*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (232)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aaa, Cris, lunar o platesc! faza naspa e ca ea vine doar 4 zile, vinerea are liber. Si daca nu vine una din cele 4 zile nu ar zice ca vineri sa vina, din proprie initiativa si asta ma oftica cel mai tare...dar nici eu nu pot sa-i spun, ca mi-e jena, pt. ca daca am nevoie la 7 dimineata sa vina, ea vine...daca vreau s-o chem la 10 seara sa plec undeva ea vine...nu zice nu...plus ca imi calca toate rufele fara sa intre in atributiuni...si de-asta mai inchid ochii si cred ca ea stie si profita . Dar...asta e...

Adela, sanatate multa la familion!

Ma duc la miorlau, ca plange...nu vrea sa adoarma singur

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns somnorica spune:

Nu mai stiu cine cauta carucior sport. Eu am Hauk, insa nu sunt foarte multumita de el. Robiloi se cam scurge din el, iar referintele de pe net nu sunt tocmai pozitive. Pentru Romania as recomanda acest model http://www.quinny.de/quinny/productdetail.aspx?id=23 . Il vad destul de des pe strada, si nu numai la copii mici. Are o problema: NU are cos pentru cumparaturi, insa se poate cumpara.
Am mai gasit asa ceva http://www.dooyoo.de/kinderwagen/babywelt-moon-fit/ ,sau asa ceva http://www.kinderwagen-land.de/products/Sportwagen/BabyActive-Smarti-green.html. Acestea din urma vor sa copieze modelul quinny.
Ramo, sti ca ai un super copilas, asa-i?
Adela, si noi am avut o perioada de o luna in care a refuzat aproape total mancarea solida. Am asteptat sa ii treaca, si acuma mananca iar frumos.
Simo, tin si eu pumnii.
Va sarut.

Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mi-am pregatit un lapte cu fulgi...mai scriu doua vorbe si la culcare cu mine

Patrick este bine, mucos si chelalaitor dar fara febra (sigur gandurile voastre bune au ajutat). Cu numele nu m-am hotarat inca, mie imi placea Boleck...dar vad ca nu se potriveste cu personajul si in plus sotul spune ca suna a mai "greu de cap". Bine ca nu pun o baza pe barbat ca el ii spune buburuza sau paparuza...foarte potrivite pentru ditamai flacaul ce il are in casa...

naty, daca Patrick ar mai sta in carutz sau in scaunul de masa mai mult decat perioada de luat masa sigur l-as duce asa la baie cu mine...ca daca nu e calare pe mine...sau nu deschide si scotoceste dulapurile...atunci isi arunca jucariile in cada si incearca sa escaladeze cada ca sa ajunga la ele (aici cazile nu sunt asa inalte ca in Ro).

iar cu nisipul...Patrick intrarea in spatiul de nisip si-o face prin aruncare direct pe burta...si mai intai ia o gura buna de nisip dupa care isi redreseaza pozitia...asa ca ce sa imi mai fac griji pentru un deget nisipos cand el si-a facut deja plinul...ah da, si nisipul halit il recuperez din pampersul de a doua zi

simo, ii tinem pumnii lui David sa se descurce de minune la proba de pian...si sa intre la scoli inalte (si iubitul lu' mama din tinerete a fost la scoala de muzica din Brasov).
Sam ce mai zice? Si ce iti mai face finutza cu chistul? A ajuns acasa la puiuta ei?

clau, sanatate lui Razvanel.

adela, voi cum stati?

adrianadana, multumesc de laude...ma bucur ca iti plac si scuze daca ai mai scris dar nu am fost pe faza...ce ai mai facut cu canalul lacrimal al Dariei? ai mai ajuns la Craiova?

tonic, imi pare bine si nu prea ca nu m-am facut de mandra minune cu pozele alea. Ca recunosc ca sunt momente cand nu imi curge netul pe teava si nu deschid din poze...dar ma stradui sa recuperez ulterior. Acum dreptate ai si tu cu paranoia cu pozele pe net...nici eu nu ma simt tare relaxata...dar ce fac (si sper ca intradevar sa ma protejeze) este ca fac albumul "private" si se pot uita in el doar persoanele invitate...am lasat si cateva poze publice dar zic eu ca sunt benigne.

ramo, l-am vazut pe Andru (apropo naty, la mine merge onetruemedia...si la ramo si la bubu) si vad ca pe langa fotbalist se face si mare invatat. Nelamurirea mea e de ce mingea lui are culorile ros/albastru? S-a mutat Steaua Craiova?

criss, eu nu ma bag la salarizari si alte chestii de genul asta ca nu ma pricep (ah ba da, stiu ca functia bate gradul de pe vremea noptilor albe de la pompieri)...dar nu stiu de ce retinusem eu ca ai muncit un pic pana sa o concepi pe Andreea...asa ca vezi cum e...nu e pe cand vrei ci e pe cand ti se arata...oricum iti tin pumnii sa fie cand esti pregatita.
Iar cu alaptarea...eu nu tineam neaparat sa o continui dupa 6 luni...dar uite ca el nu se lasa de vicii...asa ca ne ajunge anul cu tzatza-n gura. Recunosc ca sunt slaba din fire si nu ma lasa sufletul ca ii bag embargo pe tzatza...asa ca atat cat o cere si mai stoarce ceva din ea eu nu il intarc.

trimit ca ma striga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Somnorica, si eu am carut Hauck sport si sunt f multumita de el. L-am trambalat si in Turcia si l-au aruncat aia din avion dar e ok, urc scari cu el, e destul de rezistent pt un carut usor. Nu mi se scurge din el, poate decat daca nu-i prind centurile, dar asta oricum la un carut sport nu se face.

Imi place mult cum arata carutul Zapp, dar are o verisoara de-a mea si nu sta copilul prea confortabil in el, nu are spatarul intarit, e doar o panza f subtire, plus ca nu poate sa doarma in el, ca nu se da niciun pic pe spate... Oricum, de la varsta asta nu vor mai sta prea mult in carut, deci nu merita sa dai bani multi pe unul. Mie imi plac de mor cele Maclaren, din asta as fi luat pt David, dar nu am gasit pe cineva sa-mi aduca din Anglia... ca la noi sunt prea scumpe... Il avem pe asta Hauck de prin iulie-iulie cred si vad ca-si face treaba la 2 milioane cat a costat la reducere

Tuchi, misto tricicleta si cred ca are roti de cauciuc. Nu de alta, dar sa nu ne auda Mimo cand trecem prin parc. Eu m-am scos, ca a mea are. Dar, nu are nimeni trici rezistenta ca a lui David, pun pariu pe orice!! Am dat deja nu stiu cate ture cu ea prin casa cat a dormit el...si ma declar satisfacuta

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Gecko, Naty, eu n-am nimic cu bagatul degetului in gura, dar am oroare de nisip la copii asa mici, care nu stiu ca nu e de mancat. Nu de alta, dar toate pisicile scurma in el si isi fac nevoile acolo

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Gecko, Naty, eu n-am nimic cu bagatul degetului in gura, dar am oroare de nisip la copii asa mici, care nu stiu ca nu e de mancat. Nu de alta, dar toate pisicile scurma in el si isi fac nevoile acolo

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


ai tu dreptate ioana, dar spatele meu refuza sa il mai care/adune pe copil...acolo nu ca sunt frunze...acolo nu ca iti prinzi degetele...acolo nu ca arde...trebuie sa il mai las totusi undeva...si aici am avantajul ca pisicile traiesc DOAR pe canapea (exceptie matza vecinilor ce mi se plimba noaptea pe sub geam).

hai ca vad ca (,) cu puterea mintii le-am facut pe fete sa apara cat am scris mesajul...
simo, osacanteminunat

adela, ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun. Cu greva foamei eu nu te prea pot ajuta, am zis ca sunt slaba din fire...m-a refuzat si nu am insistat. Daca tu gasesti vreo metoda de a-i da solide...go for it. Eu nu am stiu cum/ce/cand. Ma bucuram ca proasta cand reuseam sa ii bag cate 1ml de Pandol. Dar a supravietuit numa pe tzatza...s-a cam uscat el nitzelus (de mi-au atras atentia bunicii)...dar am recuperat.

zozeeee....ce ai facut? ai gatat palinca (tuica) mosului???????

mai ca m-am luat cu vorba si nu am terminat povestea cu nisipul...in seara asta la locul de joaca...Patrick imbracat ca eschimosul (apropo, sa stiti ca oferta aia ca va dau grade nu mai e valabila...ca ma cam dardai pe aici intre 26 ziua si 13 noaptea). Deci cum ziceam, Patrick eschimosul si eu regulamentar ii verficam temperatura la shoalde si la urechi...ca vai sa nu inghete minunea. Dar cum credeti ca erau ceilalti copii echipati????????....picioare goale, tricou, pantaloni scurti brrrrrr (eram totusi dupa apus la ocean unde bate briza de iti infinge musca in gura si ti-o scoate pe popou). Si uite asa m-am gandit eu ca unele obiceiuri nu se uita niciodata si ca pot eu sa ma mut si pe luna ca de infofolit copilul nu scap. Si ma intreb eu...oare ce gandesc fetele de la gradinita despre mine....ca intr-o zi l-am echipat eu la pantaloni scurti si tricou...dar cateva ore mai tarziu le-am sunat sa le spun ca are pantaloni lungi in geanta daca cred ca e cam racoare...bine-nteles ca ele nu au crezut ca e racoare asa ca nu l-au schimbat...ieri l-am dus cu sosete, pantaloni lungi, bluza cu maneca lunga ca m-am gandit eu ce-i sigur e sigur...il duc bine imbracat de la inceput...bine-nteles ca l-am luat fara sosete cu pantalonii suflecati si cu tricou in loc de bluza...e clar ca inca nu sunt adaptata la mentalitatea astora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Gata,am scapat!David e oficial inscris in clasa I a Scolii de Muzica!Ce bucuros era la telefon,cand m-a sunat!
intre timp s-a trezit si Sam si ne pregatim sa plecam la Nasu,ca e ziua lui!
Gecko,nu mai am timp acum sa iti zic de fina ,dar o sa scriu deseara mai multe!ca ti-ai adus aminte de ea

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Gecko am fost la Craiova si s-a rezolvat. A durat max 10 min, mai mult a durat plansul de dupa si frica de straini. Dupa aceea a mai facut si o pneumonie (cu tratament injectabil) si asa ca nu suporta pe nimeni strain in preajma, nici macar copii. La ochisor am facut si control si totul e bine
Si uitasem de speciali pt Zoze

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

FELICITARI DAVID!!!

uhhhh, nasol adriana cu pneumonia si injectabilele. Bine ca ati scapat de ea.

si cu o ultima zvacnire...intrebare...Unde e Nicoleta???????????...si ca sa o enervez si sa o scot de dupa canapea mai am o intrebare...ca eu nu m-am uitat la aspiratorul ala destept ce si l-a achizitionat (ca nu ma pricep in domeniu si sigur ma uitam ca boul la poarta noua)...asa ca...intrebare...oare Batista Bebelusului se poate atasa la el???

gata...ma bag la nani....
Va doresc o seara placuta!!! si sa nu faceti prea multa galagie ca sa se poata odihni emisfera sudica (aka io)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Uauuuu, bravo David de Simo, stiam eu!

Mamaaa ce zi grea am avut azi cu 2 copii care s-au zgandarit intruna! La 11 am iesit afara cu Rebe, m-am dus la Happy BAby de-aici de langa mine sa-i iau fetii sampon si tetine si minuneeee, n-am gasit nimic...mai gol ca azi nu l-am vazut niciodata! Cred ca nu-si mai platesc furnizorii si aia nu mai aduc marfa! I-am intrebat de caciulite de primavara, nooooo...cica doar niste tenesei de sezon si-atat! Doamne fereste! Apoi am mai incercat la vreo 2 farmacii din zona, nimic frate! N-am gasit nimic din ce voiam. Apoi am luat Razvanu de la scoala, am mai stat putin afara, apoi repede in casa sa hranesc amandoi cupiii, controlat ghiozdan, lasat dispozitii de ce teme face singur, ce cu mine , culcat Rebecca, stat cu ea si mangaiat pe spinare ca se foia intruna si se trezea. Am reusit s-o tin culcata o ora, apoi teme cu Razvan in continuare, iar Rebe in timpul asta ma tragea de picior si ridica labutele in sus s-o iau in brate! Cand suna telefonul si vorbeam putin , Razvan se apuca sa se alerge cu Rebecca, ea cadea, plangea si venea iar la mine in brate si tot asa! Gustarea de la ora 17, facut ghiozdanul pentru maine, pregatit si hainele de scoala si sunt capiata deja! Acum nu vreau decat sa vina randunoiul acasa sa intru putin in baie sa ma lafai in cada vreo ora ca nu mai pot! Si ce urmeaza apoi???? Programul de seara....
Ma scuzati daca v-am plictisit dar simteam nevoia sa ma vait si eu putin!

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput