Colectia de toamna - iarna 2005 (233)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

am trimis mesajul de 2 ori, cred ca net-ul da semne de oboseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello, hello

Am citit aseara tot dar pana sa raspund mi-a picat netul

Mara alocatia nu tine cont de veniturile parintilor, ar fi si culmea, dupa ce ca e un spanac de suma, sa o mai si dea conditionat

Noki cu mare drag iti "livrez" bijuurile, numai ca nu stiu cum o sa facem. Eu ziua pot, dar tu esti la munca, seara nu mai pot eu sa ies. Incerc sa facem cumva sa ne sincronizam, daca nu....imi dai adresa si ti-l pun la posta. Vorbim

Intalneala nu servim, sambata plecam din buc iar duminica avem program administrativ. Soare mult va dorim, si sa faceti poze muuulteeee

Mai vroiam sa zic ceva, dar nici ca-mi amintesc..m-am ramolit

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mara, sa-mi spui daca ti-a placut 7 Pounds.
Si eu sunt pasionata de filme. Vicky, Cristina, Barcelona nu mi-a placut in mod deosebit, insa Penelope a jucat extraordinar. Benjamin Button mi s-a parut prea tras de par, daca nu eram la cinema nu cred ca as fi rezistat sa-l vad pana la sfarsit.
Noki, weekend-ul asta avem programat cu gagicile sa vedem The Women.

Bic, sanatate lui Adrian, I feel for him.

Alinush, nu mai zici nimic??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

meems, am vazut filmul, impresionant, Will Smith, nu-mi amintesc sa-l fi vazut atat de dramatic in vreun film. dupa final, pur si simplu stai si meditezi...

acum trec la the Women, si continui cu lista lui Noki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, Lavi si cine s-a mai uitat la V.C.B., cred ca eu am simtit ceva in filmul asta ce nimeni din care am discutat nu a simitit. Mie tot triunghiul conjugal mi s-a parut o mare farsa. De altfel, irezistibilul personaj masculin mi s-a parut ca joaca tot timpul o farsa. Ca este prototipul Don Juan-ului. Mani****tor, senzual, super erotic, dar lipsit total de orice fel de sentimente fata toate femeile din viata lui. Mi s-a parut ca el a pus un pariu cu el insusi ca le va seduce pe ambele tipe americance si a reusit sa ia premiul suprem: sa-i distruga valorile si viata lui Vicky. Cit despre Cristina cred ca a fost doar un instrument in a-i provoca jelozia lui Vicky, iar personajul lui Penelope Cruz a fost doar un instrument in a o face pe Cristina sa plece ea singura din relatie.
Am mai vorbit si cu prietenele - americance - cu care am vazut filmul si ele nu au vazut nici o conspiratie. Mie mi s-a parut ca discursul narativ si actoricesc al personajului masculin duc direct catre conspiratie. Cum ar veni, le face din vorbe. Iar asta te poate inebuni pur si simplu, mai ales daca personajul respectiv pretinde ca e sincer.
Personajul masculin este prototipul sarmantului irezistibil, rege in lumea senzoriala, dar incapabil sa ofere mai mult decit iluzii. Cred ca fiecare femeie merita si trebuie sa aiba parte de acest personaj macar o data in viata. Treaba e sa nu-l ia prea mult in serios si sa-si vada dupa aceea mai departe de viata. Sau sa-l accepte asa cum e.
Drama lui Vicky provine din faptul ca nu a inteles nici una dintre optiunile de mai sus. Iar Cristina, la rindul ei, are valente sa devina valente sa devina varianta feminina a lui Juan Antonio.
Si acestea fiind spuse, imi comand diseara filmul sa mai iau o portie sanatoasa de Juan Antonio. Mniam.



Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetele....

Mi-am achizitionat azi aparatul de aerosoli...si acuma ne apucam de prima sedinta. Deja azi cand l-a curatat pe piticot...mi-a zis ca are secretii mai putine...deci sper sa fie bine. Cu varicela vad ca nu a facut febra, si e vioi, nu e iritat de mancarimi cel putin pt moment...dar abia e a 2 a zi de bubite mai multe....

DAca faceti vreo intalnire....ne primiti si pe noi? Adica ma refer la faptul ca a avut varicela...si sa nu fie vreo problema. Deja are cateva zile de cand ne-a dat voie sa iesim in colectivitate...deci va rog sa imi spuneti sincer si fara suparare daca ne primiti sau nu.

Acum merg ca plange Tudor si tb sa ne facem tratamentul....so...pe maine!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mara, Flavia avea dreptul la 200 RON pana la 2 ani si 42 RON dupa 2 ani. Pentru ce nu ai primit trebuie sa te duci la cei la care ai depus actele, Directia de asistenta sociala si protectia copilului sau asa ceva.

Bic interesanta viziunea ta, chiar ca mani****tor baiatul.

Alinus ce faci, te-ai dat la fund? Pregatesti vacante?

Ina ce mai faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

neatza

eu zic pas la intanlire pentru ca mergem la ziua nasei duminica iar maine vreau sa fac curat pentru Pasti ca nu am apucat sa fac nimic inca .

de la noi nimic nou, va



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si eu vreau sa ma apuc de mega curatenia de primavara, asa ca tare as vrea sa stabilim azi cum facem cu intalnirea, sa=mi fac si eu un plan de we.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sal, intru pe fuga
sunt f ocupata la serv, in mutari si transformari - bleah

am intarat doar sa spun PAS la intalnire, copiii au plecat aseara la tara si eu am in progrram "marea curatenie si debarasare"
ca nu mai am loc in casa


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

margelute noi

Mergi la inceput