stim deja.La semnatura mica-aia mazgalita folosesc o singura initiala de la un prenume,dar in genere peste tot uficial ma semnez cu ambele,chiar daca sunt strigata numai cu unul.Este numele de botez asa, asa sunt trecuta la catastif in Biserica si am simtit mereu Mainile Ocrotitoarei mele deasupra mea,asa trec si pt acatiste.
Rallu iti tinem pumnii sa ai o ultima zi de lucru buna si sa te relaxezi bine de tot in conced!
Voi vb de miscare.Eu singura miscare pe care o fac in principiu este plimbarea.Nu sar calul,cand ma simt ok si fara dureri de burtica chiar imi cade bine sa ma plimb,doarme si BBita atunci.Cam asta si inotul pt cine poate si vrea sunt cele mai indicate miscari in sarcina.


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

o zi insorita si de la mine!
eu azi mi-am facut curaj si am ajuns la birou am si treaba dar e o plictiseala de nu mai pot. afara e asa frumos, dc reusesc sa plec devreme azi o sa merg cu geamul deschis la masina. vedeti ce soare e? in bucuresti
va pupam, va dorim o zi frumoasa in continuare
doinique mami de bb rares

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc inca o data din suflet ptr felicitari si cuvintele frumoase,sunteti niste dragutze

noi de ieri sarbatorim intruna,numai prin oras m a dus tati asta la masa nu ca m-as supara am ajuns pe acasa abia acum si mergem inapoi la cumparaturi ptr Ebonee ca nu mai am cu ce o imbraca,i-am sortat hainutele si am scos o multime mici,si mai vrem sa ii inoim cercel;usii cu unii mai marisori,deci... o gramada de treaba plus bebelusha Melissa nu are hainute ca le-am dat pe cele de la Ebonee,mi-au ramas doar cateva asa ca... treaba multa,

va pup,sa dea Dumnezeu sa fiti si voi la el de fericite ca noi,sa vi se indeplineasca visul de a avea fetita sau baietel in burtica,sa fie sanatos si sarcina fara probleme.
eu o consider sarcina fara probleme,daa a rezistat atat micutza nu cred ca o sa cedeze acum


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lucialu, da, e groaznica senzatia. acum ma simt mai bine din cauza medicamentului, dar inca nu m-am desumflat totalprobabil ca are o pozitie ciudata, mi-a micsorat si stomacul (ceea ce nu e rau). daca inainte de sarcina puteam lejer sa maninc 2 feluri de mincare, acum cred ca as exploda. azi de ex la prinz atit am putut sa ingurgitez: un ou fiert, o jumate de pulpa dezosata superioara si o rosie, si tot simt ca sint full. tine la silueta meavad ca si arsuri am inceput sa am cam zilnic.

eu parca am vazut recent la tv si nu cred ca visam ca in trecut Carmen era nume masculin. dar nu mai stiu la ce docomentar sau emisiune si de unde pina unde s-a ajuns la fem.

Doinique, de maine cica vine primavara dar cred ca in curind ne vom satura si de caldura, ca se anunta calduri timpurii..

nu stiu cit de indicata e bicicleta sau alte aparate,sa va intrebati si dr inainte. eu miscare fac zilnic, in sensul ca strabat de 2 ori parcul cismigiu in drum spre casa/servici, si imi prinde tare bine.

Patricia s20 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


M-am intors de la un mic shopping. Eu lucrez undeva la Universitate si am fost la Galeriile Victoria unde in capat de tot e un magazinel cu hainute din India sau asa ceva..cu rochite si bluzite vaporoase.
Mi-am gasit si eu pentru la vara doua bluzite albe din panzica asa gen baby doll care sigur imi for fi de folos la vara pe caldurile care se anunta..si o rochitica divina in multe culori de vara si tot dintr-o panza topita asa...e cu bretelute, stransa sub sani si f f larga in clos in jos cam pana la genunchi...
Si preturi f bune..70 lei rochita si cam 50 lei bluzita.

Sunt incantata de ele...

Avea si rochite de noapte f tentante..tot pt la vara cand nici o pijama nu o sa ma mai incapa. Dar ma mai duc eu...

22+ Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Blanca, sa le stapinesti sanatoasa!
daca e materialul ala la care ma gindesc eu, imi place ff mult! gen voal de bumbac-nu sintetic-racoros si usor de purtat!

am un nas rosu si mucios si usturacios, nu mai rezist, sterg si suflu intruna la el. of...si abia ce ma lasase.
rebecca e bine merci, si-a revenit si noua ne-a dat toti microbii.

Patricia s20 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Patricia nici eu nu pot manca mult la o masa.Am mese mici si dese.Sigur sta cumva BB si la tine.A mea deja a inceput sa meraga dintr-un capat in altul al burticii si in sus pana la buric si in jos.Exploreaza la greu spatiul avut la dispozitie.O simt si cu miscarile dar si la mana simt locuri unde se intareste,asa ca un pumn.Inca nu-i pot detecta miscarile cu mana- o sg data ne-a facut sorpreza.Dar e plimbareata,clar.
Doinique si mie imi place soarele,sa vina primavara,dar sa nu ne nauceasca()canicula.Eu sunt rea si de frig si de caldura,hof!
Blanca sa porti sanatoasa hainutele!


my little sunshine

Mergi la inceput