Incepe dezbaterea pe proiectul de lege RUAM!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Am lasat si eu un comentariu...macar cu atat sa contribui.....
Aveti toata admiratia mea fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta123 spune:

felicitari! Sa speram ca maine incepe cu dreptul proiectul! Va tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

dragele mele, am postat si eu comentariul meu. un ajutor neinsemnat, pe langa tot ce au facut initiatoarele noastre demne de toata admiratia.

criza.... o sa o iau razna tot auzind pomenindu-se cuvantul asta. si ce daca e "criza"? nu mai traim? ne oprim din respirat, si asteptam... ce? sa nu ne mai gandim la asta asa mult, si sa ne mutam gandurile catre ceva productiv. criza, sau nu... trebuie sa ne continuam viata, si sa luptam pentru ceea ce trebuie. sa nu va suparati ca zic asa, dar cand vad cum unia se dau smecheri cu ce au si cu ce pot ei sa faca, ma apuca nabadaile ca ma gandesc ca oamenii cu scaun la cap si bun simt, sufera intradevar din cauza noii situatii de la noi. adica smecherasii nu stiu ca e "criza"? ia hai sa gandim si noi altfel... mai pozitiv, cumva.
numai bine.


Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Maine e zi plina.

Pe langa sedinta de lucru de la Parlament, Grupul de Initiativa SOS Infertilitatea sustine maine, incepand cu orele 12:00, la hotelul Ramada Plaza, o conferinta de presa in colaborare cu Fundatia Societatea Civila pentru Reforma in Sanatate. Vom prezenta situatia infertilitatii in Romania, mizele si solicitarile noastre, realizarile campaniei.

Cum Felicia, Beatriz si Claudia vor fi la Camera Depuatilor, conferinta de presa o va sustine din partea noastra ...Elenada & gemenii, desigur. :) Anuntul aici: http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Recunosc ca, pana acum, in afara de postat comentarii, de transmis voturi, de cate ori a fost nevoie, nu m-am implicat cu nimic mai mult. Dar, in masura in care este nevoie, voi face tot posibilul sa ajut si sa ma implic mai activ.
Probabil ca daca vom avea si un proiect de lege lucrurile vor sta mult mai bine.
Succes fetelor la intalnirea de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
in masura in care este nevoie, voi face tot posibilul sa ajut si sa ma implic mai activ.


uh, huh!! s-a oferit o voluntara noua! sa crestam in grinda!! :)

multumim mult, 2bobocei!! iti dai seama ca e nevoie! esti bucuresteanca, ai putea sa mergi la intalniri? nu dureaza mult, cate o ora - doua, si stai fara grija, niciodata singura, cel putin la inceput vei face echipa de fiecare data cu o veterana a campaniei.

scrie-mi te rog un mail la luca.bonzi@yahoo.com sa iti trimit un material de sinteza a campaniei.

thanks again, merci encore! :)

se mai ofera cinevaaaaaaaaaaa? :)

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta123 spune:

evident!Din pacate eu pot sa ma ofer doar dpdv administrativ. Daca aveti nevoie de redactat documente, mai putin cu intalniri si deplasari. Dar oricand apelati si la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Multumim, Greta. Retinem.

Tinem pumnii fetelor astazi.

Nu pot sa nu zic macar aici, pe forum, e prea sfidator.

Nu, nu avem doar vesti bune de la / despre politicienii romani!

Am aflat de pe fluxul de stiri Mediafax ca dna senator Minerva Boitan (PNL) va pleaca in perioada 5-11 aprilie in Burkina Faso, la Ouagadougou, pentru a participa la "Misiunea parlamentara privind drepturile si sanatatea reproducerii", organizata de Forumul Parlamentar European pentru Pop.ulatie si Dezvoltare.


Dna Boitan este medic, membru al Comisiei de Sanatate Publica a Senatului Romaniei, calitate in care noi, Grupul de Initiativa "SOS Infertilitatea", i-am scris de doua ori (in februarie si in martie 2009) pentru a ii cere sprijinul pentru cauza infertilitatii din Romania. Dna senator si medic Boitan nu a considerat ca subiectul semnalat este de interes si ca meritam un raspuns, fie si neutru. Dupa ce aparut aceasta stire, zilele trecute, i-am scris din nou. A treia oara! Niciun semn.

Se pare ca seminariile teoretice despre sanatatea reproducerii din Ouagadougou sunt mai interesante decat apelurile disperate despre problemele concrete ale cetatenilor romani afectati de infertilitate!


---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Doar pe mine m-a indignat tanti doctorita-senatoarea indiferenta dar plimbareata?



---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Luca desi sunt tot subreda cu sanatatea, hai ca-ti spun eu punctul meu de vedere. D-na de la PNL, nu ma chinui sa-i retin numele si nici nu ma duc sa-l verific mai sus in mesajul tau, m-a socat si pe mine, cand am auzit povestea calatoriei ei, la stirile pe nu-s ce canale.
Nu stia cu exactitate cum se pronunta locul in care se duce, dar avea pe chip o bucurie imensa, legata de calatoria care o asteapta, de necunoscut, de experientele de care va avea parte, o aventuriera in adevaratul sens al cuvantului, parea o deschizatoare de drumuri, parere personala............ Doamne, cum isi mai punea ea manutzele pe capsor, cu gandul la ce o asteapta, la ce minunatii va gasi acolo.......
Desigur, stirea era ceva de genul "priviti ce preocupari au alesii nostri si cam pe unde ii doare".
Dar ca sa nu sune a rau pana la capat, cat timp nu stim exact intentiile doamnei senator, stirea era si "stati linistiti, nu pleaca pe banii statului, pleaca pe banii orasului respectiv, singurele cheltuieli sunt legate de vaccinurile obligatorii care se fac pentru o astfel de tara si asigurarile medicale, deci o excursie pe banii gazdei".
Sunt convinsa ca si in zona respectiva exista oameni inimosi care ridica niste probleme sociale si care, saracii, ar face ORICE sa atraga atentia opiniei publice asupra unor probleme grave cu care se confrunta.
Si uite asa, se vor alege cu d-na noastra senatoare, de profesie medic, care tare ma tem ca nu va intelege mare lucru din toata experienta, insa care sigur are in spate un staff care stie ce are de facut, iar campania sigur este sustinuta de niste forumuri internationale, deci domnia sa va fi doar o Zana Buna aducatoare de surprize-surprize.
Faptul ca Romania se implica in asa ceva da bine si pe plan international si toata lumea e fericita, campania de imagine a tuturor isi va atinge tinta.

Daca dna senator ar primi misiunea de a se implica in problema infertilitatii din tara dansei si ar primi si niste fonduri pentru asa ceva, cu siguranta de dragul imaginii, de dragul tarii si de dragul unei bune imagini pe plan international, ar raspunde la e-mail-uri si ar pune umarul la acest proiect.
Dar cum Romania nu se mai vrea de mult tara din lumea a 3-a, am ajuns noi sa ne ocupam de probleme celor saracii, iar de problemele noastre ne vom ocupa cand va scadea po****tia sub limita...... Noroc ca mai avem pana atunci.

Si nu te supara pe fete, insa atunci cand vezi ca altora de sus nu le pasa de cei de jos, pe mine una, asa ma apuca o indiferenta fata de cei de sus.........

Te pupic si multa putere in continuare, frantuza-romanca inimoasa!

Mergi la inceput