Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (29

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Fetele cu greturi matinale, ati incercat sa evitati mesele seara tarziu?! S-ar putea sa tina. Eu personal n-am avut mari pb cu greturile pana acum , dar m-a speriat o prietena care a nascut in toamna. Zicea ca pana la 3 luni n-a avut nimic si pe urma a inceput cosmarul, ca si inainte sa plece la spital sa nasca a tebuit sa dea o tura pe la baie. Voi ati mai auzit asa?!

Iulia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Alina Mocanu, vad ca si tu ai tot 11 sapt. Ce analize,controale si eco ai facut pana acum si ce urmeaza sa mai faci?
Mi-ar fi placut sa vad si daca ne potrivim la varsta,dar nu te-am gasit in listuta. Nu esti?!
Iulia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Buna dimineatza!...de fapt ceai!
Nu mi-a raspuns si mie nimeni...de ce trebuie creat un capitol nou la fiecare 20 de pagini?
Sunt si eu curioasa.


Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neataaa burticutse,

e o vreme afara de nu m-as fi dat jos din pat .. plus ca aseara m-am culcat mai tarziu ca m-a scos tati la restaurantul chinezesc ... asa imi place mancarea lor .. yummyy ..

santorini uff nasol cu raceala asta .. si eu am trecut prin ea si simteam ca ma sufoc din cauza nasului infundat .. mi-am pus apa de mare si mi-am cumparat un aparat de la olyhnt 0 aromatherapry .. arata ca un aparat contra tantarilor si are pastilute cu menta, eucalipt .. chiar mi-a facut bine .. l-am pus si la eva in camera si a respirat bine si ea noaptea (in perioada cand a a avut mucisori si a fost infundata)

unombun greu cu greturilea astea .. la sarcina cu eva nu-mi amintesc sa-mi fi fost asa rau .. am avut vreo 2 saptamani mai grele, cu greturi dupa-amiaza si atat .. acum .. rau de dimineata pana seara .. m-a lasat o perioada si acum iar m-a luat .. baga apa minerala, sticksuri, covrigei .. si lamaie. hai ca trec si astea!

angela vopsitul e ok atat timp cat vopseaua e fara amoniac. eu am evitat sa ma vopsesc in primul trimestru dar la inceputul lui aprilie dau fuga la coafor ca nu se mai poate.

roxxy ce dulcic e mateias!! si ce burtica frumoasa am vazut eu acolo!

mie mi-e rusine sa va pun poze cu mine .. mi se pare ca sunt cat china ..

moni eu am facut dublu test .. da, mi-a masurat pliul nucal .. 1,8 mm .. mi-a spus ca e ok. urmatoarea eco va fi abia peste 9 saptamani .. sa vedem daca rezist atat ..


mama .. cata placinta am scris .. nu va suparati, nu?



Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miha felicitari pentru rezultatul bun la dry test!!!

cristina cum esti? te-a mai durut burtica?

roxxy te asteptam cu vesti bune de la eco!!

luhtien pentru ca altfel vin moderatorii peste tine si iti spun sa faci capitol nou .. e mai usor de urmarit si probabil ca e mai usor si ptr ei de gestionat, arhivat etc ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata si de la mine!
Roxxy, bafta la eco!!! De-abia astept sa ne spui ce ai in burtica!
Ellenuta, la ce resturant ai mers? Si mie imi place mancarea chinezeasca, e asa, mai deosebita! Dar n-as da-o pe niste sarmalute romanesti sau ciorba de fasole!
Luhtien, pana nu demult trebuiau schimbate capitolele la 10 pagini. Dar nu stiu sa-ti spun de ce. Cred ca e ceva cu serverele lor, cat spatiu au sau asa ceva.
Moni_Iulia, cazuri ca ale prietenei tale exista, dar sunt foarte rare. Trebuie sa fii tare ghinionist sa te tina greturile pana la final.
Biaz, o sa caut si eu bombonele din alea. Merci de informatie, e super!
In loegatura cu vopsitul, eu v-am mai zis, ma fac cu vopsea fara amoniac! Dar nu merge la blonde, ca nu prinde!
Intr-adevar, urata vreme e afara. Sa vad cum distrez copilul in casa!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 15+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ellenuta, vad ca nu ma mai doare burta! Merci de intrebare!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 15+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata dragilor!

Sa stiti ca de astazi mi-am propus sa beau cate o cafelutza soft cu lape, sa vedem ce se intampla. Greturile s-au mai diminuat si speram sa fim bine in continuare. Bineinteles ca au inceput poftele si foame care nu imi da pace, va trebui sa am mare grija!

Cat despre vopsit, parerile sunt impartite, nu este nimic demonstrat 100% dar daca se poate evita in primul trimestru e ok. Eu sunt vopsita blonda si sunt tunsa scurt, deci dezastru dupa o luna, asa ca am folosit L'oreal Casting care este fara amoniac si cred ca totul este in regula, doar ca nuantele ies mai inchise decat in catalog, dar se mentine incredibil de bine culoarea.

Noi ne mai ducem la control imediat dupa Paste, cand vom fi in 16 saptamani si o sa facem si TT, cel putin asa mi-a spus dr. mea. Si eu sper sa am rabdare pana atunci. La ultimul control totul a fost in regula, masuratorile au fost ok, dar parca curiozitatea nu imi da pace....ma intelegeti, nu?

12+
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Si la noi e f urat afara,asa ca urmeaza o alta zi in care ne chinuim unul pe altul
Cristina_ana,ma bucur ca au trecut durerile...chiar ma speriasem aseara cand ziceai ca e posibil sa fie contractii
Roxxy,bafta la eco,abia asteptam sa vii cu vesti
Despre greturi nu prea ma bag la sfaturi,sarcina trecuta n-am avut deloc iar acum doar cateva saptamani...dar fara sa dau la rate.
Mie mi-a venit ieri pofta de castarveti murati si cum nu mai aveam din cei adusi de la soacra (care is fff buni,f condimentati si acri de tot) dau fuga la magazin sa cumpar ....am nimerit din aceia fleasca,fara gust bun...bleach
Dupa masa il sun pe sot sa intre pe la soacra sa mai aduca un borcan...de 5 kg

Poze cu noi

http://mely-2007.hi5.com

Melania, de Alex (2 noiembrie 2007)
si 16+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cristina sincer .. nu stiu cum se cheama, e pe langa mall vitan .. cum vii de la casa de pensii, faci dreapta pe o straduta paralela cu statia de benzina de langa mall .. mai mergi vreo 500 m si restaurantul e pe partea stanga. ma bucur ca esti ok cu burtica!

alex te inteleg .. nici eu nu stiu daca voi rezista 9 saptamani fara sa stiu ce e ..

mary si eu in sarcina cu eva numai la castraveti am poftit .. pe unde mergeam, ceream castraveti .. si vroiam din aia acri, de butoi .. acum nu ma mai incanta asa dar oricum imi plac tare. eu am gasit de cumparat cum spui tu .. de la o singura firma .. si nu sunt la borcan, sunt bagati in punga .. e o firma care vinde si varza murata si bors dar nu stiu cum se numeste ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 12+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput