FIV la Cluj 16

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

uratico sa stii ca eu sunt inconjurata doar de femei "capabile" sora mea a ramas insarcinata dupa 3-4 luni de incercari ( si e si mai mare ca mine deci mai batranada stii tu ca gaina batrana face ciorba buna, are un baitel de 4 luni) si cumnata mea din a doua luna a ramas insarcinata (avantaj ea e mai tanara cu 2 ani ca mine ) si are o fetita de 1 an si 4 luni ( ramonella poate o stii de pe forum) deci eu ce mai pot sa spun ?
dar pe bune acum sunt mandra de ele si nu le-as dori niciodata sa treaca prin ce trecem noi si au niste scumpete de copilasi care te fac sa uiti de probleme si sa lupti si mai mult pt a avea unsau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

duia76 daca imi amintesc bine ai spus ca ai un inceput de endometrioza si eu am aceeasi problema dar sincer eu nu prea inteleg in ce mod ne afecteaza si de ce nu putem ramane insarcinate din cauza ei
nu vreau sa le plictisec pe fete cu acest aspect dar as vrea daca poti sa imi trimiti un pm si sa povestim mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

am uitat sa va spun ca ieri am fost la DR Micu si o luna mi-a dat liber , trebuie sa iau anticonceptionale ,deoarece ceea ce vede el pe langa endometrioza a scazut ca dimensiune dar nu s-a retras si spera sa-l rezolve cu anticonceptionale
daca nu probabil urmeaza operatia si doar apoi pregatirile pentru FIV deci mai am putin de asteptat, dar nu-i nimic ca o sa treaca repede timpul vin sarbatorile si gheful promis de uratica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

scuze "cheful"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica ai pm
mai fetelor eu am sunat la spital ca nu am mai avut rabdare...
si ce credeti? offf nu e gata analiza , cica dureaza 15 zile...
deci mai am de asteptat cam pana in 2 aprilie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Buna!
anamy-da mi-am luat temperatura intravaginal, n-am luat dupa niciuna dintre IA,numai acuma cand mi-au propus fetele.
Multumesc de urari,sper sa fie sarcina usoara. Nu va parasesc, si va rog sa nu credeti ca daca scriu mai rar, nu ma intereseaza ce se-ntampla cu voi. Am trecut un hop, dar mai sunt multe in fata mea. Pacat ca nu v-am putut trage dupa mine, dar n-am pierdut nimic inca.
Va pup si va sunt alaturi.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

salutare de la mare . iata-ma am revenit,acum sa va stresez cu intrebari, dar mai intai vreau sa aud ceva vesti bune-uratica nu zici nimic? stiu ca vei avea sa ne dai vesti bune ,ce ne mai fierbi, zi odata ca esti ca nu ai voie sa fie altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

va zic si eu care sunt analizele mele poate cele cu experienta mai multa ma lamuresc si pe mine cum ar trebui sa fie: estradiol-264.7, fsh-7, lh-7.71, prolactina-278 cum sunt?-bune ,rele? MADDUTZ ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

cand am fost luni la dr. Micu mi-a dat reteta cu dipherelin 0.1 -IVpatru (exact asa mi-a scris) si menopur75-XL patruzeci (exact asa mi-a scris) acum eu am inteles ca este vorba despre fiole-nu? apoi mi-a zis sa vin pentru eco-monitorizare? in zilele 18-19-20. Pot veni in oricare din cele trei zile sau in toate cele trei zile ma monitorizeaza? SCUZE ca va stresez dar sunt la inceput ,adica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

cand vin acum la cluj trebuie sa iau tratamentul ce mi-a fost scris pe reteta cu mine? il incep atunci dupa ce-mi va face eco? la voi cum a fost la primul fiv?

Mergi la inceput